Montowanie klina według MarianoItaliano

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
MarianoItaliano
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 cze 2014, 12:06

Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: MarianoItaliano » wtorek, 1 lip 2014, 22:25

Witam chciałbym sie podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat montowania klina w aluminiowych listwach wzdłuż całej przyczepy.
Otóż na początek ściąłem końcówkę żeby była węższa i próbowałem wsuwać w listwę. Syzyfowa praca.
Na forum widziałem jakieś hiper mega samoróbki narzędzia do takich prac, jednakże postanowiłem sam sobie poradzić.
I wułala po prostu trzeba mieć:
3 ludzi
nóż
płyn do naczyń
drabina i trochę siły i chęci.
Klin nakładamy na jego miejsce w listwie.
Z dwóch stron mocno naciągamy aby się zwęził a trzecia osoba z drabiny kontroluje odpowiednie zainstalowanie klina.
Przód i tył (piony) robimy tak samo przytrzymując z drugiej strony żeby nie wyciągnąć klina z prowadnic.
Trzecia osoba może sobie delikatnia pomagać nożem w celu lepszego umiejscowienia klina.
Proponuję jeszcze przed montażem polać listwę aluminiową płynem do naczyń celem uzyskania lepszego poślizgu.
Pamiętajcie także o zostawieniu troszkę zapasu z każdej strony bo rozciągnięty klin się skurczy i może go być mało.
Pozdrawiam.
PS jakby ktoś miał jakiś patent na wymianę klina w drzwiach to chętnie poczytam.
Na drodze pełno jest wariatów Pędzą na złamanie karku. Niektórych aż ciężko jest wyprzedzić, szczególnie jak się jedzie z przyczepką...

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: Drednot » poniedziałek, 26 sty 2015, 00:55

Genialne! Dzięki.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: marek » wtorek, 27 sty 2015, 19:24

Ja klin wkładałem sam w cieple lato.Rozłożyłem docięty klin z zapasem jak kolega ,następnie jak się nagrzał powoli wciskałem przy użyciu płaskiego śrubokręta .Kilka godzin i gotowe. Na marginesie powiem że w serwisie robią tak samo tylko używają gorącej wody :D

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3911
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: tomcat » niedziela, 1 lut 2015, 17:18

Ja zakładałem też sam rozgrzewając klin opalarką - robił się na tyle elastyczny,że dało radę wciskać ręcznie.Też trzeba pamiętać o zapasie na skurcz po wystygnięciu.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: chris_666 » niedziela, 1 lut 2015, 17:32

marek pisze:.Kilka godzin i gotowe.


rozumiem , że Titanica dookoła oklinowałeś :lol:

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: kotek » wtorek, 3 lut 2015, 00:33

chris_666 pisze:
marek pisze:.Kilka godzin i gotowe.


rozumiem , że Titanica dookoła oklinowałeś :lol:

Kolego chris, po co te sarkazmy i złośliwości, czy mam zacząć usuwać Twoje posty?
W każdym temacie jaki się nie pojawi, jest twój złośliwy post. Nie wnosisz nic do tematu, to po prostu się nie odzywaj.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: Slawol74 » wtorek, 3 lut 2015, 09:16

Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :clap:
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: chris_666 » wtorek, 3 lut 2015, 09:21

kotek pisze:
chris_666 pisze:
marek pisze:.Kilka godzin i gotowe.


rozumiem , że Titanica dookoła oklinowałeś :lol:

Kolego chris, po co te sarkazmy i złośliwości, czy mam zacząć usuwać Twoje posty?
W każdym temacie jaki się nie pojawi, jest twój złośliwy post. Nie wnosisz nic do tematu, to po prostu się nie odzywaj.


możesz wywalić moje konto ja ci się coś nie podoba :lol: ban też jest w twoim zasięgu :thumbup:

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: Paczek » wtorek, 3 lut 2015, 13:45

chris_666 pisze:...

możesz wywalić moje konto ja ci się coś nie podoba :lol: ban też jest w twoim zasięgu :thumbup:


No i kto Cię przygarnie ? Gdzie trafisz ? Już trudno zostań - tylko trzymaj fason

A w ogóle to gadamy o montowaniu klina .

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: robert » wtorek, 3 lut 2015, 16:00

chris_666 pisze:
kotek pisze:
chris_666 pisze:
marek pisze:.Kilka godzin i gotowe.


rozumiem , że Titanica dookoła oklinowałeś :lol:

Kolego chris, po co te sarkazmy i złośliwości, czy mam zacząć usuwać Twoje posty?
W każdym temacie jaki się nie pojawi, jest twój złośliwy post. Nie wnosisz nic do tematu, to po prostu się nie odzywaj.


możesz wywalić moje konto ja ci się coś nie podoba :lol: ban też jest w twoim zasięgu :thumbup:



Oczywiście, że można tylko, po co?
Nie chodzi o to, żeby Cię wywalić. Chodzi o to, żeby zwrócić Ci uwagę i poprosić o bardzo drobną rzecz.
O to, żebyś potrafił się ugryźć w język i nie pisać złośliwych, nic nie wnoszących do dyskusji postów.
Czasami słowo bardzo boli. Wyśmianie na forum kogoś, który się czymś pochwalił, jest wysoce naganne.
Nawet jeśli efekt pracy chwalącego się wygląda - cytując p. Anioła - "jak gówno w trawie", to należy docenić czas i wysiłek włożony w zrobienie tego, co Tobie może się w ogóle nie podobać. Należy docenić, że się komuś chciało coś zrobić i tym pochwalić.

Tylko (albo aż) tyle.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: chris_666 » wtorek, 3 lut 2015, 19:30

Paczek pisze:No i kto Cię przygarnie ? Gdzie trafisz ? Już trudno zostań - tylko trzymaj fason

A w ogóle to gadamy o montowaniu klina .


I Ty Michale przeciwko mnie :lol: ,powinieneś zepchnąć mnie w otchłań niebytu (byle nie odbytu :oops: ) i skazać na zapomnienie :twisted:


A rozmowa o klinie to raczej na poranki dobra jest. :D

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: chris_666 » wtorek, 3 lut 2015, 20:52

robert pisze:Nawet jeśli efekt pracy chwalącego się wygląda - cytując p. Anioła - "jak gówno w trawie", to należy docenić czas i wysiłek włożony w zrobienie tego, co Tobie może się w ogóle nie podobać. Należy docenić, że się komuś chciało coś zrobić i tym pochwalić.


a czy ja się śmieję z czyjejś pracy , dziwi mnie tylko czas poświęcony i dziwaczne metody pracy, ale jestem w stanie zrozumieć, że po flaszkach kilku szfagier chce koniecznie pomóc z somsiadem w remoncie i trzy osoby są niezbędne do włożenia klina :lol:

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: cyran'o » wtorek, 3 lut 2015, 21:03

Nie wszystkie tematy muszą być górnolotne, czasem można też porozmawiać o pierdołach np: o montowaniu klina. Jeden uwinął się szybciej inny bawił się trzy godziny i co z tego. Nie znaczy to że trzeba zaraz po nim jechać.Wolność słowa i owszem ale jeśli kogoś stać tylko na sarkazm i cynizm to niech nie oczekuje na oklaski.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: marek » piątek, 6 lut 2015, 09:47

chris w całej twojej wypowiedzi w tym wątku nie doczytałem jaki sprytny sposób Ty masz na montaż klina. Moim zdaniem po to ktoś zakłada temat aby ze wszystkich sposobów wybrać najlepszy, albo pokazać jak to zrobić.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Montowanie klina według MarianoItaliano

Postautor: chris_666 » piątek, 6 lut 2015, 10:01

marek pisze:chris w całej twojej wypowiedzi w tym wątku nie doczytałem jaki sprytny sposób Ty masz na montaż klina. Moim zdaniem po to ktoś zakłada temat aby ze wszystkich sposobów wybrać najlepszy, albo pokazać jak to zrobić.


kładę klin na płasko, suszarką nagrzewam i szpachelką wsuwam , nawet smarować nie trzeba :lol:

klin w oknach tak samo na sucho - idzie dobrze i nie ślizgają się łapy


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości