Mój holownik dobry juz stary W202

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: CONFEX » środa, 28 lut 2018, 17:00

Moim holownikiem będzie Mercedes w 202 2.0 d automat 4 biegi 1993r. Mam go z żoną ponad 5lat lubię go ale wku...a też. To drugie z powodu osiągów albo ich braku, słowo osiągi w tym wypadku jest przesadzone to jest jego naprawdę jedyny minus (75km wago 1300 prawie kilo). Wstydzę się powiedzieć w ile przyspiesza do setki ale kupując go nie chodziło o wymoderowano (do głupot inny miałam). Niezawodność, niskie spalanie, nie za duży i jakiś tam komfort w tym to wygrywa. Naprawdę jeśli chodzi o bezawaryjność to wymieniam tylko choinkę zapachowa.
Załączniki
merc bok.jpg
merc engine.jpg
Ostatnio zmieniony środa, 28 lut 2018, 18:35 przez reflexes, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Na forum nie używamy słów ogólnie uznanych za wulgarne ale za to używamy polskich znaków.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: tantalos » środa, 28 lut 2018, 17:14

Drogi forumowiczu,jesteś tu nowy i cieszymy się że korzystasz z forum pełnymi garściami.Udzielasz się,zakładasz nowe tematy i bierzesz czynny udział w dyskusjach.Proszę Cię jednak (myślę że inni użytkownicy forum również) abyś pisał poprawną polszczyzną.Publikowanie postów w takim stanie to brak szacunku dla czytających,oczy bolą.Nie odbierz tej uwagi jako złośliwy atak tylko moją skromną prośbę.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: CONFEX » środa, 28 lut 2018, 17:32

Tego się właśnie bałem ze nie spodoba się komuś moja pisownia. Wiem jak to boli innych i z tego tytułu nigdy nie byłem na żadnym forum aktywny, że ludzie nie bedę oceniać mojej pracy, porad tylko cofnie mnie ktoś do poziomu 4tej klasy....Pisownia poprawna nigdy nie była moją mocna stroną,a w dodatku klawisz ten co robi ż ę ą mi sie zacina i muszę ostro walić w klawiature laptopa który już się rozsypuje.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 28 lut 2018, 17:48

Myślę, że Damian (tantalos) miał jak najlepsze intencje.
Spoko, z grubsza poprawiłem i jest ok. Na ą, ę już od dawna przymykamy oczy. Jak troszkę Ty się postarasz, a troszkę my poprawimy, będzie ok.
Ja od razu zauważyłem, że jesteś bardzo ciekawym człowiekiem z wiedzą techniczno-praktyczną. Pozdrawiam.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: tantalos » środa, 28 lut 2018, 18:06

CornBlumenBlau pisze:Myślę, że Damian (tantalos) miał jak najlepsze intencje..

Ostatnią rzeczą jaką bym chciał to porzucenie naszego forum,ani mi się waż ;) Idziesz jak burza i tak trzymaj!

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: CONFEX » środa, 28 lut 2018, 18:50

Dzięki wiem naprawdę jak moja pisownia boli i kole w oczy, ale ja już tak mam sporo zmieniłem w swoim życiu na lepsze może i dzięki waszej pomocy, zacznę pisać normalnie jak na swój wiek hihi. Teraz idę jak burza ale jak się ociepli będę burzował w warsztacie przy n-ce.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: reflexes » czwartek, 1 mar 2018, 07:07

Staraj się staraj kolego i pamiętaj :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: Murano » czwartek, 1 mar 2018, 07:50

CONFEX pisze:Dzięki wiem naprawdę jak moja pisownia boli i kole w oczy, ale ja już tak mam sporo zmieniłem w swoim życiu na lepsze może i dzięki waszej pomocy, zacznę pisać normalnie jak na swój wiek hihi. Teraz idę jak burza ale jak się ociepli będę burzował w warsztacie przy n-ce.


Nikt z nas nie jest święty. Nawet jak zrobisz błędy i wyślesz post to przez jakiś czas możesz go edytować i poprawić. Rażące błędy będziemy w miarę możliwości naprawiać i nękać cię zwracając uwagę np takim Murano znacznikiem w twoich postach.
Każdy taki zielony "troll" pozostawiony w twoich postach będzie oznaczał moderację. :-)
No...., także słownik w dłoń i powoli a dokładnie ;-)
Dużo piszesz i fajne rzeczy pokazujesz dlatego warto zadbać o oczy odbiorców....

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: dworek » czwartek, 1 mar 2018, 12:36

...wracając do Waszej "fury" to zapewne macie to szczęście, że układ wtryskowy jest Bosch.
Niestety najczęstszym w tych modelach jest Lukas, a to już zupełnie inna opowieść :roll:

...kiedyś sprawdzaliśmy auto szczęśliwemu nabywcy, zachwalał jak to poprzedni właściciel przez dziesięć lat nic nie robił tylko "łał i jechał"...

I faktycznie tak było, szczęśliwy nowy właściciel miał za to DUUUŻO do zrobienia :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: CONFEX » czwartek, 1 mar 2018, 16:49

To nieszczęście, kupując dobrze wiedziałem co, jakiej firmy i w jakim stanie ma być. Przy mercedesie lukasy to tak dla jaj montowali bo mechanicy nie mieli co robić ,a cdi....Ciągle Dalej Inwestujesz. Lubię też stare rzeczy z tego względu że były robione tak żeby właściciel cieszył się nimi jak najdłużej. Kupując Mercedesa na pewno nie patrzę na przebieg, z resztą po co, dzisiaj to chyba nawet dzieciaki jak sprzedają między sobą resoraki to przebieg zmniejszają. Patrzę na wiadomo korozja, jak zostały przeprowadzone naprawy, kielichy przód, dzwięk silnika, zgodność z oryginałem itp. a przede wszystkim podwozie .
(to nie pierwszy MB jaki kupowałem )Wcale nie jest też powiedziane że pierwszy właściciel to jest woow, ten miał 6 ciu właścicieli i nawet rok jako taxi śmigał. Ojcu jak kupowaliśmy 300td w 210 znaleźliśmy takiego co miał 2 wcześniej, też był bdb.(tym dachowałem), ojciec kupił teraz od 1-szego właściciela tez w 210 2.4 v6 bez nie daj Boże gazów i ten jest w najgorszym stanie ze wszystkich..... Wiadomo kumplom co odradzałem cdi i lukasy już dawno je posprzedawali albo zezłomowali, tym co pomagałem w 124 oglądać jeżdżą sobie nimi....Mam od dzieciaka styczność z autami wiem czego pod maska szukać, i wiem że nie kupuje się MB za 5tyś pomimo że ma 25 lat....lukasy później wychodziły, ten jest z początku produkcji 0000 wolne zera w vin-e to jest szczęście, mało tego jest tyle różnic po połowie roku produkcji że ooooo oczywiście na niekorzyść trwałości. Wiem bo rozebrałem tych samochodów nie wiem....50 może i więcej.P.s. jak by ktoś z was kupował Mb tak do 2000 r chętnie pomogę, doradzę.

Bardzo "gruby" edit... Murano

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: RAFALSKI » piątek, 2 mar 2018, 11:31

CONFEX pisze:wiem że nie kupuje się MB za 5tyś pomimo że ma 25 lat

Zgadzam się z Tobą, to samo w BMW. Można przyjąć, że nie kupi się zadbanego i porządnego E36 poniżej 10 tysięcy i wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Liczy się stan.

Mam znajomego który ostro dłubie w Mercedesach, ma taką gablotę jak Ty. Zajawkę ma konkretną, działa w którymś z klubów MB, jakiś zlot też pomagał organizować.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: dworek » piątek, 2 mar 2018, 21:41

CONFEX pisze:...P.s. jak by ktoś z was kupował Mb tak do 2000 r chętnie pomogę, doradzę...


...a jak OD 2000 r to ja mogę pomóc ;)

...a BMW wiadomo - Będziesz Mercedesa Wolał. :lol:
Załączniki
IMG_20180302_214413_990.jpg
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Mój holownik dobry juz stary W202

Postautor: CONFEX » sobota, 15 gru 2018, 19:03

Dzisiaj nie zajmowałem się przyczepką, wymieniłem termostat, taki zakurzony był ten silnik i booom czysty jak w 93r. Technika mycia typu pianka do opon-spręrzone powietrze-szmatka....
Załączniki
IMG_20181215_184330_1CS.jpg
IMG_20181215_184310_1CS.jpg


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości