Mocowanie anteny TV

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Mocowanie anteny TV

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 11:26

Antena przymocowana do budki: za pomocą uchwytów (wciskanych) PCV do rurek PCV.
Sztyca: rurka PCV pasująca do w/w uchwytów, z przykręconą na śrubę (śruba po przykręceniu zalana żywicą epoksydową) anteną typu korona. W rurce, wywiercony 1 otworek na jej boku, przy końcu (pod anteną) celem wprowadzenia kabla od anteny.
Kabel wyprowadzony, otworem będącym standardowo w rurze.
Kabel biegnie sobie po boku przyczepy do gniazda prądowego, tam wywierciłem otworek i zamontowałem wejście antenowe, kabel zarobiony z wtyczką antenową (pozwala to na bezproblemowe podpinanie i odpinanie anteny).
W środku od wejścia antenowego pociągnięty kawałek (około 0,5m) kabel antenowy do gniazdka antenowego (domowego). Do tego wszystkiego podpinamy odbiornik i śmiga, jak ta lala.

Czas wykonania ~ 2,5 godz.
Materiały użyte:
- antena korona z podstawą plastykową ze wzmacniaczem (wzmacniacz przeniesiony na kabel do środka budki, biegnący bezpośrednio na odbiornik, pomiędzy gniazdkiem ant. domowym) i kablem;
- rurka PCV;
- śruba do przymocowania anteny do rurki;
- trochę żywicy;
- 2 (ale można więcej) uchwyty do w/w rury, plastykowe (rurę się w nie wciska) przykręcone na śruby;
- odrobinę silikonu do uszczelnienia pod uchwytami;
- wtyki antenowe (na kabel biegnący od anteny oraz do gniazda prądowego - wchodzą jeden w drugi) oraz gniazdko domowe antenowe;
- kawałek kabla antenowego do połączenia wejścia antenowego z gniazdkiem;

Koszt całkowity licząc, że część rzeczy znajdziemy w domowych zapasach około 30 - 45zł, nie licząc oczywiście kosztu zakupu anteny (około 90zł).

To rozwiązanie, które podałem ja zastosowałem do anteny typu korona, ale myślę, że spokojnie można to także zastosować, we wszystkich innych rodzajach anten, modyfikując tylko nie pasujące nam elementy.

Tak tylko gwoli ścisłości, ta taśma klejąca widoczna na zdjęciu nie jest tam celowym wyposażeniem, mającym jakiekolwiek zadanie.
Przykleiłem ją tak, bo nią miałem sklejony na czas transportu, kabel antenowy i tak zwyczajnie o niej zapomniałem, stąd znalazła się na fotkach.

Obrazek
ad

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: kotek » niedziela, 24 sty 2010, 17:24

Jako masztu używam składane rurki od pawilonu ogrodowego, który służy jednocześnie jako maszt flagowy. Oparty o ziemię, przechodzi przez rączkę manewrową i w przypadku dużych wiatrów stosuję 3 odciągi.

Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: Paczek » niedziela, 24 sty 2010, 17:44

kotek,

A co to za antena ? Dobra - sprawdza się?

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: gimof » niedziela, 24 sty 2010, 18:38

Mam taką :), znaczy użytkuje od czasu do czasu i nie powiem sprawdza się. Na allegro takowe stoją.
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: Paczek » niedziela, 24 sty 2010, 20:36

a nie lepsza "korona" ?

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: gimof » niedziela, 24 sty 2010, 20:52

Nie porównywałem, ale ta płaska w każdym zakątku nad morzem jedynke albo dwójke łapała :wink:

Zresztą wychodzę z założenia, że na wakacje nie jade oglądać tv, a ta antenka również nadaje się do odbioru UKFu więc służy nam do wiadomości w radiu :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
markopolo-33
Posty: 167
Rejestracja: niedziela, 6 gru 2009, 11:29

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: markopolo-33 » niedziela, 24 sty 2010, 21:21

gimof pisze:Nie porównywałem, ale ta płaska w każdym zakątku nad morzem jedynke albo dwójke łapała :wink:

Zresztą wychodzę z założenia, że na wakacje nie jade oglądać tv, a ta antenka również nadaje się do odbioru UKFu więc służy nam do wiadomości w radiu :D
ale mówisz o tej co Kotek ma :?:
N 250C+

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: gimof » niedziela, 24 sty 2010, 21:43

RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: kotek » niedziela, 24 sty 2010, 21:51

Ta antena ma charakterystykę dookólną, nad morzem w Chłapowie oprócz polskich stacji, przy dobrej pogodzie odbierałem Kaliningrad i coś szwedzkiego, w Borkach miałem 4 programy. Tak, że się sprawdza. Korony nigdy nie próbowałem.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Mocowanie anteny TV

Postautor: bartosz » sobota, 30 sty 2010, 13:42

KONZIO, a może dało by radę podesłać fotki i opis w postaci artykuliku do działu Zrób To Sam?


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości