zenuak i remont 126N

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

zenuak i remont 126N

Postautor: zenuak » sobota, 12 maja 2012, 00:01

witam.
przyczepe zakupilem w 2010 jednak dopiero teraz zdecydowałem sie na remont.
jak wyglada tapicerka po 20 latach eksploatacji każdy wie.


Etap 1: demontaz tapicerki. niestety tak szybko przebiegł ze nie zdarzylem nawet zrobić zdjęcia :D
tak wyglądało po wszystkim...
Obrazek Obrazek Obrazek

Etap 2: Demontaz mebli: jak każdy wie odkręcenie wkrętów na płaski srubokręt nie należy do najlatwiejszych... troche walki, ostrzenie srubokręta. troche długich troche krótkich, troche WD40 i jakoś poszło...

Obrazek Obrazek Obrazek


Etap 3 : czysczenie laminatu z resztek kleju.... Etap bardzo niewdzięczny i mozolny. do czyszczenia uzywalem szpachelki metalowej, rozpuszczalnika NITRO, papieru sciernego... cieżki etap.... niestety nie moglem użyć sprzetu elektrycznego ponieważ nie mam prądu do dyspozycji.



Etap 4 :

Po czyszczeniu przyszła pora na wyklejanie. Wykladzina Remontowa po 7 zl m2 ... Rola niestety 4 metry a nie 3 jakby bylo najlepiej.
kupilem trzy kawalki po 2 m x 4 m czyli w sumie 24 m2 za 170 zl....
wyklejanie zaczelem od boków, wydawaly mi sie najłatwiejsze....

Obrazek Obrazek Obrazek tutaj niestety popełniłem błąd ale co poradzić... łaczenie wyszło mi w miejscu gdzie nie ma szafki... porażka ale nie poddałem sie i nastepne sciany już wyszły ok. ten bład zawsze mozna kiedyś naprawdzić... Obrazek Obrazek

Etap 5 : ocieplanie sufitu:
Każdy wie jak temperatura w niewiadówce zmienną jest... w drodze do miejsc gdzie pracuję zajechałem do marketu budowlanego gdzie kiedyś pracowałem :D kupiłem dwie rolki ekranu zagrzenikowego i wzielem sie do pracy... Ekran kleilem na aspecjalny klej do kasetonow styropianow i wlasnie ekranow zagrzenikowych o wdzięcznej nazwie KASETONOL czy jakos tak , taka mila paćka do nakladania szpachelką... na sufit poszly mi dwa wiaderka naprzemian z polimerem w razie jakby ten klej nie zdal egzaminu...

początek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek trzeba uważać aby nie łączyc dwóch ekrano na zakladkę, potem bedzie widać pod wykladziną gdzie sie łączą ekrany.... taka mala górka.


UFF to bylo 50 procent prac...


Etap 6: najgorsza częsci pracy moim zdaniem, jak przyklepić kawałek miekkiej wykladziny o wym 2x3 metry do sufitu... pierwsza myśl... NIE DA SIĘ :D Po chwili jednak doszedłem do wniosku ze jednak nie ma wyjscia i wzielem sie do roboty.
na pierwszy ogien poszedł kawalek nad tylnim oknem... żeby jednak do tego dojść musialem podwiesić do sufitu caly kawałek wykladziny, ucielem deske na wymiar 193 cm i wsadzilem ja miedzy listewki od mebli dokladnie na srodku przyczepki Obrazek nastepnie wlozylem kawalki pilśni zeby całośc lekko sie uniosła. Obrazek Pozostało nasmarować klejem sufit i przykleić pierwszy fragmentObrazek

nie zostalo nic inneego jak podklinować sufit Obrazek
następnie po kawałeczku przesuwałem się do przodu smarując sufit szpachelką do z ząbkami i przesuwając te kawałki pilśni. Obrazek




tak to mniej wiecej wygląda na gotowo Obrazek

sufit dokleiłem do końca... ciezko bylo ale udalo się. Obrazek
Wykładzina remontowa moim zdaniem jest zbyt malo sztywna zeby ładnie zrobić sufit. na drugi raz bym kupil kawalek jakiejs lepszej na sam sufit :D

W miedzy czasie żeby nie tracić czasu zacząłem kolejny etap. montaż szafek :D Obrazek Obrazek Obrazek




Po zawieszeniu górnych szafek została wymieniona wykladzina z podłogi:)
Zastosowałem podkłady pod panele o grubości 5 mm. wystarczyla mi jedna paczka (5m2)

Obrazek Obrazek

Nie zostalo nic innego jak zamontować mebelki... Obrazek Obrazek



UFFF to było coś :D

cały remont trwał u mnie okolo miesiąca, warto dodać ze pracuje na etacie od 8 do 12 godzin dziennie.
Wszystkie prace włącznie z wyniesieniem szafy ;) wykonałem sam. jedynie co mi pomogła dziewczyna to montaż szafki pod sufitem nad dużym spaniem ;)


Cennik :
Wykładzina na sciany i sufit 170
Wykladzina na podloge 120
Kleje plus rozpuszczalniki 150
zakupy w sklepie int z częsciami 130

SUMA ok 600 zl


POZDRAWIAM
dziekuje za uwagę :)
Ostatnio zmieniony sobota, 19 maja 2012, 11:15 przez zenuak, łącznie zmieniany 1 raz.
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: zenuak i remont 126N

Postautor: BIGL » poniedziałek, 14 maja 2012, 08:39

Normalnie jak na budowie :D
Powodzenia :!:
Obrazek

steciek
Posty: 204
Rejestracja: czwartek, 15 mar 2012, 13:21
Lokalizacja: sokołów podlaski

Re: zenuak i remont 126N

Postautor: steciek » poniedziałek, 14 maja 2012, 20:40

nooo fakt te podpory pod stropy są niezłe hehe i kolejna inwestycja przekroczy koszt siły i nerwy i juz jej nie sprzeda bo bedzie wiedzial ile sie nad przyczepka nacharował

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: zenuak i remont 126N

Postautor: zenuak » sobota, 19 maja 2012, 11:23

UFF Temat remontu uważam za zamknięty :)
Porobie zdjęci agotowej to umieszczę. Pozdrawiam
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości