maly remont n126e

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

maly remont n126e

Postautor: jubileromega » piątek, 23 wrz 2011, 11:30

Dość dawno nie było mnie na forum. W międzyczasie trochę wieczorami dłubałem w przyczepie. Zrobiłem nową instalację elektryczną - dołożyłem gniazo na zewnatrz, położyłem na podłodze panele bo poprzedni właściciel dał na podłogę wykładzinę w kolorze niebiesko-dziwnym , na którą nie mogłem patrzeć ;-), okleiłem meble, w biedronce czy lidlu nie pamiętam kupiłem taki sprytny wieszak na szafę ubraniową - foto , zrobiłem półkę pod lcd 17 cali w rogu. Pomysłem, który wprowadziłem, a którego na forum chyba nie było jest powiększenie półek widoczne na fotografiach. Aktualnie jestem na etapie montowania frontów meblowych. Pierwotnie chciałem kupić tzw fronty ramowe - na allegro 100 zł m2 i można w tej cenie zamawiać fronty w dowolnych również nietypowych wymiarach. Jednak te fronty można zamawiać tylko prostokątne - brak możliwości zamówienia skośnych lub półokrągłych a nasze czepki mają dachy lekko półokrągłe. Ostatecznie fronty wykonane będą ze sklejki grubości 6 mm. Tu pojawił się problem mocowania zawiasów. Nigdzie nie udało mi się znaleźć 5-6mm wkrętów do drewna żeby nie przebić sie na wylot sklejki. Finalnie wkręty wylazły na wierzch ale planuje je poodcinać i dać z zewnątrz ozdobną listwę aluminiową.

A teraz nowość.;-) Przyczepę kupiłem żeby pośmigać z żoną i synem - 11.5 miesiąca. No i tak sobie dłubie przy przyczepie, a tu się okazuje pewnego dnia , że rodzina się powiększy pod koniec kwietnia 2012 i chyba mnie czeka dorobienie łózka piętrowego albo - i to bym wolał - zamiana na 132.

Zastanawiam się też nad zmianą układu wnętrza na taki gdzie gazówka i zlew są na przeciw wejścia. Wtedy przy przedniej szybie dałbym łózko piętrowe ale nieco inaczej niż widziałem na forum. Ogólny zarys mam taki. Po pierwsze dolne posłanie na samej ziemi - materac 10 cm , następna rzecz to zrezygnowałbym z oryginalnej szafki pod lodówkę i zrobił nieco wyższą, tak żeby od dołu była lodówka , na niej mikrofala i potem blat. Wysokość wyszłaby około 7 cm wyżej niż w oryginale. Na tym stawiam kuchenkę 2 palnikową turystyczną . Co za tym idzie górne posłanie łóżka piętrowego wyszłoby na tej samej wysokości co ten blat. Skutek miałby być taki , że w nocy mam łóżko piętrowe dla dzieciaków, a w dzień wywalam z górnego posłania materace i wrzucam na dolne i mam duży blat roboczy.

Gniazdo zewnętrzne
Obrazek

półka pod lcd
Obrazek



panele jeszcze bez listew przypodłogowych - przy drzwiach dałem listwę alu bo panele wyszły jakieś 3 mm wyżej niż oryginalny próg w drzwiach.

Obrazek

Obrazek

wieszak lidl lub biedronka nie pamiętam ale jest ok trzyma się stabilnie nic nie lata

Obrazek


Powiększone półki i lampka diodowa - wywierciłem 2 dziurki na przewody przełożyłem i z góry zawiązałem te kabelki w supeł - prymitywne ale działa , żarówka diodowa trzyma się prostopadle do półki , abażur z obi - wyciąłem oryginalne mocowanie żarówki i dałem 4 wkręty na których sie zacisnęła obręcz od abażura - nic nie widać trzyma się ;-)

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia z komórki więc sorry za jakość. Dzisiaj będę dłubał fronty ale dopiero po 21 wieczorem więc może wstawię nowe fotki koło północy. Tyle roboty a wciąż za mało czasu... Dobrze że przyczepa stoi w garażu to chociaż nie marznę ;-) Pozdrawiam
N126n zakupiona baza do remontu.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: maly remont n126e

Postautor: BIGL » piątek, 23 wrz 2011, 15:25

Fajnie i pomysłowo :D
Obrazek

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: maly remont n126e

Postautor: chris_666 » piątek, 23 wrz 2011, 17:30

jubileromega pisze:Pozdrawiam


półeczki rewelacja - podkradnę :lol: pomysł na zrobienie swoich

a gniazdka dałbym dużo niżej - też myślę o tym , ale narazie nie mam weny

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: maly remont n126e

Postautor: jubileromega » sobota, 24 wrz 2011, 00:01

Chce zrobic stół na zewnątrz montowany tak samo jak ten w środku. Listwy juz kupilem u Dariusa i blat mam docięty. Dlatego gniazdka zrobiłem na tej wysokości. Nie chce mi się potem nurkować pod stołem ;-)

p.s. dzisiaj byłem w netto są te wieszaki jak mój - cena poniżej 20 zł
N126n zakupiona baza do remontu.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: maly remont n126e

Postautor: chris_666 » sobota, 24 wrz 2011, 09:53

jubileromega pisze:Chce zrobic stół na zewnątrz montowany tak samo jak ten w środku. Listwy juz kupilem u Dariusa i blat mam docięty. Dlatego gniazdka zrobiłem na tej wysokości. Nie chce mi się potem nurkować pod stołem ;-)


ja chcę zrobić gniazdko gdzieś pod spodem (pojedyncze) i do tego kawałek przedłużacza ( bo dwa gniazdka to i tak za mało )

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: maly remont n126e

Postautor: jubileromega » sobota, 24 wrz 2011, 12:16

Wczoraj późno w nocy zrobiłem jeden front i zaślepkę. Widać listwe maskującą wkręty od zawiasów. Na środku wzmocnienie półki co by nie zwisnęła od ciężaru. Przewierciłem się na wylot i dałem od zewnątrz kapsel plastikowy żeby nie przeciekało. Zresztą i tak wypadło to pod szyberdachem więc powinno być ok.

Obrazek
Obrazek

Teraz jakieś uchwyty aluminiowe muszę kupić no i patent na blokowanie się szafki - coś zatrzaskowego - nie podobają mi się takie jak w oryginale w szafkach neiwiadów.
N126n zakupiona baza do remontu.

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: maly remont n126e

Postautor: zbicho » sobota, 24 wrz 2011, 18:15

Witam, i gratuluje fajnie przeprowadzonego remonciku, ja w swojej budce do blokowania szafek zastosowałem takie oto zatrzaski http://www.domex.sklep.pl/index.php?a=opis&k=84&id=936 muszę przyznać że trzymają wyśmienicie,są bardzo tanie, aby otworzyć czasem trzeba dość mocno pociągnąć. Pozdrawiam
N 132 L + mercedes C 220 D

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: maly remont n126e

Postautor: jubileromega » sobota, 24 wrz 2011, 20:54

własnie zakupiłem w castoramie takie zatrzaski jak pokazałeś na foto ( cena koło 1.5 zł ) i do tego gałki ( tez ponizej 2zł ). zdjęcia pewnie dopiero jutro bo znowu mogę robić cokolwiek w przyczepie dopiero późnym wieczorem...
N126n zakupiona baza do remontu.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: maly remont n126e

Postautor: chris_666 » sobota, 24 wrz 2011, 22:26

jubileromega pisze:własnie zakupiłem w castoramie takie zatrzaski jak pokazałeś na foto ( cena koło 1.5 zł ) i do tego gałki ( tez ponizej 2zł ). zdjęcia pewnie dopiero jutro bo znowu mogę robić cokolwiek w przyczepie dopiero późnym wieczorem...



troszkę droższe http://www.domex.sklep.pl/index.php?a=opis&k=84&id=930 ale duuużo fajniejsze

można regulować siłę zamykania/otwierania :!:

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: maly remont n126e

Postautor: jubileromega » niedziela, 25 wrz 2011, 10:07

Teoretycznie w tych moich też można regulować siłę z jaką trzyma poprzez rozgięcie lub spłaszczenie tej blaszki. Jak zamontuje to się okaże.
N126n zakupiona baza do remontu.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: maly remont n126e

Postautor: chris_666 » niedziela, 25 wrz 2011, 11:03

jubileromega pisze:Teoretycznie


praktycznie można , ale tylko osłabić , w drugą stronę już nie jest łatwo


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości