Rekolekcje...

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: RE: Re: Rekolekcje...

Postautor: Murano » wtorek, 4 kwie 2017, 23:49

Drednot pisze:A ja mam zgoła odmienne wrażenie. Dla mnie Allegro wątek był i jest nadal bardzo pouczający. Mogę się z niego dowiedzieć np. że dana aukcja to jakiś fake jest, albo podpucha. Sam bym do tego nie doszedł. A tu zestaw wnikliwych śledczych każdą sztukę rozkminią. Moim zdaniem ktoś kto szuka przyczepy bardzo może skorzystać z takich uwag. A i ze słownych utarczek też sporo wniosków można wysnuć.


Drednot twoja opinia jest ważna w tej dyskusji. Są głosy za i przeciw. Ty masz własne zdanie i chwała ci za to, że uzasadniasz wybór. Merytorycznie i rzeczowo.
Tylko czy w całym ty "szerlock'owaniu" na forum (publicznym jakby nie patrzeć...) ktoś nie ma interesu, i kupy zabawy?
Zastanawia mnie niezmiennie fenomen tego działu...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Rekolekcje...

Postautor: reflexes » środa, 5 kwie 2017, 06:34

Sugerujesz, że mamy na forum trolla? :-D

dzin1975

Re: Rekolekcje...

Postautor: dzin1975 » środa, 5 kwie 2017, 07:31

reflexes pisze:Sugerujesz, że mamy na forum trolla? :-D



A nie? ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: RE: Re: Rekolekcje...

Postautor: Murano » środa, 5 kwie 2017, 07:42

reflexes pisze:Sugerujesz, że mamy na forum trolla? :-D

Ja bym tego tak nie ujął.
Któryś z fanklubowiczow kiedyś określił to: "ludzie z zewnątrz czytający nasze forum"
I sam lepiej bym tego nie opisał.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Rekolekcje...

Postautor: reflexes » środa, 5 kwie 2017, 07:44

Murano pisze:
reflexes pisze:Sugerujesz, że mamy na forum trolla? :-D

Ja bym tego tak nie ujął.
Któryś z fanklubowiczow kiedyś określił to: "ludzie z zewnątrz czytający nasze forum"
I sam lepiej bym tego nie opisał.

Czyli dochodzimy do momentu w którym warto podyskutować czy forum powinno być w całości otwarte dla gości czy jednak cześć powinno się utajnić tylko dla zalogowanych.

dzin1975

Re: Rekolekcje...

Postautor: dzin1975 » środa, 5 kwie 2017, 08:03

reflexes pisze:Czyli dochodzimy do momentu w którym warto podyskutować czy forum powinno być w całości otwarte dla gości czy jednak cześć powinno się utajnić tylko dla zalogowanych.


Jeżeli jest taka możliwość,to ja byłbym za.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Rekolekcje...

Postautor: stachu_gda » środa, 5 kwie 2017, 08:30

dzin1975 pisze:
reflexes pisze:Czyli dochodzimy do momentu w którym warto podyskutować czy forum powinno być w całości otwarte dla gości czy jednak cześć powinno się utajnić tylko dla zalogowanych.


Jeżeli jest taka możliwość,to ja byłbym za.


Jak zapewne pamiętacie, była taka sytuacja że wymagalność zalogowania nie wystarczyła - wystarczyło że się ktoś zarejestrował i zaśmiecił. Jeśli już, dodałbym akceptację konta przez administratora/moderatora.

Postulowałbym niezamykanie większości forum do czytania, a ograniczenie się do ewentualnie wybranych newralgicznych wątków. Zauważcie jednak, że konieczność logowania nie wyeliminuje spięć w wątku allegrowym, bo jakby nie patrzeć spinają się tam zarejestrowani forumowicze :)

dzin1975

Re: Rekolekcje...

Postautor: dzin1975 » środa, 5 kwie 2017, 08:37

stachu_gda pisze:Postulowałbym niezamykanie większości forum do czytania, a ograniczenie się do ewentualnie wybranych newralgicznych wątków. Zauważcie jednak, że konieczność logowania nie wyeliminuje spięć w wątku allegrowym, bo jakby nie patrzeć spinają się tam zarejestrowani forumowicze


Ok,tylko które to wątki? I kto ma decydować?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Rekolekcje...

Postautor: reflexes » środa, 5 kwie 2017, 08:40

stachu_gda pisze:Jeśli już, dodałbym akceptację konta przez administratora/moderatora.

Tak jest od dawna.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Rekolekcje...

Postautor: stachu_gda » środa, 5 kwie 2017, 08:41

reflexes pisze:
stachu_gda pisze:Jeśli już, dodałbym akceptację konta przez administratora/moderatora.

Tak jest od dawna.


Heh nie wiedziałem, może dlatego że nie rejestruję się na fikcyjne konta :D

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekolekcje...

Postautor: robert » środa, 5 kwie 2017, 09:30

W mojej ocenie ograniczenie dostępu do forum nie ma większego sensu.
Zawsze można założyć sobie konto pocztowe (gmail, WP, onet, itp) i normalnie założyć nowe konto na forum, które po spełnieniu wymagań (mail z nickiem na kontakt@fanklub-niewiadowek.com) zostanie przeze mnie aktywowane.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekolekcje...

Postautor: Drednot » środa, 5 kwie 2017, 12:22

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć na czym polega problem z tym Allegro działem? Szczerze mówiąc już się pogubiłem.
Rozumiem że są tacy którzy lubią się mniej i jak się spotykają na forum to iskrzy. Ale przecież w każdym innym dziale też mogłoby zaiskrzyć.
Na czym polega problem tego działu? Ze zdawkowych postów nie mogę posklejać tego w całość. Tu coś o jakimś trollu, tam cały czas o legendarnym już handlarzu, gdzie indziej chodzi o innego handlarza, coś o podrobionych ogłoszeniach...
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rekolekcje...

Postautor: tantalos » środa, 5 kwie 2017, 12:25

reflexes pisze:... cześć powinno się utajnić tylko dla zalogowanych.

Niedawno kiedy zmieniałem holownik szukałem porad i opinii na forach różnych marek i właśnie kluczowe dla mnie działy były niedostepne ponieważ często wymagane było mieć np.100 postów lub bycia pół roku użytkownikiem.Jestem za radykalnym ograniczeniem niektórych działów forum dla ludzi z zewnątrz bo chyba nikt się nie łudzi że "oni" tego nie czytają.Dział allegrowy poszedłby na pierwszy ogień.Oczywiście nie wykluczy to spięć między starymi wyjadaczami forum ale to są już "nasi" :lol:

dzin1975

Re: Rekolekcje...

Postautor: dzin1975 » środa, 5 kwie 2017, 12:42

Wg mnie problem polega na tym, że jedni drugich lubią mniej. I jak się spotykają na forum to iskrzy. A dlaczego akurat tu? Bo tylko tu linki wrzuca Michał vel Paczek. Parę osób ma do niego żal, że stara się pospinać budżet domowy wszelkimi możliwymi sposobami. Inaczej mówiąc, kupi, sprzeda coś zarobi. A że to są akurat niewiadówki-no cóż. Takie życie. Ja akurat Michała znam, był u mnie, dostał parę gratów od przyczepy. Powiedział szczerze, że to na handel, ew na doposażenie przyczepy, która też idzie na handel. Nie miałem kpl nic przeciwko. U mnie mebelki wylądowały by w kotłowni. Niedawno dowiedziałem się, że część tych gratów wylądowała u innego z naszych kolegów z forum. Za DARMO. To tyle. Czy usprawiedliwiam postępowanie Paczka?. Tak, i zawsze będę to robił. Niewiadówki, są moim zdaniem towarem jak każdy inny. Ktoś, kto dorabia ideologie do tego, moim zdaniem się myli. A jeżeli przy okazji, swoje przekonania, lub nie daj Boże fobie, narzuca siłą innym, myli się jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekolekcje...

Postautor: robert » środa, 5 kwie 2017, 14:00

dzin1975 pisze:Bo tylko tu linki wrzuca Michał vel Paczek. Parę osób ma do niego żal, że stara się pospinać budżet domowy wszelkimi możliwymi sposobami.

I tu jest wyłuszczone sedno sprawy.... Taka zwykła ludzka, polska zazdrość i żal, że ktoś jest bardziej obrotny. I czasami szybciej wyłapuje "rodzynki" na rynku wtórnym.
Sam kupowałem od Michała kufer. Zapłaciłem tyle ile chciał i obie strony były zadowolone.

dzin1975 pisze:Niewiadówki, są moim zdaniem towarem jak każdy inny.

W mojej opinii, z jednym zastrzeżeniem, tzn. mówię stanowcze nie, jeśli ktoś kupuje przyczepę (legalną, z papierami, na chodzie, z możliwością odnowienia w rozsądnym czasie i akceptowalnych kosztach), tylko po to, żeby potraktować ją jako dawcę części.

PS. zgodnie z Regulaminem osoby funkcyjne nie mogą handlować przyczepami i częściami do nich.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości