Narty

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Narty

Postautor: stef » poniedziałek, 16 sty 2012, 11:10

Czy może ktoś z użytkowników niewiadówek lubi ten sport ?
Tak rozpocząłem ten wątek, bo jesteśmy z różnych regionów i fajnie było by się wymienić wrażeniami i sytuacją pogodową :)

Tak się składa, że niedawno wróciłem ze Szczyrku. (8-13.01.2012). Mimo,że w reszcie kraju padało to w samym Szczyrku piękna pogoda. Trochę chmury nisko i na stokach na górze mało widać, ale warunki jak dla mnie super.
Informacje o ośrodku na stronie: http://szczyrkowski.pl/
Obrazek

Kilka moich fotek: https://picasaweb.google.com/112657827312414148928/Szczyrk012012
Tym co jadą pierwszy raz w te okolice polecam stacje Czyrna. Duży i tani parking - 5zł (w innych miejscach od 8 do 15zł). Fajne trasy w jednym miejscu, od łączek dla dzieci i uczących się po czarną trasę.
Byłem na Hali pośredniej - niezbyt mi się podobał, ale może to wina złej widoczności.

Może macie inne doświadczenia z tej okolicy ??
Tak się składa, że mam super kumpla w Bielsku-Białej i dlatego nie piszę o cenach noclegów.

Aha na Podlasiu chyba ruszyła stacja Rybno. Może ktoś wie jak z Gołdapią, Okrągłym i Szelmentem ?
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Narty

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 16 sty 2012, 11:57

Ja w czwartek 19.01 ruszam do Korbielowa - zostaję do niedzieli 22.01.
Byłem w zeszłym roku w Szczyrku i było super. Ja jeździłem ze stacji Solisko, bo chyba tam jest trochę więcej tras. Co prawda czas się tam zatrzymał, infrastruktura jest z czasów Gierka, ale może dzięki temu jest trochę mniej ludzi. Wkurzające jest jednak to, że nie ma jednego karnetu na Skrzyczne i na Małe Skrzyczne.
Wcześniej przez 5-6 lat jeździłem w okolice Zakopanego, ale moim zdaniem jest tam za dużo ludzi, drogo. Tyle, że praktycznie zawsze jest śnieg,
Nie mogę pojechać na dłużej więc tym razem Korbielów.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Narty

Postautor: stef » poniedziałek, 16 sty 2012, 13:06

No tak, niestety Skrzyczne należy do COS (centralnego ośrodka sportu) a Małe Skrzyczne to wyciągi należące do SON (szczyrkowskiego ośrodka narciarskiego - czy jakoś tak).
Ja wybrałem Czyrną, bo sa tam trasy dla uczących się, a moja Aga jest na etapie super opanowanego pługa, więc nie chciała pchać się w górę a potem schodzić pieszo przez niektóre fragmenty nawet zielonej trasy. A widziałem kilka osób które idąc pieszo albo płakały albo rzucały mięsem :)
Ale fakt z Soliska są super trasy bo można pojechać i na Małe Skrzyczne i na Pośrednia.

Miłego wyjazdu !
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Awatar użytkownika
krisio
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Re: Narty

Postautor: krisio » poniedziałek, 16 sty 2012, 15:35

Hej. Najczęściej to do Kasinki jeździmy na Śnieżnice. Jutro też się tam wybieram:). Pozdrawiam i Dużo śniegu wszystkim zainteresowanym :) !!
Kris + Aga = Iga i Szymon
Nubira kombi 1,6 LPG + N-126e + Adria Optima 485B

Awatar użytkownika
Bartekzg
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Czerwieńsk pod Zieloną Górą

Re: Narty

Postautor: Bartekzg » poniedziałek, 16 sty 2012, 18:03

z ciekawych miejsc mogę polecić spindlerovy mlyn i cerna hore w czechach. trasy super przygotowane i niewielkie kolejki.
www.skiareal.cz
www.cerna-hora.cz tutaj piekne prawie nowe 8 osobowe gondole:)
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Narty

Postautor: konrad » poniedziałek, 16 sty 2012, 20:50

krisio pisze:Hej. Najczęściej to do Kasinki jeździmy na Śnieżnice. Jutro też się tam wybieram:). Pozdrawiam i Dużo śniegu wszystkim zainteresowanym :) !!


to taka nasza lokalna górka ;)
fajne że możesz w tygodniu jechać, bo w weekendy jest ciasno :(
jeżdżę jeszcze czasem do Laskowej, a w tym roku zaczęliśmy w Spytkowicach sezon

do Szczyrku i Korbielowa jeździłem jeszcze z rodzicami, pamiętam jak wprowadzali karty magnetyczne
w latach 90? to był szok i prawie kosmiczna technologia, szkoda że taki potencjał się marnuje :(

po sezonie jeżdżę czasem do Białki, to co tam się podziało przez ostatnie 20lat to szok i wzór dla innych
ja tam jeździłem na dwóch wyrwiłapkach Bania i Kaniówka, oświetlenie to był luksus, a dziś ? baseny termalne :shock:

szkoda że nie mamy rozbudowanych ośrodków, po kilka wyciagów tak żeby trasa miała te 4-5km :roll:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
krisio
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Re: Narty

Postautor: krisio » wtorek, 17 sty 2012, 12:00

konrad pisze:
krisio pisze:Hej. Najczęściej to do Kasinki jeździmy na Śnieżnice. Jutro też się tam wybieram:). Pozdrawiam i Dużo śniegu wszystkim zainteresowanym :) !!


to taka nasza lokalna górka ;)
fajne że możesz w tygodniu jechać, bo w weekendy jest ciasno :(
jeżdżę jeszcze czasem do Laskowej, a w tym roku zaczęliśmy w Spytkowicach sezon

do Szczyrku i Korbielowa jeździłem jeszcze z rodzicami, pamiętam jak wprowadzali karty magnetyczne
w latach 90? to był szok i prawie kosmiczna technologia, szkoda że taki potencjał się marnuje :(

po sezonie jeżdżę czasem do Białki, to co tam się podziało przez ostatnie 20lat to szok i wzór dla innych
ja tam jeździłem na dwóch wyrwiłapkach Bania i Kaniówka, oświetlenie to był luksus, a dziś ? baseny termalne :shock:

szkoda że nie mamy rozbudowanych ośrodków, po kilka wyciagów tak żeby trasa miała te 4-5km :roll:


Wiesz co jeździmy teraz na 19.godz. karnet kosztuje 30zł do 22.:) i o 23 godz. w domu :D
Kris + Aga = Iga i Szymon
Nubira kombi 1,6 LPG + N-126e + Adria Optima 485B

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Narty

Postautor: konrad » wtorek, 17 sty 2012, 13:46

krisio pisze:Wiesz co jeździmy teraz na 19.godz. karnet kosztuje 30zł do 22.:) i o 23 godz. w domu :D


patrzę właśnie na kasinę i tak kombinuje czy w piątek nie skoczyć :D
ten weekend mam trochę zajęty poza tym ludzi więcej pewnie, w zeszłym roku jeździłem na 8 rano do 13
ale tak od 11 już jest ciasno :?
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Narty

Postautor: stef » niedziela, 22 sty 2012, 21:41

jutro po południu jadę z Białegostoku do Rybna na kilka godzinek. Może ktoś z okolicy tez się wybiera?? ewentualnie mam jedni miejsce wolne w aucie.
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Koń
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2012, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Narty

Postautor: Koń » wtorek, 7 sie 2012, 23:17

Rokytnice n. J. jeździsz praktycznie góra-dół, bez kolejek, jeden karnet-wszystkie wyciągi, wiele tras, parapety mają swoje trasy ;)
Pzdr

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Narty

Postautor: kooba » poniedziałek, 19 sty 2015, 23:08

My też lubimy, nawet bardzo lubimy.
Dla potwierdzenia kilka filmików z tegorocznego pobytu w Zakopcu,





I tak zwany "ryjowy"

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Narty

Postautor: DIZZY » wtorek, 20 sty 2015, 00:00

Mało ludzi,warunki fajne, miałeś szczęście i te nowe narteczki od Gwiazdorka.
Też lubię ten sport, wiadać jaka jestem radosna :lol:

Obrazek
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Narty

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 20 sty 2015, 10:45

Ja najczęściej jeżdżę do Białki, bo tam jest gwarancja śniegu i spora różnorodność tras. Jeździmy sporą ekipą w której są narciarze o różnym stopniu zaawansowania i wychodzi na to, że na Kotelnicy każdy jest zadowolony bo znalazł trasę dla siebie. Cena moim zdaniem dobra, zawsze kupujemy karnet na 5 godzin po 16. Wychodzi najtaniej w przeliczeniu na godzinę a i ruch na stoku jest mniejszy niż rano. Zawsze jednak wybieramy lokum oddalone o kilka kilometrów od Białki, bo ceny niższe i nie ma tłoku i komerchy.
Akurat w tę niedzielę jedziemy tam na jeden dzień, rozgrzać nóżki przed tygodniowym wyjazdem w lutym. :D

Bardzo dobrze wspominam Zawoję, chociaż mało stoków i poza Mosornym Groniem pozostałe wyglądają jak z poprzedniej epoki. Szczyrk też mi się podobał, ale nie tak jak Białka.

konrad pisze:po sezonie jeżdżę czasem do Białki, to co tam się podziało przez ostatnie 20lat to szok i wzór dla innych
ja tam jeździłem na dwóch wyrwiłapkach Bania i Kaniówka, oświetlenie to był luksus, a dziś ? baseny termalne :shock:


Też tak uważam, pamiętam Białkę z końca lat 90-tych i do dzisiejszej nie ma porównania.

Awatar użytkownika
mr_dywan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 437
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 21:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Narty

Postautor: mr_dywan » wtorek, 24 lut 2015, 22:08

W tym roku za bardzo nie poszalałem ale za to stok wyjątkowy :D

20150214_113830.jpg
Klajster Miasto i Kraj

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Narty

Postautor: DIZZY » wtorek, 24 lut 2015, 22:30

Fotka super, a budka wygląda jak nowa, nikt nawet nie wybił szyby :D
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości