Nowe auta za ile taniej ...

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Nowe auta za ile taniej ...

Postautor: serek » poniedziałek, 2 lut 2009, 16:34

Co o tym sądzicie...???
http://moto.onet.pl/1530046,2217,artykul.html

Temat dla mnie bardzo ciekawy ,, bo sam chce kupić auto , ale do tej pory myślałem nad używanym , teraz może warto poczekać co będzie , tym bardziej , że poki co mam w posiadaniu Fiata 126 el z 96 roku co dawalo by możliwość oddania go w rozliczeniu na zasadach niemieckich...

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie, czy sami chętnie byś cie skorzystali z takiej mozliwości???
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe auta za ile taniej ...

Postautor: kotek » poniedziałek, 2 lut 2009, 19:49

Przed chwilą oglądałem TVN, gdzie mówili na temat dopłat. Jak narazie jest to w swerze marzeń i pobożnych życzeń. Specjaliści rynku samochodowego, stwierdzają, że jeżeli powstały by takie dopłaty, to w warunkach polskich co najwyżej nie wzrosną dotychczasowe ceny.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Nowe auta za ile taniej ...

Postautor: serek » wtorek, 3 lut 2009, 07:14

kotek pisze:. Jak narazie jest to w swerze marzeń i pobożnych życzeń.


jak to zwykle bywa w Polsce... wiadomo , że nie wejdzie to w życie za tydzień , ale realna szansa jest podobno od 2009 roku...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Nowe auta za ile taniej ...

Postautor: konrad » wtorek, 3 lut 2009, 08:28

serek pisze:
kotek pisze:. Jak narazie jest to w swerze marzeń i pobożnych życzeń.


jak to zwykle bywa w Polsce... wiadomo , że nie wejdzie to w życie za tydzień , ale realna szansa jest podobno od 2009 roku...


ale ideą pomysłu była pomoc branży moto, a żeby to zadziałało dopłaty powinny ruszyć już, a nie za pół roku.
Tak jak Kotek pisał, na razie jest to pomysł, nie ma nawet projektu ustawy, co więcej nie ma pieniędzy na realizacje.
Wczoraj w TVN wypowiadał się diler i powiedział że ceny to raczej nie obniży - co najwyżej zredukuje różnicę kursową
a po drugie takie "przecieki" spowodują że ludzie - jak Ty, zaczną się zastanawiać i wstrzymywać z zakupem,
co dodatkowo jeszcze pogorszy sytuację na rynku moto.

Co do dopłat - w Niemczech rząd zaproponował 2.5tyś eur, to po dzisiejszym kursie grubo ponad 10tyś zł :!:
Mnie po głowie chodzi zmiana auta i może taka dopłata skusiła by mnie do zakupu nowego :roll:
bo nie ukrywam, że raczej będę celował w używane max 3-4letnie, wymiarowo klasa kompakt - coś jak np citroen picasso

przy dopłacie 10tys, za moje 30tys (z hakiem) mam np nową kia ceed, czy chevroleta lacetti :wink:
czyli nowe auto klasy c, za kwotę kilkuletniej zachodniej używki
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe auta za ile taniej ...

Postautor: szary11 » wtorek, 3 lut 2009, 20:11

Wogóle nie wierze, że w Polsce to wejdzie. Puki na kierowcach będzie dalej leżeć łatanie dziury budżetowej doputy państwo nie dopłaci. Dają tu nadzieję, a zaraz nas czymś udupią i będą chwalić się, że chcieli :oops:


Ciekawe co napisze o tym prasa motoryzacyjna...


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości