Przepisy drogowe w innych krajach

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: szteker » niedziela, 28 kwie 2019, 08:53

Cześć,

szukając odpowiedzi o masę zestawu dla Drednota (w wątku viewtopic.php?f=32&t=8708&start=15) natrafiłem na info, że w Austrii należy mieć dodatkowy trójkąt ostrzegawczy w przyczepie. Byłem tam, jechałem i nie wiedziałem:)

Link do opracowania z przepisami https://www.camprest.com/pl/przepisy-ru ... go/austria.


Proponuję aby w tym wątku zbierać informacje na temat wyposażenia samej przyczepy i przepisów przy jeździe w innych krajach.

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: Tata Kazika » niedziela, 28 kwie 2019, 09:04

Dwa trójkąty musisz mieć w każdym pojeździe który ciągnie przyczepę lub naczepę. Nawet w Polsce.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: reflexes » niedziela, 28 kwie 2019, 09:05

Trójka ostrzegawczy, moim zdaniem, trzeba mieć i w Polsce. Przepis mówi, że trzeba nim oznakować pojazd pozostawiony na drodze po awarii lub wypadku. Hipotetycznie - zostawiasz budę, bo coś się zepsuło, stawiasz trójkąt ostrzegawczy z auta, a autem ruszasz dalej szukać pomocy. 5 km dalej defektuje Ci auto i w tym momencie nie masz możliwości spełnić obowiązku jego prawidłowego zabezpieczenia.
Ja mam w budzie trójkąt od zawsze.
Poza tym polecam stronkę
https://www.camprest.com/pl/przepisy-ruchu-drogowego
Tu na przykład się dowiedziałem, że jadąc do Chorwacji muszę mieć komplet żarówek zapasowych i kamizelki dla wszystkich pasażerów.

Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: szteker » niedziela, 28 kwie 2019, 09:32

A to ci hultaje. W sumie logiczne. Przepraszam, informacje znalazłem jeszcze przed poranną kawą. Niemniej warto by było w jednym wątku gromadzić takie info.

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: Victus » niedziela, 28 kwie 2019, 10:42

Dobrze że się pojawił temat bo posiadam tylko jeden trójką - niestety
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: misha22 » niedziela, 28 kwie 2019, 12:15

Co do trójkątów, zaopatrzcie się w nie koniecznie. Na każdym szrocie, cena oscyluje w granicach 2-4pln.
recykling taki
:)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: Marcin4x4 » niedziela, 28 kwie 2019, 23:30

Tak naprawdę to obowiązuje nas Konwencja Wiedeńska i musimy mieć w samochodzie to, co jest wymagane w Polsce, czyli kraju jego rejestracji. Czasami jednak dla świętego spokoju warto mieć wyposażenie obowiązkowe w danym kraju, bo dyskusja z policjantem, szczególnie w jakimś egzotycznym języku, może być trudna. Ale prawo tak naprawdę jest po naszej stronie.
Pozdrawiam!
Marcin

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Przepisy drogowe w innych krajach

Postautor: reflexes » poniedziałek, 29 kwie 2019, 07:23

Marcin4x4 pisze:Tak naprawdę to obowiązuje nas Konwencja Wiedeńska i musimy mieć w samochodzie to, co jest wymagane w Polsce, czyli kraju jego rejestracji. Czasami jednak dla świętego spokoju warto mieć wyposażenie obowiązkowe w danym kraju, bo dyskusja z policjantem, szczególnie w jakimś egzotycznym języku, może być trudna. Ale prawo tak naprawdę jest po naszej stronie.

Dokładnie. Jednak ja osobiście stwierdziłem, że jak mam na autostradzie tłumaczyć Konwencję Wiedeńską na węgierki to wolę wydać parę złotych na komplet żarówek i 4 kamizelki :lol: .


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości