jak wstawiać okna ??????

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
lleon3
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 28 sie 2014, 03:16

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: lleon3 » środa, 3 wrz 2014, 18:56

Hej

Czytam cały wątek i nikt nie wkładał szyb bocznych tak jak ja, a może warto to opisać. Robiłem to już dwa razy z obu stron i nie było kłopotu ( nawet z klinem -za chwilę opiszę dlaczego).

Najpierw szybę wkładałem w uszczelkę
Kolejna czynność to w zewnątrzną wargę uszczelki włożyłem sznurek ( a raczej sznurek-linkę do prania w plastikowym oplocie ) i zasupłałem by uszczelka docisnęła się do szyby. Supeł zrobiłem celowo w dolnym narożniku , bo od tego miejsca zaczęłem za niego ciągnąć by uszczelka weszła na swój rant przyczepy
Następny krok to posmarowanie rantu płynem do naczyń od zewnątrz przyczepy.
Teraz o czym nik nie pisał, a ja tak zrobiłem czas na klin. Właśnie w tym etapie włożyłem go na swoje miejsce (na końcu opiszę dlaczego).
I przyszedł czas na włożenie okna z uszczelką i klinem na miejsce. Dolnączęść uszczelki obsadziłem od zewnątrz przyczepy w rancie okiennym. Jedna osoba z zewnątrz przyciskała delikatnie całość do przyczepy a ja od wewnątrz powoli zaciągałem wargę uszczelki ciągnąc za sznurek-linkę. Im wyżej tym mocniej osoba musi przyciskać szybę i próbować ją jakby zsuwać tarciem dłoni w dół , żeby u góry zrobić więcej miejsca na uszczelke ( to pomagało)

Czas na okno to około 10 minut. Nie miałem za żadnym razem kłopotu żeby coś nie chciało iść . Ewentualnie podsmarowywałem płynem do naczyć miejsca za suche ( bo robiłem w upale ) lub tam gdzie był jakiś opór. Dodam , że jestem przed zmianą uszczelek na nowe, a te co wkładałem to są stare ze starym klinem.

Teraz wytłumaczę czemu klin w tej kolejności.
Są dwa powody. Pierwszy to taki , że to stary klin i jest sztywny odkształcony do rozmiaru swojego miejsca w uszczelce i jakakolwiek próba nagięcia go powodowałaby jego spękania lub całkowite pęknięcie, wiec praktycznie wyklucza to jego włożenie po zainstalowaniu szyby. Drugi powód to taki że klin działa rozporowo na zewnętrzną część uszczelki od zewnątrz przyczepy, a nie po wewnętrznej stronie. Tam klin na nic nie oddziaływuje. Wkładanie więc szyby od zewnątrz z klinem czy bez nie robi różnicy na wewnętrzną wargę uszczelki , którą zaciągamy sznurkiem. Klin ma zastosowanie takie ,żeby rozpierać uszczelkę by dociskała ona do laminatu ,a przede wszystkim system ten ma ułatwić wyciąganie szyby, a nie jej wkładanie. Wyjęcie szyby z uszczelką i klinem narażałoby bardziej na zniszczenie szyby, a bez klina szyba z uszczelką daje się łatwo wepchnąć do środka.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości