duże łóżko piętrowe N-126n

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
driver100
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 11 lut 2011, 07:19
Lokalizacja: Radom

duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: driver100 » piątek, 11 lut 2011, 10:29

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów, jestem na etapie kupna przyczepy , proawdopodobnie będzie to Niewiadów, dlaczego?......szczelność tej przyczepy chyba jest decydującym elementem, czytając forum o nagminnie przeciekających innych przyczepach, remontach itp , to rozwiązanie z Niewiadowa w przyzwoitej cenie i stanie jest najrosadniejsze,.....w szczególności, ze nie posiadam miejsca na garażaowanie pod dachem. Posiadając 4 osobowa rodzinę, chyba przyznacie, że starsze Niewiadówki jednak niewiele miejsca do spania oferują , z zaciekawieniem przegladałem stronę remontu przyczepy kolegi LeszekK, jego pomysł na łóżko piętrowe zamonotowane nad dużym, rewelacja, dla 4 osobowej rodziny daje 2 x 2, i mając na uwadze zakup 126N z dodatkowym pojedynczym spaniem, to rozwiązanie powinno zaspokoić potrzeby mojej rodziny.
Jeżeli posiadacie takie rozwiązania w swoich przyczepach, prosze o informację z własnych przemyśleń, procesu remontu. Chyba, że ktoś posiada już takie rozwiązanie z dużym łóżkiem piętrowym w swojej przyczepie i miałby ochote sprzedać ...byłbym zainteresowany.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: konrad » piątek, 11 lut 2011, 11:07

driver100 pisze:Witam serdecznie wszystkich klubowiczów, jestem na etapie kupna przyczepy , proawdopodobnie będzie to Niewiadów, dlaczego?......szczelność tej przyczepy chyba jest decydującym elementem, czytając forum o nagminnie przeciekających innych przyczepach, remontach itp , to rozwiązanie z Niewiadowa w przyzwoitej cenie i stanie jest najrosadniejsze,.....w szczególności, ze nie posiadam miejsca na garażaowanie pod dachem. Posiadając 4 osobowa rodzinę, chyba przyznacie, że starsze Niewiadówki jednak niewiele miejsca do spania oferują


Witaj, i tu trochę zamące ;) - zachodnia wcale nie musi być nieszczelna, a i niewiadówka może przeciekać ... problem jest trochę inny
po przeciekającej niewiadce woda spłynie jak po kaczce ... dosłownie ;), zachodniej zgnije konstrukcja :wink:
ludzie jeżdżą przyczepkami 20-25letnimi i nic się nie dzieje

wszystko zależy od możliwości finansowych, bo niestety zach przyczepa to wydatek nieco większy
jednak jeśli piszesz o 2+2 to ... też myślałem o eNce, stanęło na większej przyczepce i uważam że była to bardzo trafna decyzja
weź pod uwagę że zachodnie oferują dużo wyższy komfort - łazienka z wc, zamykana sypialnia dla dzieciaków,
lepsza izolacja, ogrzewanie gazowe itd

dachem się nie przejmuj, sporo stoi pod chmurką, zawsze można położyć jakąś plandekę ;)

może mnie koledzy nie zjedzą :mrgreen:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: gimof » piątek, 11 lut 2011, 11:19

W tym roku w E byłem nad morzem w zestawie 4 osoby dorosłe i było bardzo wygodnie!
Dwie osoby na łóżku w przyczepie. Dwie w przedsionku :lol:

Przeglądając allegro mozna trafić na budki za 8 tysięcy które napewno lepiej się sprawdzą niż poczciwa niewiadka z dziećmi. Przy czym jeżeli nie masz takiej gotówki i lubisz sam pomajsterkować to jak słusznie prawisz można dołożyć łózko piętrowe :)
Na polu zlew i kuchenka tak czy siak się nie przydają (tzn. mi i mojej partnerce 8)).

Przecieki żaden problem, duża dawka silikonu zalepi każdy ubytek w naszych dobytkach, w przyczepach za odry jest większy problem z drewnianym stelażem itp :)
Generalnie na początek polecamy!!
A Konrada nie słuchaj, On to by chciał terenówką z 8m budą do Grecji latać :wink: :lol:
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: konrad » piątek, 11 lut 2011, 12:11

gimof pisze:A Konrada nie słuchaj, On to by chciał terenówką z 8m budą do Grecji latać :wink: :lol:


:lol: tak czułem że mi się oberwie :mrgreen:
zmykam więc do jamki ...

a w temacie, mnie sie podobało rozwiązanie kolegi Bigl
http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/we_wnetrzu_niewiadowki/lozka.html
proste a skuteczne

ja myślałem o kupieniu łóżka piętrowego używanego, jako "dawcy" meteriału pod mebel w przyczepce ;)
wszystko zależy od zdolności manualnych i zaplecza

gimof to terenówki to eNka jest lepsza, a kierunki bardziej dzikie - Turcja, UA, Albania 8)
ale to nie dla 2+2 :mrgreen:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Konto usuniete

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: Konto usuniete » piątek, 11 lut 2011, 12:27

Post usuniety
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 mar 2013, 20:44 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

driver100
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 11 lut 2011, 07:19
Lokalizacja: Radom

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: driver100 » piątek, 11 lut 2011, 13:16

dziękuje za zainteresowanie tematem
Zdarzyło sie kiedyś....mieć N126N, sprzedałem...była do remontu ale starczała na 3 tyg w roku... w zupełności, trochę brakowało miejsca......ale tylko z powodu braku piętra, pewnie, że zachodnia będzie może , bardziej komfortowa, też rozważałem zakup takiej przyczepy......pojeździłem...pooglądałem......niestety nie mam ochoty wydać np 10 kz i mieć problem , że zacznie gnić......śmierdzieć lub będzie odchodzić podłoga, moja stara enka stała 5 lat pod chmurą i nie było problemu z wilgocią, zapachem itp, mam tez swoje ograniczenia miejsca co do parkowania,
Niewiadów n 126 n lub 132 z poniższymi rozwiązaniami to chyba byłoby wszystko co wymagam:
Łóżko piętrowe http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... szekk.html

Uchwyt na rowery http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... zniki.html
http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... zniki.html

kufer http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... tkowe.html
+ oczywiście przedsionek i lodówka…….Mnie osobiście nic więcej nie trzeba……….
pozdrawiam

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: gimof » piątek, 11 lut 2011, 13:47

zundapp600 nie dość, że obcy ludzie robią Ci w czasie jazdy zdjęcia to jeszcze śmigasz z otwartym oknem :wink:


driver100 bardzo słusznie. Kupuj Niewiadke, zakładaj co potrzebujesz i do zobaczenia na trasie :idea:
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: BIGL » piątek, 11 lut 2011, 14:21

Przecież Leszekk ma tylko dwa małe spania . Jeżeli łożko pietrowe to tylko nad małym spaniem - stół czasami się przydaje podczas przejazdów i gdy aura płata figla. Polecam ci moje rozwiązanie lub ewentualnie z 2 łózkiem na stałe (moje jest składane). Też mam rodzinę 2+2 i właśnie takie rozwiązanie zapewnia maksymalny komfort w tak małej przyczepie i pozwala zachować choć trochę ładu przy rozbrykanych dzieciakach :D .
Co do wyboru przyczepy to tu juz jest indywidualna sprawa. Wiadomo że Niewiadówka to praktycznie bezobsługowa budka i baardzo tania eksploatacja - oczywiście jest też ta druga strona (komfort :roll: ). Z tymi zachodnimi przyczepami nie jest tak strasznie, można znależć naprawdę dobre okazy i cieszyć się wygodą - oczywiście zasób gotówki też musi być większy (10-15tys.).
W moim przypadku zmiana budki = zmiana holownika, a tego właściwie nie planuję. Może za kilka lat (gdy już się uporam z budową i innymi wydatkami :roll: ) dokonam stosownego skoku ,ale na 80% będzie to kamper 8) .
Obrazek

Konto usuniete

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: Konto usuniete » piątek, 11 lut 2011, 14:47

Post usuniety
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 mar 2013, 20:32 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

driver100
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 11 lut 2011, 07:19
Lokalizacja: Radom

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: driver100 » piątek, 11 lut 2011, 23:04

Witam!
Z tego co widać na zdjęciach to Leszkk, ma łóżko piętrowe nad większym, to rozwiązanie akurat w przypadku 126n w byłoby świetnym rozwiązaniem, duże spanie cały czas rozłożone, piętro duże nad nim, co więcej trzeba.... a piwko przy małym stoliku.
Zresztą....to są tylko moje oczekiwania...........może się uda ...zrealizować.
pozdrawiam

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: BIGL » sobota, 12 lut 2011, 15:20

Te dolne łóżko jest tylko troszeczkę większe od górnego (na 100% nie jest to pełny wymiar), a i tak zbyt małe rozwiązanie na 4 osoby. Jeżeli nie masz jeszcze przyczepy to kupuj N-kę - cena podobna, a sporo więcej miejsca. Stolik to raczej dla dzieciaków do rysunków i gier podczas opadów, bo browarka to i można na stojąco :wink: .
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: kotek » sobota, 12 lut 2011, 21:23

Enka z hamakiem, tylko zależy jak duże jest to +2.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: serek » poniedziałek, 14 lut 2011, 17:59

Heniu Ty śmigasz takim sympatycznym holownikiem , może by coś więcej na jego temat ???
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 14 lut 2011, 21:22

serek pisze:Heniu Ty śmigasz takim sympatycznym holownikiem , może by coś więcej na jego temat ???

to nie jest auto Henia - to auto Jego Żoneczki :)

Konto usuniete

Re: duże łóżko piętrowe N-126n

Postautor: Konto usuniete » poniedziałek, 14 lut 2011, 21:59

Post usuniety
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 mar 2013, 14:54 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości