Remont zacząłem i ja

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 18 kwie 2011, 15:08

Nie mogąc znieść widoku zwisającej tapicerki postanowiłem się wziąć za jej usunięcie ... a co się z tym wiąże - za remont.
Na początek wymontowałem meble - nobla temu, który powkręcał te śruby na płaski gwint. Odkręcanie większości skończyło się porozbijaniem listewek dolnych przez które przechodziły śrubki. Mebli oryginalnych chyba nie wykorzystam ... mam swoją koncepcję, ale czas i finanse pokażą.

Po wyjęciu mebli przyszedł czas na zerwanie tapicerki i zeskrobanie resztek, co czyniłem przy pomocy szczotki drucianej. Po zdjęciu wykładziny moim oczom ukazał się niezbyt zachęcający widok - zawilgocona podłoga.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródłem przecieku z przodu jest nieszczelność okna otwieranego ( listwa zgniła ).
Ponadto latem zauważyłem, że przepuszcza również uszczelka okna stałego lewego. Zawilgocona podłoga z tyły to chyba efekt nieszczelności przy tylnych lampach.
Zauważyłem ponadto, że poprzedni właściciel próbował coś uszczelniać przy aluminiowej listwie kedrowej w górnej części - chyba przeciekało przez jedną ze śrub.
Tak więc okazało się, że do wymiany jest płyta podłogowa, wszystkie uszczelki ( sparciałe ), obramówki okna przedniego, trzeba zdjąć listwę kedrową i uszczelnić ... w sumie zastanawiam się, czy od razu nie pomalować przyczepki i będzie z głowy.
Teraz trzeba czasu i pieniędzy ... trochę ten remont chyba potrwa ( może do wakacji się wyrobię ).
W planach mam :
-ocieplenie styropianem
-wyklejenie ścian wykładziną
-wokół okien i na suficie jakieś tworzywo PCV ( żeby się nie odkształcało )
-łóżko piętrowe w tylnej części
-likwidacja szafek tylnych
-docięcie nowych mebli na wymiar ( z płyty meblowej )
... i wiele wiele innych
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: kotek » poniedziałek, 18 kwie 2011, 19:59

Powodzenia w remoncie, jakby co, to wspomożemy radą.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 18 kwie 2011, 20:41

Dzięki. :D
Na razie trwa casting na dostawcę części. Wygrywa Darius, choć jego rabat 5% jest raczej symboliczny. Czekam jeszcze na odpowiedź z fabryki.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: chris_666 » poniedziałek, 18 kwie 2011, 21:00

Konrad_wawa pisze: nobla temu, który powkręcał te śruby na płaski gwint.


gdzie mam się po nobla zgłosić :lol: bo odkręciłem wszystkie śrubki ze środka - a były nie ruszane od nowości :shock:

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 18 kwie 2011, 21:08

Ja nie mam tyle cierpliwości. :clap:
Poza tym Ty masz E, a u mnie jest N-ka - to już inna technologia :wink: i przez to jest ciężej :lol: a poza tym fachowiec d..a i śrub nie umie poodkręcać :wave:
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: gimof » wtorek, 19 kwie 2011, 12:09

W eNce teoretycznie powinno pójść łatwiej. W końcu młodsza wiekiem :wink:
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

wariat i anioł
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 30 gru 2010, 00:08

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: wariat i anioł » poniedziałek, 25 kwie 2011, 15:01

Witaj konradzie jestes w trakcie remontu i piszesz ze ci lekko przciekala budka sprawdz sobie w jaki stanie jest toja plyta na podlodze ale od spodu tez jestem w trakcie remontu i sie wlasnie zdziwilem u mnie podloga z gory super ale od spodu zgnila i musze wymieniac

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 25 kwie 2011, 20:24

Dzięki ! Bez względu na wszystko wymienię - mam ją już na wierzchu.
Na razie wyhamowałem, bo mam dwa samochody do naprawienia, więc Niewiadka musi poczekać na przypływ gotówki.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 11 lip 2011, 09:26

Trochę trwało zanim zabrałem się za dalszą część remontu ( przypiliło mnie, bo obiecałem dzieciom pierwsze dwa tygodnie sierpnia na mazurach z przyczepką ).
Tak więc już po zakupach styropianu, klejów, silikonów, wykładzin - sporo to wyszło.
Kupiłem na ściany zwykłą wykładzinę zieloną po 7 zł za metr kwadratowy, a na podłogę ładnego "gołegoleona".
Przy dokładniejszych oględzinach okazało się, że podłoga jest OK - ciemne plamy na płytach z tyłu to zabrudzone pozostałości filcu który podbita była stara wykładzina.
Nie zbadawszy wcześniej deseczek wokół przedniego okna ( były ciemne, więc myślałem że przegnite ) powyrywałem je ... i okazało się, że były ciemne, bo ktoś wcześniej już coś robił przy tym i dał pomalowane ... cóż - pośpiech jest złym doradcą ... wkleiłem na żywicę nowe.
Nie wiem teraz co z uszczelką okna przedniego ... chyba trzeba kupić nową ... nie wiem czy można założyć starą - poradźcie bo koszty zaczynają mnie przerastać.
W międzyczasie zaczęliśmy ( z małżonką ) wyklejać przyczepkę styropianem ... najpierw próbowałem na klej do styropianu "Tytan" ... ale to porażka - nie chciało łapać. Zakupiłem więc klej polimerowy ... i metodą prób i błędów doszliśmy do wprawy w klejeniu. Dodatkowo na suficie w przetłoczenia poszła pianka dla lepszego trzymania. Gdy wszystko wyschnie opiankuję narożniki przy suficie, a na łączenia płyt pójdzie silikon dekarski.
Przy oknach kleiłem styropian aby wyrównać powierzchnię - nie będę zakładał płyt wokół okien ( tych białych ) - na całość pójdzie wykładzina.
Po dwóch dniach przyczepka jest wyklejona ( przepraszam za jakość - fotki z telefonu ) :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz zastanawiam się nad paroma kwestiami :?: :
1. Czym kleić wykładzinę do styropianu - zauważyłem, że klej polimerowy spływa i boję się, czy przez to nie powstaną plamy na mojej jasnej cienkiej wykładzinie ... może klejem do wykładzin ?
2. Czy kratka do lodówki jest konieczna ? Nie mam żadnej kratki na boku, tylko wylot do kominka od lodówki ( kiedyś podobno była tam lodóweczka na gaz ). Na razie zakleiłem wszystko, ale biję się z myślami, czy wstawiać kratkę, czy nie, a jak tak ... to jedną, czy dwie ( góra i dół ). A jak nie wstawię wcale ( polepszając szczelność przyczepy ) to uszkodzę lodówkę ?
3. Wyjąłem uszczelkę okna przedniego - wymienić ją od razu, czy włożyć starą stosując jedynie nowy klin ?

Kolejny etap walki ( klejenie wykładziny ) w następny weekend.
Potem włożyć meble i ... kombinuję nad łóżkiem piętrowym z tyłu oraz nad zrobieniem bagażników na rowery zarówno z przodu jak i z tyłu. Chcę dać blachy od wewnątrz przy śrubach od rączek manewrowych, wzmocnić ścianę dając od wewnątrz między rączkami płaskownik metalowy, a od zewnątrz rurkę ( nie wiem jak to nazwać ) - kwadrat stalowy jako bazę do mocowania dalszej konstrukcji ... mam już koncepcję bagażników, ale to już na końcu.
Gdyby ktoś miał jakieś uwagi lub rady - z góry dziękuję ! :D
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: BIGL » poniedziałek, 11 lip 2011, 13:18

Kratka moim zdaniem jest konieczna, bez niej mocno nagrzewa się szafka i słabiej chłodzi lodówka. Oczywiście przy lodówce na gaz wskazana jest też 2 kratka na dole (dopływ powietrza do palnika).
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: kotek » poniedziałek, 11 lip 2011, 22:02

Jeżeli wyjąłeś starą uszczelkę, to kup nową. Stara na pewno nie będzie zbytnio szczelna.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » wtorek, 12 lip 2011, 13:10

Kratka, uszczelka i parę drobiazgów zamówione. Jutro powinny przyjść.
Z braku innej koncepcji będę kleił wykładzinę do styropianu klejem polimerowym ( też zamówiony ) - nie wiem jak to wyjdzie, ale spróbuję.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: jedrek101 » wtorek, 12 lip 2011, 21:45

Konrad jutro zadzwonię do Ciebie i pogadamy o klejeniu :)

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: Konrad_wawa » wtorek, 12 lip 2011, 21:59

Tylko przed 16, bo potem odbieram klej ( chyba, że polimer jest OK )
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
szerszen83
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek, 10 sty 2011, 14:17
Kontaktowanie:

Re: Remont zacząłem i ja

Postautor: szerszen83 » poniedziałek, 18 lip 2011, 22:42

Koledzy od dłuższego czasu szukam i nadal nie mogę znaleźć jaką grubość ma ramka drewniana wkoło okien. - ta która chowa się pod uszczelkę okien zamykanych w N126E


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości