Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Konto usuniete

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: Konto usuniete » piątek, 14 maja 2010, 13:08

Post usuniety
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 mar 2013, 00:05 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » piątek, 14 maja 2010, 20:25

Tez mam wiatraki ktorych nie uzywam i 2 duze kratki. Co do zbiornika zawsze mozna wlac mniej, zreszta ja robie krotkie trasy wiec jest ok. Mozna miec 2 pompki i 2 zbiorniki jak kto woli :)

Aktualnie rozmyslam nad montazem anteny. Uwazam ze nie ma potrzeby montowania jej na zewnatrz gdyz nasze budki to plastik :)
Ostatnio zmieniony piątek, 14 maja 2010, 21:05 przez gogi123, łącznie zmieniany 1 raz.
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: BIGL » piątek, 14 maja 2010, 21:00

petek pisze:Jasne, że można wyjąć, a zbiorniki to można i ze 4 zabrać, tylko jaki w tym sens? 8) :lol:

Nie chciałem Cię urazić :wink: , na przejazdy myślałem o czymś takim http://allegro.pl/item1027103049_tir_ka ... bania.html , jest to poręczne i można wozić gdzie się chce (nawet w szafce pod kuchenką), a zbiornik na dyszlu jest wtedy pusty i nie jest żadnym balastem. Co do zasadności posiadania drugiej szuflady to mogę powiedzieć że akurat mi jej brakuje gdyż ta jedyna jest zawsze zapełniona wielorakim dobrem, a miejsce na 2 pod zlewem jest wręcz idealne.
Nie wiem co u was z tymi lodówkami się dzieje bo umnie jak nie było żadnej kratki to faktycznie szafka była gorąca, teraz mam jedną kratkę (dokładnie między tymi wytłoczeniami na ścianie) i nie miałem żadnych problemów nawet w baardzo upalne dni (ponad 30*) - w lodówce był lód, a szafka się nie nagrzewała.
Obrazek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » sobota, 15 maja 2010, 20:21

szafki i grzejnik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » sobota, 15 maja 2010, 20:23

zbionkik i brysowka Na postoju oswietla stopien

Obrazek
Obrazek
Obrazek
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: KONZIO » niedziela, 16 maja 2010, 04:19

BIGL pisze:Dzisiaj byłem w Lidlu i nabyłem taka oto lampe http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-F13 ... _10035.htm cena promocyjna, a i wykonanie pierwsza klasa + 5m przewodu :D . Myślę że się nada do warsztatu jak i do przedsionka :D .

Lampa sprawdzać będzie Ci się I klasa.
Też taką kupiłem (w zeszłym roku) i używam jej do oświetlenia przedsionka.
Poradził bym Ci tylko trzy rzeczy.
1) jeżeli wziąłeś wersję z szybkami (bo są 2: z i bez), ze względów bezp. radził bym je wyjąć (żeby nie potłuc).
2) proponował bym Ci, kupić do niej żarówkę energooszczędną (można dostać tylko lepiej dobierać z lampą, bo nie wszystkie pozwalają jej się zamknąć). Żarówka w/w mniej się grzeje, przez co mniejsze prawdopodobieństwo odkształcenia tej lampy lub oparzenia się, nie trzeba się również martwić, że gdzieś się ona dotknie do przedsionka i np. dziurę wypali, a i (ale to rzecz indywidualnego gustu) ale wg.mnie światło przyjemniejsze do relaksowania się.
3) Spróbuj (chyba, że to jakaś wersja super LUX) założyć do niej włącznik - gdzieś na kablu.
Najlepiej wg.mnie przymierzyć sobie ją, jak się ją będzie zakładać i tak żeby był on pod ręką.
Przetestowałem bez i z.
Szukanie po omacku dziurki, żeby wetknąć - w przedłużaczu zboczuchy... :lol: :lol: :lol:
Nie należy do największych przyjemności
ad

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: BIGL » niedziela, 16 maja 2010, 09:27

Lampa jest z taką nakręcaną szklanką, co do świetlówki to masz rację :idea: - znacznie mniej się grzeje. Nad włącznikiem się zastanowie - jak coś znajdę fajnego i w miarę hermetycznego to i pewnie zaadoptuję :|
Obrazek

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: KONZIO » niedziela, 16 maja 2010, 09:41

BIGL pisze:jak coś znajdę fajnego i w miarę hermetycznego:|

Nie zapomnij też, bo ja się raz naciąłem, że w tej lampie (przynajmniej u mnie) jest dość gruby kabel.
Więc nie każdy włącznik się nada, ze względu właśnie na możliwość jego hermetycznego zamknięcia, a czasem w ogóle złożenia do tzw. kupy
ad

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » środa, 26 maja 2010, 23:06

Konczy mi sie czas wiec juz wiele nie zrobie w tym roku. Dzis zrobilem instalacje do telewizorka.

Wymienilem tez kable zasilajace lodowke z samochodu. Tzn w ten gruby waz czarny wciagnalem 2 przewody 4mm +1 przewod taki rezerwowy gdybym chcial np lampe cofania sobie zalozyc :)
Myslalem o wymianie na 13pin ale jakos to do mnie nie przemawia. Kazda towarowke trzeba z adapterem zaczepiac a te 2 gniazda w niczym mi nie przeszkadzaja a do tego kosztuja grosze.

Po podpieciu samochodu dziala mi instalacja wewnatrz przyczepy na 12v, lodowka zas uruchamia sie dopiero po wlaczeniu swiatel pozycyjnych. Zdecydowalem sie na takie rozwiazanie zeby w samochodzie pociagnac tylko + i - z akumulatora bez dodatkowego + po wlaczeniu zaplonu - przeciez w czasie jazdy swiatla musza byc :)

Pozostala kwestia oswietlenia przedsionka, robic na przyczepie czy lampa w przedsionku z kablem. Decyzji jeszcze nie podjalem.
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: KONZIO » czwartek, 27 maja 2010, 07:46

gogi123 pisze:Po podpieciu samochodu dziala mi instalacja wewnatrz przyczepy na 12v, lodowka zas uruchamia sie dopiero po wlaczeniu swiatel pozycyjnych.

Gogi, a mógł byś tak dokładniej powiedzieć, jak tego dokonałeś?
Też myślałem nad takim rozwiązaniem, bo u mnie jest tak, że prąd w przyczepie mam dopiero jak włączę światła w samochodzie.
W przypadku jednak gdybym chciał przespać np. jedną noc gdzieś po drodze, to trochę kiepskie rozwiązanie, bo albo cała rodzinka musi się położyć, a ja biegiem do auta światła powyłączać, albo zostawić auto na światłach i rano rodzinka śniadanko, a ja biegiem szukać prądu :lol: :lol: :lol:
Wg. tego co rozmyślałem, to chyba koniecznie + dodatkowy z akumulatora trzeba pociągnąć a to mi się nie uśmiecha (nie jestem pewien tego typu przeróbek, dodatkowy minus to to, że działa to tylko w przerobionym aucie), ale wg. tego co piszesz jest światełko w tunelu.
ad

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: konrad » czwartek, 27 maja 2010, 09:04

mnie też zastanawia te stałe 12V, bo raczej bez dodatkowej wtyczki nie ma skąd tego wziąć
w gnieździe 7pin nie ma nigdzie stałego 12V

ja zrobiłem tak, że stałe 12v mam na przewodzie z wtyczką zapalniczki, a w aucie w bagażniku będę miał gniazdko
więc na czas postoju/jazdy mogę zasilać z aku auta
obecnie przewód ten zasila pompkę, a docelowo również oświetlenie 12V

nie wiem jak i czy podłączać lodówkę, teraz jest wpięta zamiast p/mgielnego i raczej nie jest to dobre rozwiązanie
jednak podpinanie pod światła postojowe... hmm czy instalacja wytrzyma zeszczę lodówkę ?
a może prąd dać z tego stałego 12V, ale sterowany przez przekaźnik od pozycyjnych :roll:

zastanawiam się czy nie podpiąć lodówki do tego przewodu do zapalniczki,
ale tu mam obawy, że jak zapomnę wyłączyć lodówkę, to nie odpalę auta :roll:
czy jak np synek przypadkowo włączy 12V, to też mi rozładuje aku :roll:
hmm z tym przekaźnikiem może być OK
jak światła się nie świecą, to lodówki nie załączę na 12V :D
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » czwartek, 27 maja 2010, 22:25

Wiec tak. Mam 2 kable i 2 wtyczki albo trzeba miec 13pin. Do lodowki ida grube kable 4mm bo na tych od mgielnego to lodowka nie zadziala tylko przegrzeje instalacje.

Z tych grubych kabli zasilam cala budke kiedy jest podpieta do auta. Lodowka dziala tylko na swiatlach mijania. Wstawilem poprostu przekaznik - jego cewke zasilaja swiatla mijania, a na stykach jest lodoweczka.

jesli chodzi o dodatkowe kable do gniazda to najprosciej zrobic tak:

Kubujesz przewod 2x4mm albo 2szt pojedynczego 4mm i wkladasz w peszel. Montujesz gniazdko przy haku typu 12S albo 13pin. Przewody w peszlu mocujesz pod samochodem np do rurek hamulcowych az dotrzesz od haka do akumulatora. - podpinasz pod ako +i - z bezpiecznikiem na kabelku do +
Szybko i bez ingerencji wewnatrz samochodu. Zawsze mozna to zdjac i zamontowac do nowego auta. Przed wyjazdem otwierasz maske wkladasz bezpiecznik i w droge z chlodnym piwkiem :)

W samochodzie musze zalozyc przewody bo w tym roku ciagne berlingo - zrobie dam zdjecia.

Przekaznik dalem na swiatlach bo nie mam zamiaru grzebac w instalacji kazdego samochodu. Zmieniajac auto przeloze poprosta kable i gniazdko bez dotykania instalacji samochodowej. Przy typowej instalacji trzeba wyciagac + ze stacyjki itp, ale po co sobie komplikowac zycie :)

Zalozylem dzis lampke nad wejscie - ladna obrysowka za 6zl i zarowka 10W. teraz chyba podepne sobie lampe wstecznego :D
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: kotek » piątek, 28 maja 2010, 18:36

Też mam dwie wtyczki i dwa gniazda, prąd mam na bolcu R zgodnie ze schematem na obu wtyczkach, natomiast na drugiej wtyczce mam światła przeciwmgłowe oraz cofania. Ponadto dołożyłem światło stop.

Obrazek
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » piątek, 28 maja 2010, 21:49

Zalozylem dzis dodatkowe gniazdo i przewody. Na berlingo starczylo 5,5m. Zrobie zdjecia i zmierze napiecie po podpieciu lodowki :)
Kotek masz jakis stary schemat jeszcze bez przeciwmglowych, nawet dodatkowe gniazdo jest podpinane inaczej jak w oryginale mialem.
Jutro skladam przyczepe i na ten rok wystarczy za rok znowu cos zrobie.

[b]Aktualne: Obrazek
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Modyfikacje 2010 - gogi123 :)

Postautor: gogi123 » sobota, 29 maja 2010, 22:27

Uruchomilem dzis instalacje i zrobilem pomiary.
Spadek napiecia wynosi dokladnie 1v. Przy pracujacym silniku mam w przyczepie 14,5V a po wlaczeniu lodowki spada na 13,5V. Mierzylem przy lampce na koncu przyczepy.

Ciekaw jestem spadku gdybym zastosowal przewod 2,5mm zamiast mojego 4mm o dlugosci lacznej 10m.
Lodoweczka ladnie startuje razem z pozycyjnymi.
Jutro jade na gielde po lampy - mam zamiar zalozyc takie z dzialajacym wstecznym swiatlem - czy to potrzebne? szczerze nie wiem. Moze w cofaniu nie odczuje wielkiej roznicy ale na drodze latwiej cofnac kiedy kierowca za mna wie co robie a bez lampy raczej kiepsko ;/
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości