Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » niedziela, 4 kwie 2010, 14:29

Witam serdecznie

Ja również dojrzałem do remontu swojej enki. Przyczepa, którą kupiłem to model N-126n. Nabyłem ją w 2006r. w Krzeszowicach woj. Małopolskie. Ja niestety nie miałem szczęścia i nabyłem ją od młodego (w moim wieku) gościa, który kupił ją od pierwszych właścicieli (od nich dowiedziałbym się zdecydowanie więcej) ale nie ma co narzekać w końcu miałem swoją wymarzoną Enkę ;). Przyczepa była z oryginalnym przedsionkiem ale bez lodówki (taki stan trwa do dzisiaj). Byliśmy nią jeszcze przed remontem w 2006r na Słowacji, w 2007 (podróż poślubna) Słowacja, Węgry. W 2008 roku urodził nam się Filip a w zeszłym roku postanowiliśmy pojechać nad polskie morze ale przyczepka już nie gwarantowała komfortu (nieszczelności wokół okien, poodrywana oryginalna tapicerka) więc decyzja była wynajem domku a w roku 2010 generalny remont naszej budki. Tyle tytułem wstępu.

Remontu nadszedł czas (marzec 2010)…
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » niedziela, 4 kwie 2010, 14:36

1 etap – to co i wszyscy – odkręcanie mebli i te moje „ukochane” śruby i wkręty na płaski śrubokręt. Po odkręceniu śrub, wyniesieniu mebli i zerwaniu tapicerki oczom mym ukazał się…obraz nędzy i rozpaczy (cóż powiedziałem A przyszedł czas na B itd.) Ale tutaj ciekawostka za szafą mam zalaminowaną kartkę z adresem, typem i numerem fabrycznym. Moja ENKA ma swój unikalny numer: 2608!!! – chociaż jedna wesoła informacja ;)
Obrazek
pustka... ;)
Obrazek
Obraz nędzy i rozpaczy
Obrazek
a to mnie ucieszyło...znam unikalny numer swojej Niewiadówki
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: KONZIO » niedziela, 4 kwie 2010, 16:02

Pamiętaj,że nikt nie mówił,że łatwo będzie,ale pamiętaj również, że strach ma często tylko duże oczy.
Powodzenia w remoncie i nie martw się.
Tu większość z nas coś cały czas dłubie, remontuje i urządza.
Ja np.w zeszłym roku, w przeddzień wyjazdu na wakacje zabezpieczałem jeszcze spód bitexem.
Myślałem, że moją żonę szlag trafi na miejscu jak mnie zobaczyła po powrocie, a wyjazd w drogę był za parę godzin. :lol: :lol: :lol:
ad

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: kotek » niedziela, 4 kwie 2010, 17:37

Nie przejmuj się, każdy z nas przechodził przez to w większym lub mniejszym stopniu, głowa do góry.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » niedziela, 4 kwie 2010, 21:28

2 etap – wyrwanie (lub wycięcie szlifierką kątową tych oklejonych żywicą i włóknem) listew wokół okien, które delikatnie mówiąc były „nadgnite” i zdemontowanie okien razem z listwami, do których są przymocowane. Zaczynam dostrzegać sens remontu, a to już bardzo wiele ;) Tu już nie chodzi o wizualność a o zdrowie i komfort.

Obrazek
Widać grzybki na mokrej kantówce ;))) prawie na jajecznicę
Obrazek
Efekt nieszczelności...
Obrazek
... i jego dalsza część
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: Paczek » poniedziałek, 5 kwie 2010, 02:52

Zbieraj materiał w formie zdjęć i opisz od siebie co robisz.

Wyślij na adres fanklubu ( tu masz namiary)
http://www.fanklub-niewiadowek.com/stopka/kontakt.html

Nasi admini umieszczą cały ten materiał na stronie

Powodzenia

Awatar użytkownika
pawcar
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2008, 19:03

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: pawcar » poniedziałek, 5 kwie 2010, 10:14

dasz rade to naturalna kolej rzeczy przy niewiadowce trzeba troche popracowac ale radosc i zadowolenie z efektu przy piwie na urokliwym kempingu nieocenione zawsze masz jeszcze nas i jesli bedzie jakis problem służymy doświadczeniem
POWODZENIA
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » poniedziałek, 5 kwie 2010, 18:49

Dzięki koledzy!!!
Wasze wsparcie jest dla mnie nieocenione!!!
Poza tym to właśnie dzięki WAM nie muszę odkrywać odkrytej ameryki!!!
Mam nadzieję tylko, że zdąże przed Borkami ;) Paczek jeżeli chodzi o sprawozdanie z remontu to jak już nastąpi jego koniec postaram się całość przesłać na podany przez Ciebie mail.
Pozdrawiam serdecznie, Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » poniedziałek, 5 kwie 2010, 19:58

3 etap – zrywanie podłogi – oczywiście cięcie śrub (meblowych ósemek) z powodu korozji oraz wyciąganie gwoździ ze sklejki.

4 etap – wycinanie kantówek (na szczęście tylko 2 okazały się nadgryzione) i wklejenie na kleju montażowym nowych, zaimpregnowanych wcześniej Pokostem. Wcześniej wyczyściłem i odtłuściłem całą podłogę rozcieńczalnikiem Nitro. Następnie wywierciłem 4 otwory wiertłem ø10 z każdej strony nadkoli (tam gdzie producent zrobił rynienki a zapomniał zrobić otworów) i wymalowałem całą podłogę emalią chlorokauczukową (1 puszka wystarczyła trzeba było tylko rozcieńczać, bo to pieroństwo strasznie gęste). Tutaj ukłony dla Marka, który opisał to wszystko w swoim remoncie!
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 kwie 2010, 13:05 przez skorat, łącznie zmieniany 1 raz.
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: BIGL » poniedziałek, 5 kwie 2010, 21:45

:D Fajnie się dzieje :D , Normalnie będzie wstyd zawitac na zlocie starą budą :oops: . Raczej też mam przednią ramkę do wymiany (pofalowana dykta= problem) i jak dobrze będzie to przed zlotem się uporam :wink:.
Powodzenia w dalszych pracach :wink:
Obrazek

Konto usuniete

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: Konto usuniete » poniedziałek, 5 kwie 2010, 22:14

Post usuniety
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2013, 23:48 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: BIGL » poniedziałek, 5 kwie 2010, 23:15

zundapp600 pisze:BIGL , spoko ja mam jeszcze oryginalną tapicerkę :D
I wcale mi nie spieszy się żeby to ruszać . Tak jak już gdzieś wcześniej napisałem muszę w pierwszej kolejności ogarnąć ważniejsze sprawy . Większość już zrobione :
* ogrzewanie
* lodówka
* czujnik gazu
* amortyzatory
* zaczep stabilizowany
* lampa zewnętrzna ( do przedsionka )
* łożyska kół
* dodatkowy akumulator
zostały
* opony ( zakup nowych )
* coś z felgami ( piaskowanie , malowanie )
* kosz na koło zapasowe
Tak więc na zlocie staniemy obok siebie i będziemy Obrazek bez stresu :lol:

Ja i przy twojej liście wypadam blado :D - ale jak coś to miejsce jest zajęte :D
Obrazek

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » wtorek, 6 kwie 2010, 13:00

5 etap – Wycinanie podłogi z płyt OSB 10mm. Za radą bardziej doświadczonych odwzorowałem 1 część nowej podłogi od starej przyłożyłem a tu ZONK :/ okazało się że składanie płyt nie wychodzi na połowie kantówki tylko że jeden koniec płyty będzie wisieć w powietrzu a drugi komfortowo będzie się opierał na całej kantówce (och jaki byłem zły na konrolę jakości firmie N) a w dodatku kantówki są krzywo przyklejone. Zatem mierzenie, mierzenie i jeszcze raz mierzenie (zgodnie z zasadą lepiej 2 razy mierzyć i raz ciąć niż odwrotnie) ;). Następnie przewiercenie otworów w nowych kontówkach i podłodze (od spodu). Pod płyty OSB zastosowałem również piankę pod panele w celu ocieplenia podłogi, potem skręcenie płyt 8 nowymi śrubami meblowymi oraz nakrętkami z wkładką poliamidową. A na koniec przykręcanie płyt OSB do kantówek ale już wkrętami pod śrubokręt KRZYŻAKOWY!!! ;)
Obrazek
No to już przynajmniej podłoga jakoś wygląda ;) Część I
Obrazek
podłoga część II
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Konto usuniete

Re: Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: Konto usuniete » wtorek, 6 kwie 2010, 15:01

Post usuniety
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2013, 23:46 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Remont mojej N-126n - strach się bać... ;)

Postautor: skorat » wtorek, 6 kwie 2010, 19:13

Dzięki Zundapp!!!
Za każdą uwagę jestem Wam bardzo wdzięczny. Jeżeli widzicie jakąś głupotę, którą popełniłem a da się jeszcze naprawić piszcie!!! Również jeżeli widzicie coś co można ulepszyć, przecież remontuję tą przyczepę dla siebie i to mam nadzieję na całe życie a przynajmniej dłuższy czas ;). Cieszę się, że mój remont Was ciekawi ale proszę od czasu do czasu o słowo otuchy!!! Nadziei dodaje mi zlot w Borkach ;). Ja głównie wzoruję się na Marku i Gogi123. Jeszcze raz dzięki pozdrawiam, Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości