Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
easy_rider
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 333
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 10:33
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych

Postautor: easy_rider » sobota, 5 lut 2022, 13:22

Stare powiedzenie mówi, elektryka prąd nie tyka ha ha ha, mieliśmy szczęście że żyjemy z tego co tu czytam :lol:
---------------------------------------
N126e 1986r.
T4 Atlantis 1999r.
W210 1998r.
Passat B5 2004r
Passat B4 1994r.
Ogar 205 1988r. (dwubiegowy) :mrgreen:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych

Postautor: reflexes » sobota, 5 lut 2022, 14:04

Miron EZD pisze:Pamiętam jak z bratem tworzyliśmy makietę 2x3 metry w pokoiku w bloku, to było wykonanie rzeczy niemożliwej. Z jednej strony makietę opieraliśmy na biurku a z drugiej na oparciu tapczanu. Ech to były piękne czasy.

Kolegi ojciec finalnie zrobił to tak, że na tapczan jednoosobowy mniej więcej 1x2 metry opuszczało się na zawiasie przykręconą do ściany makietę. Było tam kilka domków, kilka semaforów, dworzec, trawka, drogi, drzewka itp. wszystko sterowane klawiszami więc jak na tamte czasy to było coś.
Ja oczywiście też chciałem i jak wiadomo kasa była ale z towarem gorzej.
Leśnowóz pisze:Kolejkę to ja widziałem tylko w Składnicy Harcerskiej na wystawie.

No i to jest największa trauma mojego dzieciństwa. Z racji tego, że moja mama pracowała w domu to ja nie chodziłem do przedszkola ale za to często chodziłem z nią po mieście na zakupy. Kolejki faktycznie sprzedawali tylko w składnicy harcerskiej i niestety zawsze kończyły się 2 osoby przed nami. Gimby tego nie znajo. Przywozili ich na przykład 5 kompletów i kto miał znajomości albo szczęście to miał. Ja miałem pecha :( :cry:
No a żeby było ciekawie, kilka lat temu pożyczyłem od znajomego taki fajny duży zestaw i pokazywałem dzieciom z bananem na pysku od uch do ucha. Patrzyli na mnie dziwnie więc się trochę pobawiłem i oddałem.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych

Postautor: misha22 » sobota, 5 lut 2022, 22:18

W drugiej klasie szkoły podstawowej /pamiętam, bo w trzeciej się przeprowadziliśmy/ naprawiałem latarnie na swojej ulicy, wkładając im, pokradzione przez kogoś innego, bezpieczniki topikowe. Watować nauczyłem się potem. Jaka to była radość wieczorem, jak "moja" latarnia zaświeciła :)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych

Postautor: Pająk » niedziela, 6 lut 2022, 16:59

Żuk A piękny :)

Darekga
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 27 lip 2018, 06:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lubię dokonywać rzeczy niemożliwych

Postautor: Darekga » niedziela, 6 lut 2022, 23:27

Miron EZD pisze:Ale teraz przywołałeś wspomnienia.
To była zabawka, kolejka TT o rozstawie torów 12mm z Berliner Bahnen, kupowane w nieistniejącym już czuj-czynie.
Młodsi pewnie nie wiedzą co to takiego albo znają z opowieści :D
Sam mam jeszcze kilka modeli wagoników i lokomotywę oraz tory.
Pamiętam jak z bratem tworzyliśmy makietę 2x3 metry w pokoiku w bloku, to było wykonanie rzeczy niemożliwej. Z jednej strony makietę opieraliśmy na biurku a z drugiej na oparciu tapczanu. Ech to były piękne czasy.

Oj przywołałeś wspomnienia faktycznie. Nie mniej od czasu do czasu starsi panowie lubią się pobawić tym co mają jeszcze w gablotach, pudłach czy paczkach :-) Do pandemii co roku w wakacje organizowaliśmy TT weekend kolejkowy aby młodsi mogli zobaczyć co to takiego ten Berliner Bahnen :-) Też mam trochę TT-ki i zabawa zawsze była przednia na takich spotkaniach :-) https://www.youtube.com/watch?v=kNzJMTJXHdk
N-250cb
N-126nt


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości