Internet w podróży i związane z tym korzyści

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 29 lip 2012, 13:50

Witam wszystkich chciałbym przedstawić wam mój pomysł na multimedialne centrum rozrywki w naszej przyczepce podczas podróży opierające się o dostęp do internetu mobilnego. Nie muszę chyba wyjaśniać jaką wygodą jest dostęp do internetu w trasie. Można sprawdzić pogodę, wyznaczyć trasę czy odkryć ciekawe miejsca w okolicy do zwiedzania ale to nie wszystko. Poniżej przedstawiam patent na instalację do internetu mobilnego wraz ze sposobem jej efektywnego wykorzystania.

Co potrzebujemy:

laptop + zasilacz samochodowy do niego na 12v
modem + antena do niego + kartę dostępową do internetu (polecam Orange Free ze wzgldu na cenę i jakość sygnału)

Modem USB - tu mamy dość duże pole do popisu ogólnie mogę polecić dwa rozwiązania:

ekonomicznniejsze - zwykły modem HSDPA obsługujący prędkości 7,2Mbit odbiór 5.76 wysyłka danych (ceny nowych urządzeń rozpoczynają się od 70zł) - w zupełności wystracza

Obrazek

wydajniejsze - nowocześniejszy modem HUAWEI K4505 prędkość odbioru do 21,6 Mbit wysyłka danych 14,4Mbit. (cena ok 130zł) teoretycznie internet mobilny powinien działać szybciej.

do takiego modemu polecam antenę wzmacniającą sygnał - nigdy nie wiadomo czy w terenie gdzie podjedziemy przyczepką bedzie dobry zasięg - koszt anteny - 20-25zł. Jest to antena magnetyczna. (ja przykleiłem specialnie na dachu przyczepki blaszkę w kształcie kwadratu) tak by można taką antenkę wygodnie zamontować i zdjąć przed wyjazdem. Antenki mają albo 3m kabel albo 5m w zależności jaką się kupi. kabel normalnie można poprowadzić przez okno boczne lub dachowe.
Obrazek


karta dostępowa do internetu - jak już pisałem wcześniej polecam orange Free - ze względu na dobry zasięg orange, prędkości i przede wszystkich cene. Za 30zł można spokojnie kupić kartę z limitem 6GB bądźjego wielokrotność np 12,18,24 itd GB ważnym na rok czasu... (jak ktoś jest chętny to posiadam parę takich kart sim z czasów kiedy zajmowałem się sprzedażą takich rzeczy na allegro)

reasumując całkowity koszt:
modem + antena + karta sim ~~~~ 130zł ( zamiast modemu można wykorzystać nowsze telefony/smartfony natomiast antena nie jest koniecznością aczkowliek znacznie polepsza zasięg/prędkość internetu - szczególnie kiedy zamontujemy jągdzieś wysoko np dach przczepki.


teraz co możemy z takimn działającym już internetem zrobić - pomijam rzeczy oczywiste - pogoda,wiadomości,poczta mail itd

1) Skype - możemy prowadzić wideopołączenia z innymi użytkownikami tej aplikacji - świetna sprawa

Obrazek

2) Internetowe radio - dostęp do praktycznie wszystkich stacji radiowych na świecie. ja osobiście często słucham kanałów tematycznych z oferty rmfon.pl a jest tam tego sporo.

Obrazek

i tu 2 ciekawostki
3) telefon
4) telewizja.

Zacznę od nr 3. telefon.

Obrazek

Nie każdy zapewne wie, że przez internet można normalnie dzwonić jak z telefonu komórkowego. Taką możliwość daje np. sieć play udostepniając usługę o nazwie TelePLAY http://tele.play.pl/- co ona daje? Otóż mając numer w tejże sieci można z niego dzwonić z każdego miejsca na świecie mając jedynie dostep do internetu. Wygląda to tak, że poprzez stronę usługi teleplay wybieramy numer i dzwonimy z kompuetra do danej osoby tak jakbyśmy mieli telefon w ręce. System nalicza opłaty/ bądź nie - jeśli mamy darmowe minuty itd tak jakbyśmy dzwonili z komórki. sam osobiście mam abonament w tej sieci i czasem zdażało się, że nie było w danym miejscu zasiegu bądź był on słaby (pomimo, że play jako jedyny operator kożysta z 3 rodzajów nadajników tzn swoich,plusa i orange) wtedy dzwoniłem przez internet - jakoś rozmowy taka sama jak przez telefon a i nie było potrzeby wspinać się na drzewa by przeprowadzić rozmowę - super rozwiązanie - szczerze polecam

nr 4 telewizja.
Obrazek
tak tak jest to możliwe i to praktycznie bez opłat. Wystarczy mieć tylko dobry zasieg by prędkośc internetu wystarczyła do transmisji danych i nie powodowałą przycinania się obrazu. Ktoś mógłby rzec, że jedziemy z przyczepką odpocząć od cywilizacji a nie oglądać telenowele. I tak i nie :-) Sam czasem lubie obejżeć wiadomosci co się dzieje na świecie, żonka czasem zerka na jakiś serial komediowy a moja 3letnia córa bez myszki miki, kubusia puchatka i świnki peppy nie potrafi się obejśc :-) Tu polecam wam stronkę http://weeb.tv/channels która umożliwa oglądanie ponad 50 polskich kanałów bez limitów za 15zł/miesięcznie bądź też z limitem 100mb w wersji na próbę bez instalowania czegokolwiek - wystarczy przeglądarka www.


jak ktoś potrzebuje dowiedzieć się czegoś więcej śmiało pytajcie- dla chętnych mam parę startówek z limitem 18 i 24Gb z orange :-)

przyszłościowo myślę nad zakupem jakiegoś telewizora zasilanego 12V z hdmi do przyczepki by móc podłączyć do niego laptopa po HDMI :-]

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: chris_666 » niedziela, 29 lip 2012, 14:58

Wodnik Szuwarek pisze:Witam wszystkich chciałbym przedstawić wam mój pomysł na multimedialne centrum rozrywki


prochu żeś nie wymyślił - mobilny internet używam od trzech lat przez cały rok:lol:

następnym pomysłem będzie instruktaż jak używać netbooka, notebooka albo pada :shock: :shock: :shock:

w ramach pracy domowej powiedz jak korzystać z netu za granicą, gdzie roaming trochę podnosi koszty w porównaniu z krajem 8) aczkolwiek jest coraz lepiej

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: jedrek101 » niedziela, 29 lip 2012, 16:54

chris_666 pisze:w ramach pracy domowej powiedz jak korzystać z netu za granicą, gdzie roaming trochę podnosi koszty w porównaniu z krajem 8) aczkolwiek jest coraz lepiej


Trzeba kupić kartę sim lokalnego operatora.....
chyba odrobiłem prace domową ?

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 29 lip 2012, 17:50

chris_666 pisze:
Wodnik Szuwarek pisze:Witam wszystkich chciałbym przedstawić wam mój pomysł na multimedialne centrum rozrywki


prochu żeś nie wymyślił - mobilny internet używam od trzech lat przez cały rok:lol:

następnym pomysłem będzie instruktaż jak używać netbooka, notebooka albo pada :shock: :shock: :shock:

w ramach pracy domowej powiedz jak korzystać z netu za granicą, gdzie roaming trochę podnosi koszty w porównaniu z krajem 8) aczkolwiek jest coraz lepiej



nie bardzo rozumiem Twoje złośliwości ... nie każdy zna się na sprzęcie czy tego typu nowinkach informatycznych. Dział w którym piszę jest zatytułowany "Sprawdzone porady" i takową też poradę zamieszczam bez wdawania się w zbęde szczegóły. tzn jaki sprzęt zakupić i z jakich przydatnych serwisów www można w trasie skorzystać. (lub na polu kempingowym z wifi)

także "prochu" nie musiałem wymyślać.... a ten chałupniczy sposób odbierania np. telewizji zastępuje zakup anteny i tunera sat. do przyczepki, co wiąże się z dużo większymi kosztami...

Awatar użytkownika
pilus89
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 12:48
Lokalizacja: Bytom / Wręczyca Wielka

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: pilus89 » niedziela, 29 lip 2012, 18:05

A jak dla mnie ta telewizja to fajna sprawa, mozna wykupić tylko na okres wyjazdu :D
vw golf 3 1.8 + N127

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: chris_666 » niedziela, 29 lip 2012, 19:12

jedrek101 pisze:Trzeba kupić kartę sim lokalnego operatora.....
chyba odrobiłem prace domową ?


brawo , jeszcze modema trzeba bez simloka kupić i nie dziwić się , że przy zakupie prepaida wymagają paszportu czy innego dokumentu :)

ale zaraz zacznie się nagonka, że się czepiam wszystkich i wszystkiego :mrgreen:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: chris_666 » niedziela, 29 lip 2012, 19:20

Wodnik Szuwarek pisze:
nie bardzo rozumiem Twoje złośliwości .....
.... a ten chałupniczy sposób odbierania np. telewizji zastępuje zakup anteny i tunera sat. do przyczepki, co wiąże się z dużo większymi kosztami...


to nie złośliwości - w 21 wieku i do tego na forum internetowym taka wiedza chyba jest powszechna , chyba, że to zakamuflowane forum ojcadyrektora :lol:

z TV zgodze się, że fajne , można też zabrać domowy zestaw i mieć to samo co w domu - nie trzeba od razu Oystera za 10 tysi kupować

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: kotek » wtorek, 31 lip 2012, 01:34

Mam modem HUAWEI do tego kartę Aero 2 i mam internet bez limitu za free, do tego tuner DVB-T w tym narazie 22 programy i na wojaże wystarczy.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: konrad » wtorek, 31 lip 2012, 18:00

zamiast kupować modem można wykorzystać tel, sam używam właśnie samsunga monte jako modem
kartę orange kupic na aledrogo - 6giga za 30zł :)

TV to słabo widzę (zasięg 3G, transfer) i faktycznie DVB-T jest lepszym rozwiązaniem

areo to tylko 0.5Mb trochę słabo i karty tylko w wawie, albo długie czekanie na wysyłkę :(
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Internet w podróży i związane z tym korzyści

Postautor: Depeche » wtorek, 31 lip 2012, 20:53

Mało tego, smartfony na androidzie mają w ustawieniach sieci taką funkcję, jak Tethering i przenośny punkt dostępu - przenośny punkt Wi-Fi, a więc mogą też pełnić funkcję routera bezprzewodowego, nie trzeba ich nawet podłączać do laptopa przez USB. Laptop znajdzie tą sieć Wi-Fi, o ile ma taką funkcję. Tylko warto wtedy mieć jakiś pakiet albo kartę internetu bezprzewodowego, bo z abonamentu to może słono wyjść, na roamingu w UE koszty straszne, no a w takiej załóżmy Chorwacji, póki jej do UE nie przyjmą, to internet to tylko impreza dla najbogatszych krezusów. Rozwiązaniem jest rzeczywiście kupno miejscowej karty, ale wtedy trzeba się jeszcze pobawić we wprowadzenie odpowiednich ustawień w aparacie. Ale pewnie w punkcie sprzedaży po chorwacku chętnie wytłumaczą, co i jak.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości