Dodatkowa tablica rej.

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Dodatkowa tablica rej.

Postautor: Slawol74 » wtorek, 18 mar 2014, 14:09

Przypomniało mi się wczoraj byłem w Urzędzie Transportu z zapytaniem o dodatkową tablicę na bagażnik rowerowy.I oto co usłyszałem
1. Nie ma możliwości wyrobienia 3 tablicy
2.Tablicy z auta nie wolno ściągać i przykręcać do bagażnika gdyż to tablica rejestracyjna tylko i wyłącznie do pojazdu a nie do innych rzeczy .
3.Pojazd musi mieć 2 tablice po jednej z przodu i z tyłu pojazdu
4.Tablice muszą być widoczne nie zasłonięte
To ja na to że jak założę rowery to nie widać tablic i co wtedy ? Odpowiedź urzędnika brak paragrafu , brak jakichkolwiek postanowień , wielka dziura w prawie w tym temacie !!!!przykręcenie dodatkowej tablicy z np pleksy i to wszystko co można zrobić aczkolwiek taka tablica i tak jest nieważna ze wzgl na brak homologacji i naklejki . Teraz pojadę na komisariat i ciekawe co tam powiedzą .Dam cynka co i jak .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: reflexes » wtorek, 18 mar 2014, 14:21

Czyli wprost z tego wynika, że wedle polskiego prawa używanie bagażnika na hak jest niezgodne z przepisami. Tablice rejestracyjne może a właściwe musi posiadać pojazd. Bagażnik to nie pojazd, a że dodatkowo zasłania tablice na pojeździe na którym jest zawieszony to tym bardziej jego używanie może narazić na konsekwencje. Do puki w przepisach nie pojawi się odpowiedni zapis o możliwości dorobienia trzeciej tablicy albo możliwości przełożenia z auta to każdy misiek będzie mógł Wam wlepić mandat. Chyba najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup składaków i pakownie ich do auta albo bagażnik na dach samochodu.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: Slawol74 » wtorek, 18 mar 2014, 14:32

A ja mam pomysł właściwie 2 ! Po pierwsze pogadam z naszą ""władzą"" a po drugie załatwie sobie plastikowy zamiennik i mam to w d----e . Jeśli chodzi o cepkę można tablicę przełożyć wyżej i będzie widoczna prawda . Jeśli chodzi o auto z zamontowanym bagażnikiem to gorzej ale bez przesady zawsze się idzie dogadać hehehe .Bagażnik mam z homologacją hak też .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: kooba » wtorek, 18 mar 2014, 14:41

Slawol74 pisze:Odpowiedź urzędnika brak paragrafu , brak jakichkolwiek postanowień , wielka dziura w prawie w tym temacie !!!!

No jak nie ma paragrafu. Toż to punkt 4.Tablice muszą być widoczne nie zasłonięte.
No chyba, że brak paragrafu "jak ukarać" :)

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: Slawol74 » wtorek, 18 mar 2014, 14:50

Chodzi mi o paragraf jakie i skąd tablice na bagażnik rowerowy .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: reflexes » wtorek, 18 mar 2014, 14:50

No chyba, że brak paragrafu "jak ukarać" :)

W taryfikatorze jest "Umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób zasłaniający tablice rejestracyjne lub inne tablice albo znaki, w które pojazd jest wyposażony" 100plnów.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: kooba » wtorek, 18 mar 2014, 14:52

Czyli teraz powinienem wymówić triumfalne "A NIE MÓWIŁEM", a właściwie pisałem już kiedyś o tym tylko nikt nie chciał wierzyć.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: kooba » wtorek, 18 mar 2014, 14:54

Generalnie robisz plastikową tablicę do bagażnika i liczysz, że pan władza będzie łaskaw uznać to jako "nie zasłania"

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: Slawol74 » wtorek, 18 mar 2014, 15:09

I tak właśnie zrobię !!! Ale odwiedzę tak czy siak Posterunek Policji ciekawe co na to mundurowi :lol:
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: reflexes » wtorek, 18 mar 2014, 16:11

I tak właśnie zrobię !!! Ale odwiedzę tak czy siak Posterunek Policji ciekawe co na to mundurowi :lol:

Problem jeszcze w tym, że w Poznaniu powiedzą Ci, że spoko jakoś to będzie, bo oni takich delikwentów nie kasują, a pojedziesz na urlop i albo zarobisz stówkę albo będziesz wszystko demontował i pakował do auta i budy żeby było oryginalne tablice widoczne, później Cię zważą i dowalą za przeładowanie, a na koniec zgłoszą do prokuratury za fałszowanie tablic. :lol:

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: TomekN126N » wtorek, 18 mar 2014, 18:30

Tagedia z tymi tablicami, już to było gdzieś na forum. Są kraje, gdzie można bez problemu przełożyć tablicę na bagażnik, w Anglii nawet na przyczepę, a u nas jak zwykle NIE DA SIĘ I KONIEC. Ze dwa lata temu jechałem za gościem, co miał trzy rowery na klapie samochodu. Tablice, to pikuś, NIE BYŁO WIDAĆ ŻADNYCH ŚWIATEŁ!!! Można było wjechać mu w d.pę.
Ja wciąż myślę nad bagażnikiem na rowery, kupiłem belki na dach, ale... dokupiłem box, więc wejdzie maks. jeden rower. Na haku cepka, za cepką... tablica, więc zastanawiam się nad kupnem kuli, którą zamontuję do ramy z przodu przyczepy, między bakistą, a przednią ścianą i na tej kuli powieszę rowery na bagażniku "hakowym", jednak odwróconym do przodu. Innego wyjścia nie widzę. Plusy widzę dwa: niska waga bagażnika i możliwość zabrania rowerów bez przyczepy na haku samochodu.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: Karolus » wtorek, 18 mar 2014, 19:39

A ja się tak zastanawiam że jedynym sensownym bagażnikiem na rowery to jest przód i:
- albo zamiast bakisty na dyszlu na rynnach bagażnika dachowego
- albo nad bakistą także na rynienkach bagażnika dachowego

Tył to światła nie te, albo mały nacisk na hak i nie widzę co i jak z tyłu czy rower nie zaczyna "jechać" sam na swoich kołach...

Ale co człowiek to opinia - zawsze i wszędzie będę to powtarzał...

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: jacek45 » wtorek, 18 mar 2014, 21:21

Witam!
Temat 3-ej tablicy lub tablicy na bagażnik jest wałkowany od kilku lat .Dość dużo na ten temat rozpisywał się "Polski Caravaning" łącznie
z wywiadami z Dużymi i Mniejszymi Miśkami.Odpowiedzi były różne ,że odpuszczają,że nie odpuszczają itp itp.Wg mnie i z mijego
doświadczenia zawodowego uważam,żę jest sposób na 3-ią.A mianowicie występuje się do WK z wnioskiem o wydanie tablicy rejestr.
w związku ze zgubienie,kradzieżą -( nie ze zniszczeniem bo trzeba będzie zdać) itp.Wniosek musi być dobrze umotywowany.Płaci się
za jedną tablice oraz naklejki.Jest możliwe przy tablicach z gwiazdkami czyli obecnego wzoru.Mnie się udawało dostać 3-ią gdy koledzy
kierowcy w firmie gubili tabulki szczególnie w zimie wjeżdżając w pryzmy śniegu na parkingach.W naszym przypadku było to całkiem
legalne,a w związku z bagażnikiem na kulę to :wink: :?: .W Opolu często w lecie widywałem auto z 3-ią dorobioną z plastiku.
No ale się rozpisałem.Pozdrawiam :wave: .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: reflexes » środa, 19 mar 2014, 09:36

A mianowicie występuje się do WK z wnioskiem o wydanie tablicy rejestr.
w związku ze zgubienie,kradzieżą -( nie ze zniszczeniem bo trzeba będzie zdać) itp.Wniosek musi być dobrze umotywowany.Płaci się
za jedną tablice oraz naklejki.Jest możliwe przy tablicach z gwiazdkami czyli obecnego wzoru.


Tyle, że to też nie jest do końca legalne, bo jak trafisz na upierda, który zacznie wnikać skąd masz trzecią tablicę skoro paragrafy nie powalają na jej wydanie i używanie to mogą Cię podciągnąć pod Art. 233 § 1 kodeksu karnego który brzmi: „Kto składając zeznania mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat” i czapa. Tłumaczenie, że zgubiłeś, a później znalazłeś na wiele się tu nie przydadzą.

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: Dodatkowa tablica rej.

Postautor: tomtoy » środa, 19 mar 2014, 10:20

Slawol74 pisze:A ja mam pomysł właściwie 2 ! Po pierwsze pogadam z naszą ""władzą"" a po drugie załatwie sobie plastikowy zamiennik i mam to w d----e . Jeśli chodzi o cepkę można tablicę przełożyć wyżej i będzie widoczna prawda . Jeśli chodzi o auto z zamontowanym bagażnikiem to gorzej ale bez przesady zawsze się idzie dogadać hehehe .Bagażnik mam z homologacją hak też .

Jak przełożysz wyżej tablice to nie zapomnij o jej podświetleniu,bo pokwitowanie władza da Ci w zamian za dowód rejestracyjny.


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości