Może jakiś radioamator?

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: BIGL » wtorek, 26 sty 2010, 13:47

Mam do Was pytanie (jako do znawców tematu). Posiadam radio Uniden 510xl i chciałbym je sprzedać na allegro, problem jest taki że nie znalazłem żadnego takiego i nie znam ceny. Dodam że radio jest w stanie idealnym, kompletne, nie naprawiane i nie przerabiane. Używałem je przez okres 3 miesięcy i 2-3 lata leżało sobie w szafie :D . Wpadło mi w ręce ostatnio nowe radio tti TCB-550 i postanowiłem je zamontować w swojej cytrynie (doskonale pasuje w miejsce popielniczki :wink: ) - czy coś wiecie na temat tych sprzętów?
Obrazek

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: rafał » wtorek, 26 sty 2010, 16:22

Nówka z taką se antenką gość sprzedaje na świstaku po 370 zł http://www.swistak.pl/a2214456,NOWE-CB- ... YCZNA.html samo radyjko między 2-3 stówki. http://www.skapiec.pl/site/cat/74/comp/675108 jeszcze tu zajrzyj
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: gimof » wtorek, 26 sty 2010, 16:37

A jeszcze 5 lat temu gdy zaczynałem przygode z tematem, takie Cb można było kupić za 50zł heh.
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: szary11 » poniedziałek, 1 lut 2010, 15:05

BIGL pisze:Wpadło mi w ręce ostatnio nowe radio tti TCB-550 i postanowiłem je zamontować w swojej cytrynie (doskonale pasuje w miejsce popielniczki :wink: ) - czy coś wiecie na temat tych sprzętów?



Użytkuje takie od prawie roku. Sprawuje się przyzwoicie. W mieście trochę za dużo zakłuceń zbiera, ale na trasie jest bardzo dobrze. Tato ma droższe radio ale tylko w mieście ma lepiej.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: BIGL » poniedziałek, 1 lut 2010, 15:15

2 dni temu zamontowałem właśnie ten zestawik (Uniden poszedł w ciągu 5 minut na allegro :D ), radio tti TCB-550 i + antenka President Florida http://www.president.com.pl/oferta/anteny/florida/ . Bez szału, ale za to nie rzucza się w oczy i w zupełności wystarcza do osobówki. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
cborzel
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 14
Rejestracja: środa, 25 lip 2007, 19:30
Lokalizacja: Zgierz

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: cborzel » sobota, 19 cze 2010, 21:38

Czesc
To ja SQ7OBB i moja lepsza połowa (żona - SQ7HX)
Witam bratnią duszę
Proszę o kontak na Pw lub via @ adres z qrz.com
Pozdrawiam Remek
ZAPRZĘG - N126 + AUDI A4 1.9 TDI Avant

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: rafał » sobota, 28 maja 2011, 22:27

A niedawno się przeprowadziłem do domu prywatnego no i się pomału zaczyna .Tzn Rafałek zaczyna rozstawiać anteny (mam teraz własne pomieszczenie na radiostację nie to co w bloku ) tj. pętla zamknięta jako klatka Nadenenki na pasma 1,8 , 3,5 , 7 MHz ,wewnątrz taka sama tylko na 5 i 10 MHz ,M34 i dodatkowo 5/8j na 145 MHz , 2x3/4+5/8 na 432MHz , Yagi 6 elementów na 50 MHz , Yagi 16 el. na 144 MHZ , 28 el na 432 MHz ,cubical Quad na 14,18,21,24,28MHz ,1/4 pionowa na 7MHz i 3/4 fali na 28 MHz . Taki zestaw jest w trakcie powolnego montażu .80% anten jest mojej produkcji .Satysfakcja że działają -- OGROMNA ...
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

sp3qfv
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 11:50
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: sp3qfv » czwartek, 4 sie 2011, 15:14

Witam
Ja mam bardzo dużo miejsca na anteny ale jak zwykle coś za coś .Notoryczny brak czasu na hobby .Przyjdzie zima to teoretycznie będzie więcej czasu 8) .Jak się mieszka na wsi to zawsze jest sto spraw do załatwienia a radio na końcu .Ostatnio zacząłem się bawić emisjami cyfrowymi -cisza zapadła - mojemu zarządowi przeszkadza moje "dziabanie" . "Gada" teraz komputer ja tylko w ciszy nadzoruję .Wprowadziłem test na "przeczekanie "- może nastąpi "zmęczenie materiału " :mrgreen:
Dwadzieścia lat prowadzę już tą nierówną walkę ,może nastąpi przełom :wave:.
Jestem optymistą :wink:
Wojciech ze Rzgowa
"autobus" Citroen Evasion 2,0i+LPG

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: rafał » poniedziałek, 8 sie 2011, 19:27

Hm ja to trochę załatwiłem tak , że postawiłem anteny i stały przez 8 lat .Trochę było mruczenia ale później to ustało.Teraz pomału montuję to co chcę bo jestem u siebie na prywacie. Pozdrawiam .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

sq6jnq
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 26 cze 2014, 14:25

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: sq6jnq » czwartek, 14 maja 2015, 12:49

Wypada odświeżyć temat.QTH Wrocław. Zabawa na KF.VHF UHF SR0WX . N126 ,nowy nabytek N132.Przypominam o spotkaniu ŁOŚ.

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: rafał » niedziela, 17 maja 2015, 19:34

Jak się nic nie zmieni to dotrę na łosia wypatruj enki i banera sp9krj to mnie dojrzysz ewentualnie radio .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

sq6jnq
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 26 cze 2014, 14:25

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: sq6jnq » środa, 20 maja 2015, 12:29

No to do spotkania tym razem na neutralnym terenie.

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: rafał » czwartek, 21 maja 2015, 19:42

Hm czemu na neutralnym ? Ja się przed nikim nie chowam a nie pokazywałem się na forum z prostej przyczyny braku czasu ...
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Tomekst
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 5 gru 2015, 22:02

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: Tomekst » wtorek, 8 gru 2015, 20:57

Cześć

Pozdrawia SQ2LYS, muszę chyba odkurzyć radio bo anteny na 80 i 20 m wiszą

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Może jakiś radioamator?

Postautor: Mobil-Zasada » piątek, 11 gru 2015, 22:11

Ja do tego etapu nigdy nie doszedłem, ale jeszcze jakies 3 lata temu bylem na bieżąco w niemal każdym temacie związanym z CB.
Dzis to przeminelo, ale sprzęt zostal oczywiście i jest używany. W,mniejszym stopniu, bez szaleństw i raczej tylko mobilnie, bo w domu czy na dziale, gdzie mam stacjonarna antenę, to juz dawno nie podlaczalem radia...

A jako ze na sprzęcie sie znalem, to oczywiście stare fajne radyjka sie przewinely przez moje ręce. I zostalo z nich większość, taka jak Jackson I, Wilson, johnny I, Alan 28. Kiedys mialem nawet dwie sztuki a28. To byly radia...
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości