Żyrandol LED, ze zwykłego na 230V

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Żyrandol LED, ze zwykłego na 230V

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 11:55

U mnie w przyczepie, żyrandol posiada tylko żarówki LED. Pozostałe dwa rodzaje oświetlenia to 12V żarówki oraz żarówki diodowe takie żeby mogły się świecić przez całą noc, rozjaśniając trochę wnętrze, ale nie oślepiając. Żyrandol to oświetlenie na 230V, zmieniłem w nim tylko podstawki (czy stopki, nie wiem jak to się fachowo nazywa), tak żeby pasowały żarówki na 12V (dział elektryczny w markecie). Żarówki LED są to standardowe żarówki zasilane na 12V, do kupienia w chyba każdym większym supermarkecie budowlanym, posiadającym dział z oświetleniem.

Koszty:
- żyrandol: w zależności jaki wybierzemy, ten około 70zł
- 2 X żarówka LED 12V - około 28zł (sztuka)
- 2 podstawki, stopki przystosowujące żyrandol do żarówek 12V - 1,8zł - 2,5zł (sztuka)
RAZEM: około 130 zł.

Co zyskujemy?
- W moim przypadku, pozbyłem się nie za bardzo urodziwej lampy z nad stołu;
- Ten żyrandol usytuowany jest wyżej (od poprzedniczki), przez co mniej walę się w przysłowiową łepetynę;
- Dla osób liczących się z oszczędnością energii, tłumaczyć chyba nie muszę;

Czas wykonania: no te 3 godzinki lepiej mieć zaplanowane jako wolne (wszystko zależy od konstrukcji żyrandola).
Efekty, poniżej


Obrazek
Obrazek
Obrazek
ad

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Żyrandol LED, ze zwykłego na 230V

Postautor: bartosz » sobota, 30 sty 2010, 13:45

KONZIO, a może dało by radę podesłać fotki i opis w postaci artykuliku do działu Zrób To Sam?


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości