Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 24 paź 2016, 23:33

Odbiegłem troszkę od tematu. Nie mnie oceniać dział remontów, czy też namawiać ludzi do czytania. Ja sam odwiedzam jeśli chcę się czegoś dowiedzieć. Karawaning w Polsce dopiero raczkuje i daleko nam do Europy.
Zasadnicze pytanie jeśli odwiedzam jakiś dział to czy dostanę należytą odpowiedź a nie tylko podziwiać kolejną odremontowaną przyczepę ( lepiej lub dużo lepiej niż poprzednia )
Ja osobiście bym pozbierał te wiadomości w jedną całość i dla przykładu. Tapicerka tyle i tyle m2, klej taki i taki, zakup gotowej można i tu cena, ewentualnie link do sklepu
Rozpisywanie się czy można użyć takiego kleju albo takiej wykładziny nie ma sensu a eksperymentując stracimy czas i pieniądze. To samo np z elektryką. Podaje schemat, kolory kabli i ewentualnie ich przekroje.
Szkoda bicia piany pytaniami czy wytrzyma, czy się nadaje itp. Na każdej zakupionej rzeczy jest opis do czego służy, jak używać, jak prać, jaki pobiera prąd i wszystko w temacie.
Dlaczego mam na nowo odkrywać Amerykę ? Szlaki przetarte w temacie ;) Wyobraźmy sobie, że przedstawiam tu swój remont przyczepy i dzień po dniu umieszczam fotografie z mojej pracy i na koniec pokazuje swoje dzieło. Super sprawa pooglądać kolejny odcinek i na koniec wielkie brawo! Teraz mam pytanie ? Czy wniosłem tym coś nowego, czy pomogłem, czy ktoś się czegoś przez to nauczył ? Odpowiem. Nic nowego nie wniosę, nikt się niczego nie nauczy i u jednych wzbudzę litość a u drugich zazdrość bo lepiej mi wyszło ;) Nie trzeba nawet zdjęć, bo każdy już chyba wie jak wygląda jego przyczepa i na zewnątrz i w środku. Najważniejsza jest w tym wszystkim informacja! Do remontu potrzebowałem, tyle i tyle m2 sklejki, tyle m2 płyty meblowej, tyle i tyle metrów kabla, uszczelka przód tyle m , uszczelka listwy szyby tyle itp na koniec 3 zdjęcia. Potrzebne wiertła, długości wkrętów, jakie użyte narzędzia. Czas wykonania i wystarczy jak dla mnie. Kolor zasłonek, czy kolor pościeli mnie nie interesuje ;) Nie interesują mnie również komentarze typu ładnie czy brzydko, bo to ja będę w tej przyczepie przebywał ;)

dzin1975

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: dzin1975 » wtorek, 25 paź 2016, 13:11

Przeczytałes wszystkie remonty? Ludziska,owszem robią podobnie,z podobnych materiałów,stosują podobne metody.A jednak każda przyczepa jest inna...dla mnie osobiscie każdy temat jest jednakowo interesujący.Pisanie tylko suchych faktów pozbawia troszeczke sensu istnienia forum.Piszesz ,,bicie piany,,dlaczego? Każdy kto ma ochotę czyta,kto ma ochotę odpowiada.Twoje posty czytam z bardzo duzym zainteresowaniem,bo wiem że mogę się czegoś nauczyć,chociażby prawidłowych połączen drewnianych:) A jak podasz suche fakty...no cóż,to wszystko może podać też wujek google

GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 25 paź 2016, 13:38

Dobrze, jak będę malował przyczepę to zapodam tygodniową sesję zdjęciową z kolejnych etapów swoich prac ;) Pokażę papier ścierny, maszynkę do szlifowania i lakiernika w kombinezonie a potem już całą w swojej okazałości pomalowaną przyczepę. Temat interesujący i zapewne przyciągnę tłumy gapiów, którzy wyniosą z tego mnóstwo wiedzy i wreszcie zobaczą pomalowaną przyczepę :)
Człowieku tu chodzi o martwy dział remontów. To dokładnie tak jak z filmem, albo jest dobry i ludzie idą do kina albo jest kiepski i nikt tego nie ogląda.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: reflexes » wtorek, 25 paź 2016, 14:01

GrzegorzBruta nie wiem czego oczekujesz ale jesteś tu od niedawna więc napiszę Ci jak sprawa wygląda ;) .
Piszesz w dziale "Wasze opinie na temat forum oraz strony" więc domniemam, że chodzi Ci o to, że dział Remonty na stronie jest kompletnie martwy. Niestety (albo stety - zależy od punktu widzenia) strona fanklubu od dawna nie żyje i podejrzewam, że długo się to nie zmieni. Strona jak i forum działa dzięki pracy kilku osób, które robią to tylko z miłości do karawaningu i do Niewiadówek angażując w to swój czas i często też pieniądze. Nie mają z tego tytułu żadnych korzyści, a czasem nawet mają nieprzyjemności (o tym się przekonasz prędzej czy później). Mają za to swoje życie, rodziny, pracę i inne zobowiązania, a doba jak wiadomo ma tylko 24 godziny. W związku z tym co powyżej cała aktywność FKN-u przeniosła się na forum i chętni tutaj poczytamy Twoją relację z remontu jaka by ona nie była (mniej lub bardziej szczegółowa) szczególnie, że tym co piszesz obiecujesz dużo. Nie ma co liczyć na to, że strona odżyje i trzeba się do takiego stanu przyzwyczaić. Stronę wypadałoby tylko lekko przeredagować żeby mniej się rzucało w oczy, że jest nieaktualna :D .

GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 25 paź 2016, 14:15

Posty moje czytaj, zapraszam. Nie dowiesz się jednak z moich postów jak przykleić tapicerkę lub jak uszyć nowe firanki czy jak położyć wykładzinę ;) Natomiast dowiesz się jak wykonać w prosty sposób szablon do wykrojenia wykładziny i jaką wykładzinę zastosować by przeżyła kilkadziesiąt lat ;) Tak na marginesie sam nie używam szablonów od kilkunastu lat, są specjalne noże do wykładzin, które posiadają regulacje uwzględniając w ten sposób margines od ścian ;) Praca z takim nożem trwała 15 minut i wykładzina była na miejscu. Wykładziny stosuję przemysłowe przeznaczone do barów, biur i pomieszczeń, gdzie przechadza się dużo ludzi. Są praktycznie niezniszczalne. Koszt metra bieżącego z rolki przekracza grubo 100 zł ( zależy od szerokości bala ) Można pod nią stosować ogrzewanie podłogowe. Wbijasz gwóźdź, wyciągasz i nie ma śladu. Wkleić fotki ?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: reflexes » wtorek, 25 paź 2016, 14:27

Bardzo chętnie tylko zachęcam Cię do założenia stosownego tematu w dziale Remonty -> viewforum.php?f=36
Teraz piszemy w dziale "Wasze opinie na temat forum oraz strony", który służy jak sama nazwa wskazuje to wyrażania opinii o stronie i forum, a nie zamieszczania relacji z remontów.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: Slawol74 » czwartek, 29 gru 2016, 11:53

Strona nie żyje? Lepiej brzmi jest w zimowym letargu. Ja przyznaję, że mało się już udzielam, a to dlatego, że dzięki tej stronie przyczepę doposażyłem zgodnie ze wskazówkami. Dowiedziałem się tego co mnie interesowało, dostałem odpowiedź na nurtujące pytanie itd. Teraz tylko jeździć i poznawać kolejne osoby zarażone niewiadówkami.
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: reflexes » czwartek, 29 gru 2016, 12:09

Slawol74 pisze:Strona nie żyje? Lepiej brzmi jest w zimowym letargu. Ja przyznaję, że mało się już udzielam, a to dlatego, że dzięki tej stronie przyczepę doposażyłem zgodnie ze wskazówkami. Dowiedziałem się tego co mnie interesowało, dostałem odpowiedź na nurtujące pytanie itd. Teraz tylko jeździć i poznawać kolejne osoby zarażone niewiadówkami.

Fajnie jakbyś jeszcze zdobytą wiedzę przekazywał nowym adeptom i czasem pochwalił się swoimi miejscówkami czy swoimi podróżami. Jeżeli wszyscy będą tylko korzystać to źródełko się kiedyś kończy ;) .


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości