Wycieczka do Parowozowni w Wolsztynie podczas XXII zlotu FKN-u

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3911
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Wycieczka do Parowozowni w Wolsztynie podczas XXII zlotu FKN-u

Postautor: tomcat » piątek, 21 maja 2021, 10:49

Miło mi poinformować :mrgreen: , że jedną z planowanych atrakcji XXII zlotu FKN ( uzależnioną od sytuacji pandemicznej w kraju ) jest wycieczka do Parowozowni w Wolsztynie .
Jest to nie lada gratka dla miłośników kolejnictwa ale także dla wszystkich fanów techniki.
Nie będę tu się wielce rozpisywał ponieważ wszelkie wiadomości dostępne są na stronie muzeum.
Jak już pewnie wiecie, część z grona forumowiczów miała okazję zobaczyć to miejsce podczas Majówki w 2019 roku.
Niestety pogoda była bardzo kapryśna i mocno pokrzyżowała plany zwiedzającym :(
Zeszłoroczna wersja wycieczki zakładała przejazd na miejsce składem z lokomotywą parową. Zmiana lokalizacji zlotu spowodowała, że muzeum mamy prawie "pod nosem" wobec czego ominie nas ta atrakcja :( Nie stoi jednak nic na przeszkodzie aby chętni indywidualnie zorganizowali sobie taką wycieczkę. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie Parowozowni jednak w związku z wprowadzaniem częstych zmian uprasza się o sprawdzanie aktualizacji.
Cennik w muzeum wygląda następująco:
10 złotych - bilet normalny
8 złotych - bilet ulgowy ( emeryci, renciści, studenci i młodzież powyżej 16-go roku życia )
4 złote - bilet ulgowy ( uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów )
Dzieci do 6-go roku życia - wstęp wolny
Na miejscu płatność tylko gotówką.
Muzeum jest czynne od godziny 7-ej do 15-ej jednak najkorzystniej jest być tam w okolicach przyjazdu parowozu z trasy.
W związku z tym nasze zwiedzanie zaplanowałem w piątek od godziny 8.50 ponieważ parowóz wraca z trasy o 9.05.
Wiem, wiem; dla niektórych będzie to jeszcze środek nocy :mrgreen: ale tylko wtedy można zobaczyć maszynę pod parą i śledzić przebieg procesu oporządzania technicznego.
Na miejsce pojedziemy własnymi autami, a że jesteśmy zorganizowaną grupą myślę, że nie będzie z tym problemów :?
Z uwagi na nieznaczną odległość od kempingu można też pojechać rowerem ( jeśli takowe ze sobą zabierzecie ).
W związku z sytuacją pandemiczną nie ma możliwości zwiedzania grupowego z przewodnikiem :( dlatego nie będzie listy wycieczkowej.
Nie obowiązuje też żadna zbiórka pieniędzy; bilety kupujemy indywidualnie na miejscu.


Na terenie obiektu obowiązuje nakaz stosowania maseczek ochronnych :ugeek:




:D SERDECZNIE ZAPRASZAMY :D

Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości