Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: gimof » czwartek, 21 sty 2010, 12:20

Światła i ogumienie sprawdzi. Nic więcej tak naprawdę. A skończy się, że przyjedziesz, dasz dowód, spojrzy przez okno czy stoi, da pieczątke i poprosi o zapłate. :roll:
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: BIGL » czwartek, 21 sty 2010, 14:54

Jak to jak - weźmie 60 zł i sprawdzone...


Podobną mam sytuacje jak jadę na badania Jawą
- O Jawa, miałem kiedyś MZ-kę.Światła ma?
- Ma
- Hamulce ma?
- Ma
- E, Jawy to krowy, teraz lepiej jakiegoś japońca kupić....
- No....
- 70 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: Paczek » czwartek, 21 sty 2010, 22:28

Ponoć w Anglii przyczepka lekka nie podlega nawet obowiązkowi zarejestrowania....
nie wspomnę o OC , przeglądach , umowach kupna sprzedaży i innych bzdurach.

A wiecie , koledzy , że w zasadzie OC przyczepki to jest naciągactwo... np. podczas cofania walniesz przyczepką w jakieś autko to i tak ściągną ci odszkodowanie z OC holownika. Po co więc OC przyczepki ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sty 2010, 23:13 przez Paczek, łącznie zmieniany 1 raz.

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: piotr05 » czwartek, 21 sty 2010, 22:42

[quote="Paczek"]Ponoć w Anglii przyczepka lekka nie podlega nawet obowiązkowi zarejestrowania....[quote]

dokładnie zakładasz na przyczepe rejestracje od samochodu (holownika)
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: Kopi » piątek, 22 sty 2010, 07:35

Panowie, spokojnie. Nie ma się co stresować, przecież jeszcze nie wprowadzili obowiązku przeglądów a nawet się za to nie wzięli.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: BIGL » piątek, 22 sty 2010, 08:53

Paczek pisze:
A wiecie , koledzy , że w zasadzie OC przyczepki to jest naciągactwo... np. podczas cofania walniesz przyczepką w jakieś autko to i tak ściągną ci odszkodowanie z OC holownika. Po co więc OC przyczepki ?


Jak już wcześniej pisałem - podobnie jak z ew. badaniami - chodzi tylko o to żeby płacić.. Najlepsze jest to, że jak masz parę pojazdów u jednego ubezpieczyciela to po kolizji tracisz zniżki na wszystkie. Kolejną sprawą jest podatek Religi który to podniósł cenę OC i po wycofaniu nadal podwyżka obowiązuje, jak i również podnoszenie cen tłumacząc że Niemcy płacą więcej.. Jeszcze jednym przykładem jest obowiązkowe ubezpieczanie szrota bez kół który to stoi na podwórku od 10 lat i czeka na lepsze czasy, albo ustawa o przedłużaniu polisy po 30 dniach zakupu pojazdu - jak ktoś nie wypowie umowy w ciągu tego czasu i ubezpieczy w innej firmie to ustawowo będzie płacił 2 polisy. No i jeszcze naliczanie składki względem pojemności silnika- obłęd.To chyba jest te "Przyjazne państwo" o którym tak głośno w tv..
Obrazek

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 08:59

Panowie, moim zdaniem sprawa przeglądów w przyczepach, ma się mniej więcej tak, jak pomysł wprowadzenia obowiązkowych przeglądów w skuterach.
Ci, co (np.ja) będą chcieli działać zgodnie z literą prawa, będą płacić i to robić.
Ci, co będą to mieli w literach, ale już nie prawa, tylko 4, będą jeździć na grandę.
Bo, to tak. Na przykładzie skuterów.
Jeżeli nikt nie jest w stanie wyegzekwować:
1) rejestracji pojazdu (co za tym idzie, chyba logiczne, że również OC);
2) jakiegokolwiek nieurągającego zasadom zdroworozsądkowym, stanu technicznego w/w pojazdów;
3) wieku kierującego, uprawniającego go, do poruszania się po drogach publicznych, bez posiadania innych uprawnień do kierowania pojazdami;
4) i to już chyba najbardziej widoczne i zarazem idiotyczne, posiadania kasku na "bańce";
To teraz jak, ktoś planuje wyłapać wszystkie przyczepy, poruszające się po drogach.
Kempingowe, towarowe, lawety, gastronomiczne (o właśnie, już będzie możliwość obejścia) bo co przyczepa z kurczakami, też będzie podlegać badaniom okresowym? Chyba rożna :lol:
Będzie to dla wielu, następny martwy przepis, który to, będzie ich tylko zmuszał do zakupu, coraz to dłuższych anten CB (choć ja również mam CB i nie widzę możliwości, żeby jechać bez niego w drogę) oraz podkręcania mocy nadawania i odbioru w/w nadajników.
ad

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: BIGL » piątek, 22 sty 2010, 09:02

Niby tak, ale trzeba pamiętać że każdy kruczek i trybik zazębia sie w chwili wypadku....
Obrazek

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 09:35

BIGL pisze:Niby tak, ale trzeba pamiętać że każdy kruczek i trybik zazębia sie w chwili wypadku....


Całkowita prawda!!!!
Ale wiesz, wielu ludzi funkcjonuje i nie tylko jeździ, na zasadach "mnie się nie ma prawa, nic stać złego".
A jak się stanie, to się wtedy będę martwić, albo da się komuś w łapę.
Coś tam, w każdym razie się zrobi.
Damy radę!!!!
ad

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: ddkrzysztof » piątek, 22 sty 2010, 10:42

A i tak dostaną w d... ci, którzy opłacają solidnie wszystkie składki, a jak sie trafi na takiego AGENTA to potrafi uciec i szukaj wiatru w polu. I co wtedy ? :?
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 11:12

ddkrzysztof pisze:A i tak dostaną w d... ci, którzy opłacają solidnie wszystkie składki, a jak sie trafi na takiego AGENTA to potrafi uciec i szukaj wiatru w polu. I co wtedy ? :?


To jest, jeszcze nic.
Najfajniej to się robi, jak trafi pijany na naćpanego.
Widziałem taką akcję.
To, jest dopiero cyrk.
Bo, który bardziej winien, jak jeden na nogach się nie może utrzymać (zygzakuje), a drugi w marcu grzyby zbiera na poboczu, jadąc na różowym słoniu.
To, jest dopiero pech.
Nie mogli ani jeden,ani drugi w tym momencie odbić w jedną albo w drugą stronę, z powodu swojej zachwianej nawigacji, albo po te swoje grzyby.
Nie, musieli gruchnąć się czołowo, równiutko na środku jezdni i to w środku nocy w terenie niezabudowanym...
Choć z drugiej strony dobrze, że trafiła kosa na kamień i nie ucierpiał nikt niewinny.
:lol: :lol: :lol:
ad

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: skorat » sobota, 3 kwie 2010, 09:42

Panowie coraz bardziej podoba mi się to forum bo i wesoło i rozsądnie.
Pomyślałem sobie tak, że skoro my fanklubowicze enek próbujemy wyegzekwować zniżki na właścicielach kempingów (do czego zachęcał Admin) przez rozdawanie ulotek informacyjnych, to o ileż większą presję na "możnowładcach" mogą wywierać wszyscy posiadacze przyczep lekkich. Jeżeli już doszłoby do czegoś takiego jak coroczne przeglądy to zebrać podpisy pojechać do tego różowego wibratora od "przyjaznego państwa" i mu powiedzieć co za debilizmy uchwalają. A wiecie, że w Niemczech Shreder (były kanclerz) chciał wprowadzić płatne autostrady? Efekt taki, że ludzi powiedzieli, że jak to wprowadzą to zero poparcia dla partii + bojkoty wyborcze i co? jeżdżą sobie po płatnych (bo płacą tak jak my w paliwie) autostradach a my jeszcze dodatkowo płacimy na niech je szl.g bramkach. Pozdrawiam, Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: BIGL » sobota, 3 kwie 2010, 10:21

Tadek - czy widziałeś kiedyś zmobilizowanych Polaków działających we wspólnej sprawie :?: Z 5000000 posiadaczy przyczepek lekkich 100 podpisze petycje do rządu i na tym się skończy.... Zresztą ci z rządu zawsze mają jedno usprawiedliwienie na bzdurne przepisy - unia nam kazała :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: KONZIO » sobota, 3 kwie 2010, 10:32

Wiesz Tadku, ja to tylko się jednej różnicy między obydwoma wymienionymi prze Ciebie krajami (Polska-Niemcy) obawiam.
Niemcy to kraj i społeczeństwo cywilizowane i cytując za BIGL-em "zmobilizowane" jak trzeba.
Polska to niestety, i może właśnie dlatego "niestety" bo jestem jednym, z jego wielu NIC nieznaczących trybików (czyt. obywateli).
Polska to w większości kraj kombinacji, cwaniactwa i chamstwa ubranego tylko w wysokie mniemanie o sobie i swojej wyimaginowanej pozycji społecznej, osiągniętym dzięki domniemanemu własnemu bogactwu materialnemu - kurde sam nie mogę uwierzyć, że takiego tasiemca mi się udało ułożyć :lol: :lol: :lol: Dodatkowo, ciągle skłóconego między sobą, zazdrosnego ("bo Kowalska ma nowe futro") i niezadowolonego ("bo zupa była zasłona").
Jak chcesz znaleźć przykłady związane z tym o czym piszę i ściśle związanymi z naszymi zainteresowaniami, przeskocz na chwilę na inne, znane forum dot. tematyki karawaningu i zacznij czytać porady o możliwościach, próbach i sposobach niektórych, ominięcia przepisów dot. np. uprawnień, rejestracji itp...
No normalnie "1000 porad Wujka Dobra Rada".
Tam już wg. mnie niektórzy, powinni kancelarię doradczą prowadzić, "jak ominąć wszystko, co wymagane".
W Polsce obywatel neguje wszystko i zanim jeszcze stanie się prawem, już szuka możliwości tego "wydymania" i to cokolwiek, co by się nie pojawiło (czy mądre, czy głupie).
Stąd też społeczne: prośby, petycje, podania, odwołania, strajki, manifestacje, przemarsze itp. każdy ma głęboko w tzw. d...e, tak piony państwowe, jak i sektor prywatny.
Ale to śliskie i niebezpieczne, tematy na forum.
Wydaje mi się jednak, że dajmy spokój, bo zaczynamy ocierać się o politykę - a każdy ma własne zdanie na ten temat i zupełnie niepotrzebnie mogą pojawić się negatywne emocje.
Pozdrawiam
ad

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: gimof » sobota, 3 kwie 2010, 11:35

Przecież każda ustawa ma czas konsultacji społecznych. Nie widzę problemu by każdy zainteresowany zgłosić swój protest przed uchwaleniem. Nie trzeba do tego jak Konzio wspomina strajków, szukania obejść czy składania petycji. :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości