PRL

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: PRL

Postautor: misha22 » czwartek, 25 lut 2021, 15:56

Na akwarium, ale to stary pomysł rodem z lat 80-tych :)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: PRL

Postautor: reflexes » czwartek, 25 lut 2021, 18:50

Panowie, tysiączek i nawet bez roboty możecie taki mieć
https://m.olx.pl/oferta/barek-bar-na-al ... GhC2R.html
Obrazek
(Zawartość nie wchodzi w skład zestawu :( )

Samoogon

Re: PRL

Postautor: Samoogon » czwartek, 25 lut 2021, 23:47

Naalu, miałem Ci mówić że takie gustowne i nawet sterowane oświetlenie mogę co do tego zmajstrować :)

naal

Re: PRL

Postautor: naal » piątek, 26 lut 2021, 08:00

Pomajstruje sobie sam. Toż to nie musi melodyjki wygrywać :D zastanawiam się jeszcze jak do tematu podejść. Na ten moment poleciała elektronika. Muszę odkręcić kineskop i zobaczyć jak będzie wyglądał sam rant. Napewno buda będzie przeszlifowana i pójdzie nowy lakier. Ledy podepne pod przełączniki. Zastanawiam się też na 'wystrojem wnętrza' ;)

dzin1975

Re: PRL

Postautor: dzin1975 » piątek, 26 lut 2021, 08:17

naal pisze:Zastanawiam się też na 'wystrojem wnętrza' ;)

Czerwony plusz :mrgreen: Tylko nie wiem czy nie będzie za bardzo gejowe :mrgreen:

naal

Re: PRL

Postautor: naal » piątek, 26 lut 2021, 09:05

No i właśnie to się wyklucza, bo niby gejowe fajne, ale z drugiej strony przecież Ty nie pijesz :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: PRL

Postautor: reflexes » piątek, 26 lut 2021, 09:17

Marcin, jak już będziesz to działał od podstaw to ja bym zrobił jakieś ciemne wnętrze, może być nawet czerwone a podświetlenie zrobił od dołu przez matową pleksę. Jak wyłączysz to nie będzie się rzucać w oczy, a jak włączysz to będzie czad :)
Załączniki
121117105_1726681590820030_7199026454063607963_n.jpg

naal

Re: PRL

Postautor: naal » piątek, 26 lut 2021, 09:19

O widzisz Tomku. Bardzo ciekawa koncepcja. Planowałem w prawdzie oświetlenie z góry, ale muszę dorwać kawałek taśmy LED i zrobić testy, bo może to wyglądać całkiem zacnie ;)

BTW cały czas stolik poszukiwany :D

Samoogon

Re: PRL

Postautor: Samoogon » piątek, 26 lut 2021, 09:32

Nie wyrzucaj elektroniki jeśli masz taki zamiar, przygarnę :)

Ps nie miałem na myśli byle jakiego oświetlenia, ale ok w sumie wodotryski tu chyba nie potrzebne.

naal

Re: PRL

Postautor: naal » piątek, 26 lut 2021, 09:39

Serio chcesz to żelastwo?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: PRL

Postautor: reflexes » piątek, 26 lut 2021, 10:02

naal pisze: ale muszę dorwać kawałek taśmy LED i zrobić testy

Koniecznie taśma RGB + sterownik muzyczny :)
https://allegro.pl/oferta/sterownik-muz ... 5331645162

Szkoda że tak daleko mieszkasz, bo mam jedno i drugie :)

Samoogon

Re: PRL

Postautor: Samoogon » piątek, 26 lut 2021, 10:18

naal pisze:Serio chcesz to żelastwo?

No tak, dla kolegi, zbiera taki złom, i dłubie w takich starych sprzętach, przestraja, naprawia itp. Przyda mu się.

Myślałem o diodach adresowanych ws2812 , fajne cuda można stworzyć, oczywiście sterowanie muzyką w pakiecie przy kupnym sterowniki(sp107), diy dużo tańsze ale bez tego bajeru :)

naal

Re: PRL

Postautor: naal » piątek, 26 lut 2021, 11:20

Nie rozpędzajcie się Panowie. Nie ukrywam, że lubię się bawić w DIY, ale jestem raczej w typie 'starej daty'. Szlifierka, wyżynarka, papierek ścierny itp. (o tym założę w stosownej chwili oddzielny wątek). Nie chcę tam naładować 100 m kabli, ale zrobić raczej coś w stylu gustownego mebelka, którego zawartość będzie cieszyła nie tylko oko ;)

Samoogon

Re: PRL

Postautor: Samoogon » piątek, 26 lut 2021, 12:06

Moim zdaniem tak jak z g...a bata nie ukręcisz, tak z tego nie zrobisz gustownego mebelka, to powinien być raczej bajerancki gadżet w prelowym stylu, coś co przykuwa oko i wywołuje efekt Wow, a do tego potrzeba specjalnych zabiegów.
Wyrzynarka, farba i papier scierny zniszczą prwie efekt PRL, co w zamian?

naal

Re: PRL

Postautor: naal » piątek, 26 lut 2021, 13:17

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Nie chcę go totalnie przebudować, a jedynie odświeżyć. Jeśli chodzi o zabawę z DIY to ja troszeczkę inny level praktykuję. U Ciebie zasuwa po domu mały odkurzacz, w międzyczasie coś tam się drukuje na 3d i myślisz o inteligentnym domu. Jakby to ująć - nie moja bajka. Ja osobiście uwielbiam pracę w drewnie. Dla mnie jest to bardzo wdzięczny materiał i w obróbce i ze względów wizualnych i tak jak mówiłem, pochwalę się w swoim czasie (choć Ty chyba poznałeś moje możliwości). Tak jak mówiłem, chcę uzyskać prosty, legancki mebel bez wodotrysków. Mówisz że nie będzie to wyglądało - samo może nie, ale nasze style jednak sporo się różnią. Na wystrój wnętrza nie wpływają sam mebel, ale całokształt wykończenia i urządzenia. Z resztą co ja będę szczempił ryja - będzie dom, to sam zobaczysz :D


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości