Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: dworek » niedziela, 15 sty 2017, 19:44

Gdy jest tak źle, że gorzej być nie może to dobrze, bo po tym będzie już tylko lepiej :D
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: reflexes » niedziela, 15 sty 2017, 19:50

Axtiff pisze:No właśnie u mnie 2016 był średnio udany, przez wiele problemów ominęło mnie kilka fajnych zdarzeń....
Serio jakby ktoś mi poopowiadał wszystkie historie moje co się wydarzyło z autem, zdrowiem, i ogółem to bym mu nie uwierzył... taki natłok... takie nie realne rzeczy się przytrafiły nam (choćby kradzież torebki z mieszkania na tzw. klamkę 3 dni przed wigilią...a 5 osób dorosłych w domu w tym czasie).... ale o tym i innych rzeczach zapewne usłyszycie przy jakiejś wieczornej biesiadzie :) teraz trochę się podnieśliśmy na duchu i powróciły chęci do czegokolwiek :)

Być może dostałeś w gratisie mojego pecha. Z góry przepraszam ;) . U nas 2015 był pod znakiem chorób, szpitali i pogrzebów w najbliższej rodzinie. Żona miała dwie operacje przez to wypadła nam majówka, a później mi wypadło z grafika Spotkanie Panowe w listopadzie, ale jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni. W nagrodę w 2016 zaliczyliśmy majówkę w Ostrowie, spocik w Niedzwiadach, Grudziądz, Suchedniów i Ciechocinek i mowa tu tylko o imprezach FKNu, bo innych prywatnych wyjazdów było zdecydowanie więcej. Taki chu...wy rok mocno zmienia optykę na życie.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Drednot » poniedziałek, 16 sty 2017, 15:33

Axtiff trzymaj sie!

Całe życie jest stworzone z rozwiązywania kolejnych problemów które się przydarzają. Nikt mi tego nie mówił na wejściu ale w końcu się przekonałem że tak jest.
Już się przestałem zamartwiać i tylko z ciekawością czekam co pieprznie dnia następnego.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: oko » poniedziałek, 16 sty 2017, 18:54

Kurcze, Axtiiff, kijowo z tym dzwonem. Współczuję. Ale całe szczęście, że wszystko zmierza ku dobremu. Ja niestety też nie mogę 2016 zaliczyć do udanych, a szczególnie końcówka była dla mnie dramatyczna. Do tego stopnia, że kupno przyczepy przesunęło się na dalszy plan. Prawdopodobnie najbliższe wakacje będą jeszcze pod namiotem, ale z kupna n126 nie rezygnuję. No trudno, takie życie: raz na wozie, raz pod wozem. Axtiff, trzymaj się i nie daj się. Pozdrawiam.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Axtiff » poniedziałek, 16 sty 2017, 19:57

Dzięki Wam za wszelkie dobre słowa, jak na razie mimo przeciwieństw jestem pełen optymizmu :) stary rok i stare śmieci za nami czas na nowe! Jest energia, chęci i zapał! ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: NIL2 » środa, 18 sty 2017, 20:57

Bo życie to nie bajka ani teatr , to jest ciągła walka o przetrwanie jak powiedział klasyk ; limit pecha masz wyczerpany i teraz będzie już tylko dobrze ; najważniejsze , że przyczepka została i będzie się Wam za to odwdzięczać .
Pozdrowionka.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: oko » czwartek, 26 sty 2017, 17:54

OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Axtiff » czwartek, 26 sty 2017, 19:21



No niestety, wpis kolegi jest doskonałą puentą...
Cóż posypało się i wiele czynników wpłynęło na tą decyzję.... finansowe, praktyczne i zdrowotne....
Rąbka tajemnicy uszczknę bo Wam się to należy jeśli chodzi o finanse to moja stłuczka ma takie konsekwencje że gościowi była strata na około 500zł -nowy zderzak.
A ja mam do zapłacenia OC na nowy rok 2 tysiaki... dla auta wartego góra 1tyś. przesada?! nadmienię że warta czy mtu naliczyło mi OC powyżej 10tyś :) na nic bezszkodowość 12letniej jazdy... auta się pozbywam, ale mieć muszę więc kupię na tatę.... a jak już auto kupować to lepsze, czyli trzeba mieć kaskę a że przyczepa miałaby stać (zdrowotne problemy) to padło na nią + to co mam zaoszczędzone....

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: tantalos » czwartek, 26 sty 2017, 19:41

Nie rozumiem. OC masz 2 tysiące?! Przy 60% zniżki? Takie OC mają 20 letnie szczyle z prawkiem od miesiąca bez zniżek.Wg mnie to niemożliwe,byłeś u agenta? Kto to liczył?

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Axtiff » czwartek, 26 sty 2017, 19:46

Byłem w CUK, najlepsze jest to że od LUTEGO będzie jeszcze drożej bo CUK zabierają ich zniżki.... przez szkodę mam takie jaja, wiszę w systemie i mam na dzieńdobry kalkulator inny

Ale oc auta to nie jedyny ani najpoważniejszy problem. Co do CUK, to w zeszłym roku OC w link4 kosztowało mnie na cały rok 660 zł...
Sprzedaję przyczepkę ale nie znajomości i ludzi jakich poznałem...
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 sty 2017, 19:55 przez Axtiff, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: tantalos » czwartek, 26 sty 2017, 19:52

Przeczytaj opinie o CUK w necie. Ja pierwszy raz słyszę o takiej porównywarce czy co to jest. Idź z buta do kilku agentów i poproś o oferty dla ciebie,bo dla mnie Twoje OC to jakiś kosmos.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: misha22 » czwartek, 26 sty 2017, 20:40

info dla osób które ze względu na podwyzki OC pozbywaja się auta: Po okresie "niemania" niczego na swoje nazwisko pojawia się stawka "dla małolata" i jest to dużo wiecej niz tutejsze 2tys pln.

Wiec lepiej rozkładać to na raty i mieć ciągłość, niz potem spotkać się z oferta 5ooo i wiecej.

pozdr.
M
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: misha22 » czwartek, 26 sty 2017, 20:49

poboczny ale aktualny temat:
viewtopic.php?f=13&t=7102&start=30
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: oko » czwartek, 26 sty 2017, 21:34

Kurcze, Axtiff nie wierzę. Powiem Ci tak: mój młody kolega, mający prawko poniżej roku, szukał ubezpieczenia dla swojego pełnoletniego bolidu. Obszedł wszystkie biura pośrednictwa i wszędzie słyszał 1200-2500 zł za samo OC. Poradziłem mu telefon do Axa. Dostał OC za ok. 800 zł. Wiem, że są różne doświadczenia z Axą ale może warto zapytać. Ja tam ubezpieczam auta od wielu lat i na razie, odpukać, nie narzekam. Zobaczymy co mi wyliczą w marcu. Adamie, powodzenia i zdrowia życzę!
Aha, Axa rozkłada nawet na 4 raty.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: stachu_gda » czwartek, 26 sty 2017, 21:40

oko pisze:Kurcze, Axtiff nie wierzę. Powiem Ci tak: mój młody kolega, mający prawko poniżej roku, szukał ubezpieczenia dla swojego pełnoletniego bolidu. Obszedł wszystkie biura pośrednictwa i wszędzie słyszał 1200-2500 zł za samo OC. Poradziłem mu telefon do Axa. Dostał OC za ok. 800 zł. Wiem, że są różne doświadczenia z Axą ale może warto zapytać. Ja tam ubezpieczam auta od wielu lat i na razie, odpukać, nie narzekam. Zobaczymy co mi wyliczą w marcu. Adamie, powodzenia i zdrowia życzę!
Aha, Axa rozkłada nawet na 4 raty.


Ja od siebie dodam, że czasem warto popróbować z ubezpieczeniami "direct", np. Axa Direct zamiast Axa, Allianz Direct zamiast Allianz. Chodzi o ubezpieczenia kupowane przez internet.


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości