wymiary n 132 potrzebuje

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
grzesiek0

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: grzesiek0 » środa, 30 mar 2016, 09:32

Tak sobie to wszystko policzyłem na szybko i średnio się opłaca robić takie kombinacje.

Po pierwsze. Rama używana i jej przerobienie - kombinacje z osią, długością i szerokością ramy - już lepiej zbudować nową ramę na wzór starej.
Po drugie. Jak myślisz o budzie tej z Koszalina to dymać 600km w jedną stronę to trochę bez sensu. Koszty transportu zamkną się pewnie w 500 zł.
Po trzecie. Zarejestrowanie tej przyczepy też będzie trochę kosztowało - i pieniędzy, i zachodu.

A na deser po remoncie będziesz się tłumaczył na drodze dlaczego ciągniesz niewiadówkę na papierach jakiegoś swift'a, czy innego abbey'a.
Niestety niewiadówkę chyba każdy w tym kraju kojarzy i nie wmówisz Panu Policjantowi że to angielka :lol:

No niestety będziesz szył grubymi nićmi, ale jestem ciekawy efektu.

Reasumując Ja wolał bym kupić kolejny raz przyczepę z Opoczna do remontu ramy niż rzeźbić wszystko od nowa.
Przynajmniej ma papiery, wielce prawdopodobne że bez zarzutu.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: Benior » środa, 30 mar 2016, 22:08

I jakie decyzje zapadły?

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: fortis » środa, 30 mar 2016, 22:43

Ostateczna decyzja nie zapadła, dopóki nie kupie innej nie sprzedamy n126, nie pali mi się nie napalam się, a może przyjdzie czas na gotowca w postaci zachodniej.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: BobBudowniczy » środa, 30 mar 2016, 22:54

fortis pisze:Ostateczna decyzja nie zapadła, dopóki nie kupie innej nie sprzedamy n126, nie pali mi się nie napalam się....


:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: fortis » czwartek, 31 mar 2016, 16:29

Jestem umówiony na odbiór 132 :) potrzebuję pilnie odległość kół ( czy mi wejdzie na przyczepę lawetę ) nie wiadomo czy koła się kręcą dlatego wolę jechać lawetą, czy oś z n126 podejdzie do n 132 ? mógłbym przełożyć.

grzesiek0

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: grzesiek0 » czwartek, 31 mar 2016, 16:48

Szerokość kół po zewnatrz niecale 1.8m. Szerokość budy cos koło 2m.
Starą oś ciężko bedzie odkręcić. Raczej cięcie śrub zostaje.

Kiedy jedziesz?

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: fortis » czwartek, 31 mar 2016, 17:11

weekend , o ile coś się nie zmieni.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: Benior » czwartek, 31 mar 2016, 17:30

Liczymy na dokumentację fotograficzną cepy i transportu

Wymęczone na tapapatatapapalk

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: fortis » czwartek, 31 mar 2016, 17:56

ok, bedzie.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: fortis » niedziela, 3 kwie 2016, 10:13

Odbiór przełożony na sobotę, brakło czasu na załatwianie.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: Drednot » czwartek, 7 kwie 2016, 00:28

Mam nadzieję że mi wybaczysz Fortis że wrzucam to na Twoim wątku ale po co zakładać nowy, kiedy temat właśnie Twojego idealnie pasuje do mojego pytania.

Czy ktoś jest w stanie podać wymiary łóżek i mebli w poszczególnych wersjach 132-jek? Chodzi mi głównie o szerokość i długość ale jak ktoś potrafi podać wysokość to tym lepiej.
Być może jest to temat na "pracę zbiorową".

W innym wątku pisałem, że fajnie by było też móc popatrzeć sobie na różne wnętrza 132-ek, by zwizualizować sobie przestrzeń i rozplanowanie mebli, łóżek.
Myślę że więcej osób by było zainteresowanych. Foty można by było też do tego wątku wrzucić.

Dzięki temu może udałoby się w jednym miejscu (w tym wątku) zebrać sporo szczegółów dotyczących 132-jek które trudno znaleźć?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

grzesiek0

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: grzesiek0 » czwartek, 7 kwie 2016, 10:18

Drednot pisze:Mam nadzieję że mi wybaczysz Fortis że wrzucam to na Twoim wątku ale po co zakładać nowy, kiedy temat właśnie Twojego idealnie pasuje do mojego pytania.

Czy ktoś jest w stanie podać wymiary łóżek i mebli w poszczególnych wersjach 132-jek? Chodzi mi głównie o szerokość i długość ale jak ktoś potrafi podać wysokość to tym lepiej.
Być może jest to temat na "pracę zbiorową".

W innym wątku pisałem, że fajnie by było też móc popatrzeć sobie na różne wnętrza 132-ek, by zwizualizować sobie przestrzeń i rozplanowanie mebli, łóżek.
Myślę że więcej osób by było zainteresowanych. Foty można by było też do tego wątku wrzucić.

Dzięki temu może udałoby się w jednym miejscu (w tym wątku) zebrać sporo szczegółów dotyczących 132-jek które trudno znaleźć?


Problemem może być fakt, że mało jest 132, a jeszcze mniej zachowanych w oryginale.
Z drugiej strony jak masz pustą przyczepę to dlaczego nie przerobić wnętrza tak żeby było dla ciebie bardziej funkcjonalne.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 7 kwie 2016, 10:51

grzesiek0 pisze:
Drednot pisze:Mam nadzieję że mi wybaczysz Fortis że wrzucam to na Twoim wątku ale po co zakładać nowy, kiedy temat właśnie Twojego idealnie pasuje do mojego pytania.

Czy ktoś jest w stanie podać wymiary łóżek i mebli w poszczególnych wersjach 132-jek? Chodzi mi głównie o szerokość i długość ale jak ktoś potrafi podać wysokość to tym lepiej.
Być może jest to temat na "pracę zbiorową".

W innym wątku pisałem, że fajnie by było też móc popatrzeć sobie na różne wnętrza 132-ek, by zwizualizować sobie przestrzeń i rozplanowanie mebli, łóżek.
Myślę że więcej osób by było zainteresowanych. Foty można by było też do tego wątku wrzucić.

Dzięki temu może udałoby się w jednym miejscu (w tym wątku) zebrać sporo szczegółów dotyczących 132-jek które trudno znaleźć?


Problemem może być fakt, że mało jest 132, a jeszcze mniej zachowanych w oryginale.
Z drugiej strony jak masz pustą przyczepę to dlaczego nie przerobić wnętrza tak żeby było dla ciebie bardziej funkcjonalne.


Będzie ładna pogoda to podjadę na działkę, wywalę graciarnie z 132 i porobie parę fotek a jak trzeba to i filma nakręcę. :-)
Gdzieś miałem fotkę z weekendu aktualną - będzie jasne o czym mówię ;p

Uwaga,drastyczne - dla ludzi o mocnych nerwach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: Drednot » czwartek, 7 kwie 2016, 13:06

Z drugiej strony jak masz pustą przyczepę to dlaczego nie przerobić wnętrza tak żeby było dla ciebie bardziej funkcjonalne.


Tak, to jest opcja i przyglądam się Twojemu wątkowi bardzo uważnie. Jednak chciałbym mieć możliwość wyboru różnych opcji stąd moja ciekawość jak wyglądają poszczególne wersje.
Np. teraz nie wiem która mi by bardziej pasowała gdybym nie miał robić remontu od razu, bo np. nie wiem jakie są rozmiary łóżek, jaka jest przestrzeń bagażowa.
Szafki wiszące wyglądają na o wiele większe niż w n126, co już jest dużym plusem
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: wymiary n 132 potrzebuje

Postautor: Drednot » czwartek, 7 kwie 2016, 13:08

Będzie ładna pogoda to podjadę na działkę, wywalę graciarnie z 132 i porobie parę fotek a jak trzeba to i filma nakręcę. :-)


Fajnie, bardzo chętnie obejrzę.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości