Słabe autko +przyczepa

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 18:33

Cześć Wam wszystkim :)
Potrzebuję Waszej pomocy (porady).
Sytuacja jest taka: od trzech lat spędzam wakacje na kempingu pod namiotem (za każdym razem co najmniej miesiąc). Czuję się tam jak w raju, ale rok temu zaczęłam myśleć: jakby to było fajnie mieć przyczepkę. Cały rok (jesień, zima, wiosna) przeglądałam oferty-OTO MOTO, OLX, itp), zbierałam pieniądze na przyczepkę i nowy samochód, bo ten co miałam był za słaby i w czerwcu udało mi się częściowo zrealizować plany: miałam Chevroleta Spark-malutkie autko, które kupiłam z myślą o jeździe po mieście, na zakupy, do pracy itp i było dla mnie wygodne. Tylko jak pakowałam się na wyjazd pod namiot na miesiąc, to był mały problem, ale złożyłam siedzenia i jakoś wszystko upchnęłam. Do sedna: przyczepki toto nie pociągnęłoby, więc w czerwcu sprzedałam Sparka i kupiłam inne, większe autko. I tu jest problem: moje większe (dla mnie ogromne) autko nadal chyba jest za słabe :( W czerwcu już nie miałam czasu na montowanie haka, przerejestrowywanie (ze względu na hak), kupowanie przyczepki, więc znowu pojechałam pod namiot. Ale to był już mój ostatni raz pod namiotem- ciągle burze, gradobicie, namiot w końcu nie wytrzymał i rozdarł się w dwóch miejscach (i tak przeżył sporo) i ... na następne wakacje pojadę z przyczepką. Tylko jaką? I tu potrzebuję Waszej pomocy. Chcę kupić Niewiadówkę,bo mi się bardzo podobają. Na kempingu widziałam setki przeróżnych przyczep, ale to Niewiadówki mają to COŚ- są... nie wiem... takie nasze... i jeszcze to że jak byłam dzieckiem i widziałam Niewiadówkę to sobie myślałam: ale oni mają dobrze- oni to muszą być bardzo bogaci i szczęśliwi- takie dziecięce marzenia, ale chyba coś mi z tego zostało ;)
Rozpisałam się straszliwie, ale chciałam żeby było jasne: MUSZĘ mieć Niewiadówkę. A teraz problem: kupując autko nowe, większe zwracałam uwagę na to jaka jest DMC przyczepy jaką ma ciągnąć. Kupiłam Citroena C3- autko nowe (5 lat), mały przebieg, zadbane, stan techniczny idealny, jeździ się rewelacyjnie- po tym jak miałam maluszka, seicento, sparka- to wydaje mi się że to auto-rakieta ;) Autko jest śliczne, jeździ się nim rewelacyjnie i nie zmienię go na inne. Tylko że ono ma tylko 54 KW. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale rozumiem że silnik jest słaby. Wszyscy piszą o dużo wyższych. Pojawiły się na forum nieliczne wpisy o słabym holowniku, ale to była mowa o 60- 70 Kw. Nikt nie pisał, że ma auto 54 Kw. I co teraz? Nie kupię przyczepki? Nawet takiej, która waży 320 kg? (Taki jest opis na OLX, a jak jest w rzeczywistości?...) Pomóżcie. Co mam zrobić? Przecież maluszki kiedyś ciągnęły Niewiadówki. Hmm... Mogłam nie sprzedawać swojego Maluszka... Może ktoś ma takie słabe autko jak ja i daje radę? Będę jechać pomału- byle dowlec przyczepę na miejsce.
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Murano » piątek, 20 wrz 2019, 18:38

Podaj dane z dowodu rejestracyjnego. Pozycje F1, F2, O1 i O2.

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 18:43

F1 1529 kg
F2 1529 kg
F3 2329 kg
O1 1105 kg
02 550 kg

no i jeszcze P1 1360,00 cm3
P2 54,00 Kw
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Murano » piątek, 20 wrz 2019, 19:17

Spokojnie "zapiekankę" do 550 kg dmc możesz zapiąć. A jak będzie z hamulcem to już bajka. Generalnie nawet "Enkę" możesz bo te z założenia miały hamulce.
Demon prędkości i górski traper to nie będzie ale da radę!

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 19:45

O! Widzę światełko w tunelu :) Czyli coś się dla mnie trafi :) Przepraszam za "durne" pytania, ale dopiero się uczę... Szukałam na forum i nie wiem co to jest Zapiekanka. Wiem tylko ze Zapiekanka jest lekka- tak wywnioskowałam z różnych wpisów- chyba muszę pogrzebać głębiej. Wiem też że lepsza dla mnie byłaby N126E od N126N (dobrze myślę?). I... nie napisałam tego wcześniej... ja nie będę jeździć po płaskim :( Ja muszę dostać się na kemping w górach :( Za Nowym Targiem (odległość ode mnie to 130 km). Ale nawet gdyby Kemping był 10km od mojego domu to też byłby problem- mieszkam w terenie: Doliny Podkrakowskie i wyjazd spod domu to: góra- dół, góra- dół,.... Wiem, wiem że mogłam od razu kupić silne auto skoro zmieniałam ze względu na wyjazdy, ale nikt w moim otoczeniu nie interesuje się kempingami, hakami, DMC, przyczepami i nikt nie doradził. I teraz mam problem. Aha! Wiem że koniecznie muszę mieć hamulec najazdowy. Mało przyczepek na sprzedaż ma takowe, ale jeśli kupię przyczepę to takowy zamontuję- tzn jakiś fachowiec zamontuje :)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Murano » piątek, 20 wrz 2019, 20:05

Hamulec najazdowy to element przyczepy. Dołożenie go nie jest niemożliwe ale kosztowne. Lepiej szukać przyczepy z hamulcem już fabrycznie.
Zapiekanka czyli n126a,b,d,e będzie dla Ciebie lepsza jo jest ciut lżejsza.
Autko da radę ale musisz dojść do wprawy, szczególnie w górskim terenie. Niemniej jednak idealnym "ciągnikiem" w góry jest cokolwiek ale z dieslem pod maską.

Samoogon

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Samoogon » piątek, 20 wrz 2019, 20:20


Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 103
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 19:35
Lokalizacja: warszawa(bemowo)

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: harrson » piątek, 20 wrz 2019, 20:22

Witaj. Nie przejmuj się, że masz słabe auto, tak naprawdę słabe nie jest (ciągałem n132 Renault Grand Scenic,1,6 w gazie, pod górkę to i do dwójeczki schodziłem, to dopiero było wyzwanie, auto pełne bambetli po dach, dwójka dzieci po 60 kg :oops: ). Nie musisz mieć hamulca najazdowego (bo to leciutka przyczepka), kupuj najzwyklejszą zapiekaneczkę (tak jak Murano pisze, jak będzie miała hamulec najazdowy, to już będą luxusy) na hak ją, i miłego wypoczynku.
Ps: tak jak pisałaś, maluchy sobie dawały rade, to co dopiero taka rakieta. O namiocie zapomnisz i powiesz sobie, ale byłam nieświadoma, że zamiast własnego hotelu tarabaniłam się z jakąś szmatką na kijkach :D Pewnie jeszcze nie jedną osobę przekonasz do takiej zmiany.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 wrz 2019, 20:46 przez harrson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Murano » piątek, 20 wrz 2019, 20:32

75 koni mechanicznych, 34 lata, 4 osoby, bagaże na 3 tygodnie i rowery a dachu.
Zabrze-Hel bez problemu.
Po prostu omijam autostrady... ;-)

FB_IMG_1560407817844.jpg

FB_IMG_1560407541022.jpg

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 20:35

Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy :) Tylko Wy nadal macie auta o mocy większej niż moja :( Jest tu chociaż jedna osoba z autkiem takim jak ja? ;)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Samoogon

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Samoogon » piątek, 20 wrz 2019, 20:37

Nie szukaj negatywów tylko patrz do przodu :)

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 20:38

I... Chyba zbyt wolno piszę, bo "wysmarowałam" dwa wielgaśne posty... wysłałam... a jako, że w między czasie Wy odpisaliście, to nie ma moich. Hmm... Muszę się nauczyć zasad forumowych ;)

No ja właśnie patrzę do przodu ;) Wszyscy moi znajomi patrzą na mnie trochę dziwnie jak mówię o przyczepce. Ale uparłam się i Niewiadówka będzie moja :) Tylko nie wiem jak to zrobić ;)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: dmb5 » piątek, 20 wrz 2019, 20:54

Da radę z przyczepą to nie jest wyścig a w alpy raczej się nie wybierasz chyba, że spokojnie poszukaj ładnej zapiekanki
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 20:55

No i widzę, że nawet Fiat 125 ma więcej koni niż mój Citroen. Szok- nie wiedziałam- dlatego wydawało mi się że pociągnę dowolną przyczepę, byle mieściła się w przedziale wagowym DMC przyczepy. Samoogon udostępnił link o tym jak Matiz ciągnął przyczepę- widziałam to lub podobne w zeszłym roku jak przekopywałam zasoby Internetu i nawet przez chwilę pomyślałam, że mój Chevrolet Spark pociągnie przyczepę (dawny Matiz to współczesny Chevrolet Spark), ale nawet ja nie byłam tak naiwnie optymistyczna i postanowiłam zmienić auto. Jak widać nie na wiele lepsze ;)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Murano » piątek, 20 wrz 2019, 21:03

Idealnym rozwiązaniem byłoby gdybyś znalazła identyczną "cytrynę" tyle, że z jakimś HDI, w zupełności wystarczy a odczujesz różnice w jeździe. To już nie chodzi o masy przyczepy tylko o siłę auta. Ja jeżdżę 125p ale jak mówię, autostrad unikam a w górach (Biały Dunajec, Zakopane, Karpacz, Kłodzko) raczej 2 i 3 bieg głównie. Ale mam frajdę bo to stary grat ale zawsze dojedzie wszędzie. Natomiast na codzień mam dwa auta do przyczepy. Jedno z dieslem 120 KM i drugie benzynowe 147 KM. O wiele lepiej jeździ się słabszym dieslem niż mocną benzyną.


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości