Dział komercyjny

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Dział komercyjny

Postautor: robert » niedziela, 2 lut 2014, 09:01

Mam do Was pytanie czy uważacie, że na forum powinien się pojawić dział komercyjny (ogłoszenia płatne) oraz reklama w formie bannerów i maillingu do zarejestrowanych użytkowników (max. 2-3 na miesiąc)?
Jak zapewne wiecie Marek jest na etapie ustalania pewnych prawno księgowych spraw Stowarzyszenia związanych z ew. sponsoringiem naszych spotkań przez sponsorów (firmy zewnętrzne).

Chciałbym znaleźć złoty środek, żeby nie zasypać forum i strony banerami reklamowymi ale jesteśmy jedynym na świecie tak licznym fanklubem Niewiadówek i uważam, że robimy tyle dobrego na rzecz przyczep, że zasługujemy na pomoc sponsorów.

Żeby była jasność - Stowarzyszenie nigdy nie będzie prowadziło działalności gospodarczej (komercyjnej) ale na tym etapie naszej sytuacji prawnej nie możemy przyjąć nawet 1 kiełbaski od sponsora. I to uważam wymaga zmiany....

Co sądzicie o takim pomyśle?
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Dział komercyjny

Postautor: Karolus » niedziela, 2 lut 2014, 09:12

Jestem jak najbardziej za, ale prawnie musi być to wszystko uregulowane tak, aby po wejściu na forum nie wyskoczył banner - "STOP POLICJA"

mariusz724

Re: Dział komercyjny

Postautor: mariusz724 » niedziela, 2 lut 2014, 11:02

Jestem za, reklama kosztuje, a firmy powiązane z tematem karawaningu pewnie chętnie poszerzą grono potencjalnych klientów o grono posiadaczy Niewiadówek .Mam nadzieję że z korzyścią dla jednych i drugich . :thumbup:

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Dział komercyjny

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 2 lut 2014, 11:50

mailing - zdecydowane nie -tak się mówi kilka maili w miesiącu ale jak podliczyć rejestrację na kilku forach to miesięcznie wychodzi kilkadziesiąt sztuk spamu - jeśli już to mailing powinien być do osób, które wyrażą na to zgodę w ustawieniach forum a nie rejestracja na forum == zapychana spamem skrzynka po jakimś czasie - jak komuś nie przeszkadza parę maili miesięcznie więcej to jego sprawa. Na taki krok każdy użytkownik powinien móc wyrazić zgodę - lub nie.

Co do reklam to powinna być jakaś selekcja by nie okazało się, że forum stanie się rajem dla weekendowych dorobkiewiczów, którzy będą oferować wyklejanie remontówką przyczepek w stodołach za 1,5tys lub będą prowadzić oficialnie/lub nie pod różnymi xywami szrot przyczep niejasnego pochodzenia.

Forum samo się utrzymuje - sponsoringu nie potrzebuje a jesteśmy za małym stowarzyszeniem by liczyć z reklamy na jakieś kokosy (porównuję do forów pokroju karawaning.pl / kamperteam itd) Osób zainteresowanych rozwojem forum można policzyć na palcach oburącz - co zresztą widać po wszelkiej maści ankietach i aktywności na forum)

już prędzej wprowadzić obowiązkową składkę dla wszystkich np 5-10zł rocznie płatną przelewami/smami i będzie z tego większy pożytek. uzyskane pieniądze przeznaczyć na refundację gadżetów, nagród do zlotowych konkursów czy innych kosztów jakie ponosi stowarzyszenie. Zloty są opłacane przez każdego użytkownika indywidualnie a nie przez stowarzyszenie jednorazowo za grupę po uprzednim zebraniu składek jak jest na większości for także nie bardzo widzę innego zastosowanie tego groszowego kapitału jaki teoretycznie mogłoby zyskać stowarzyszenie/forum ze zbędnej komercjalizacji forum.

już i tak wystarczająco przegrzewa się adblock przy codziennym korzystaniu z internetu. Forum jak dotąd było jednym z nielicznych miejsc gdzie można odpocząć od całego reklamowego syfu - nie zmieniajmy tego.

dziękuję za wysłuchanie

naczelny braveheart forum.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dział komercyjny

Postautor: Paczek » niedziela, 2 lut 2014, 14:22

ZDECYDOWANIE NIE !!!!!!!


Już poprzez rozbudowany dział "Sprzedam" tracimy charakter klubu karawaningowe, to jeszcze zarobkowa działalność

NIE < NIE < NIE i jeszcze raz NIE

Czy to jest w końcu klub karawaningowy czy ... dom aukcyjny , a może PPHU ?

Ps. jak tak dalej pójdzie , za chwilę będziemy rozmawiać o wysokości diet dla moderatorów

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Dział komercyjny

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 2 lut 2014, 14:58

:shock: Pączuś mordeczko ty moja chociaż raz mamy podobne zdanie :mrgreen:


ps. jaka dietka Cie usatysfakcjonuje :wink: :lol: joke.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Dział komercyjny

Postautor: dworek » niedziela, 2 lut 2014, 19:16

Paczek pisze:ZDECYDOWANIE NIE !!!!!!!


Już poprzez rozbudowany dział "Sprzedam" tracimy charakter klubu karawaningowe, to jeszcze zarobkowa działalność

NIE < NIE < NIE i jeszcze raz NIE

Czy to jest w końcu klub karawaningowy czy ... dom aukcyjny , a może PPHU ?

Ps. jak tak dalej pójdzie , za chwilę będziemy rozmawiać o wysokości diet dla moderatorów


chyba troszkę demonizujesz, nie podważam Twojego zdania ale zastanów się... gdyby tak na stronie pojawiały się reklamy firm oferujących usługi i towary z branży karawaningowej a my moglibyśmy sobie dopinać komentarze np. "Darius: kupiłem klin, rabatu nie dostałem, towar dobry, polecam (chrissowi666 :lol: )" to chyba nie byłoby źle?
za te reklamy Fanklub kasę by dostał i raz w roku za takie pieniądze zlot "ten główny" wypasiony organizujemy, na drogi kemping z termami i wypasem mamy kasę, na gadżety dla dzieci i dyplomy okolicznościowe to czemu nie?
nie zatracimy w ten sposób naszej pasji a że coś przy okazji wpadnie "na działania Fanklubu" to chyba nie ujma na honorze?
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział komercyjny

Postautor: robert » niedziela, 2 lut 2014, 20:37

Z dużą uwagą czytam Wasze posty....
Czekam na dalsze sugestie i uwagi.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
woj205
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dział komercyjny

Postautor: woj205 » niedziela, 2 lut 2014, 20:41

Witam Wszystkich za i przeciw
moje zdanie jest następujące:
Nie zatraćmy sie w komercji która już dotyka nas we wszystkich dziedzinach życia, ale dlaczego nie wprowadzić jakiejś tam cząstki
to będzie z zyskiem dla Nas, jak również dla firm które chcą się zareklamować i jednocześnie nam pomóc
ja jestem za
pozdrawiam
Octavia II kombi + n 126 n + BIOD 400 TD LUXE

Niewiadówkodystansonocy w 2016: 31 / 2689 km
Niewiadówkodystansonocy w 2017: 12 / 650 km
Niewiadówkodystansonocy w 2018: 27 / 4200 km
Niewiadówkodystansonocy w 2019: 22 / 1580 km
dystansonocy w 2020: 17 / 2920 km
dystansonocy w 2022: 4 /126

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Dział komercyjny

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 2 lut 2014, 21:05

pokażcie mi tą górę pieniędzy z mailingu, banerów, reklam forum które posiada 1400 userów, z czego liczba aktywnych pewnie nie przekracza 50osób a uwiężę.

Więcej będzie z tego zamieszania niż pożytku - gra nie warta świeczki

Stanowcze NIE dla komercji.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dział komercyjny

Postautor: marek » niedziela, 2 lut 2014, 21:25

Panowie,
jak pisałem już kiedyś jesteśmy po to aby sobie pomagać i wspierać.Więc jeżeli ktoś "obcy" chce sprzedać przyczepę ( np. N 132) to najlepiej niech pokaże ja u NAS.Nasze forum wzorem zachodnich miało w moim mniemaniu robić z NAS grupę docelową tzn jak ktoś chce sprzedać przyczepę Niewiadów to się ogłasza u NAS i wie że nie musi na A...gro bo u NAS są wszyscy sympatycy. Co do innych ogłoszeń to już są sprecyzowane zasady.

Na marginesie utrzymujemy się tyko i wyłącznie ze składek NIE MOŻEMY MIEĆ INNEGO DOCHODU

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Dział komercyjny

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 2 lut 2014, 22:00

marek pisze:Panowie,
jak pisałem już kiedyś jesteśmy po to aby sobie pomagać i wspierać.Więc jeżeli ktoś "obcy" chce sprzedać przyczepę ( np. N 132) to najlepiej niech pokaże ja u NAS.Nasze forum wzorem zachodnich miało w moim mniemaniu robić z NAS grupę docelową tzn jak ktoś chce sprzedać przyczepę Niewiadów to się ogłasza u NAS i wie że nie musi na A...gro bo u NAS są wszyscy sympatycy.


Marku zgadzam się z Tobą dlatego od dłuższego czasu walczę o dział Handel - Sprzedam a i dodatkowo odddam
tylko po kiego "czorta" te wszystkie ograniczenia oddam sprzedam itd

konkretnie chodzi mi o:
http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3379&start=30#p48808
Wodnik Szuwarek pisze:swoją opinię wyraziłem jeszcze przed zamknięciem tematu z n132, zagłosowałem zgodnie z nią.

Pączuś chociaż nie znamy się osobiście to lubię Cie bardzo, rzeczowy z Ciebie gość, piszesz sensownie, sprzedajesz fajne graty po jeszcze fajniejszych cenach no ale bez przesady. Co komu przeszkadzają takie ogłoszenia w giełdzie? - przecież nie ma ich tysięcy żeby forum kulało z nadmiaru spamu, osobiście uważam, że powinno być tak:
dwie opcje:

1 - możliwość pisania bez rejestracji TYLKO I WYŁĄCZNIE w dziale handel (kupię/sprzedam) przy czym post powinien ukazać się dopiero po zaakceptowaniu go przez moderatora. - problem spamu rozwiązany, oraz jednopostowych kont userów - w końcu obecnie są zmuszani do tego by założyć konto jeśli chcą coś sprzedać/kupić - bez tego nie wrzucą na forum posta w odpowiednim dziale także nie można mieć do nich o to pretensji - a może nie chcą (mają do tego prawo) uczestniczyć w naszej społeczności?

2 - mechanizm kasowania martwych kont. po jakimś czasie zastoju wysłanie przez automat maila z przypomnieniem (tak z 2 razy po jakimś upływie czasu) a później konto do kosza i po problemie.

Tworzenie kont tymczasowych itd jest bez sensu. po jakiego grzmota chcecie kogoś zmuszać do rejestracji? Po to tylko, żeby później to konto skasować? Jak ktoś będzie chciał zostać z nami to się zarejestruje jak nie to nie. Wolny kraj. Pamiętajcie jak tu ktoś wcześniej zauważył, że dział z handlem to nie tylko sprzedaż ale również i zakup także działa to w 2 strony.



http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3379&start=60#p48863
Wodnik Szuwarek pisze:albo ja jestem jakiś niedociumany albo tu czegoś nie rozumiem. Czy ktoś mógłby mi w prosty, logiczny sposób napisać - żebym zdołał to ogarnąć. W CZYM DO JASNEJ CHOLERY JEST PROBLEM ???

ludzie chcą sprzedać/kupić przyczepkę/inne związane z tematem gadżety - lądują w jednym z niewielu słusznych miejsc gdzie mogą ten cel osiągnąć - nasze forum -dział handelek.

Chcą dać ogłoszenie kupię/sprzedam i dodają w ten sposób jak na chwilę obecną jest to rozwiązane - 1-konieczna rejestracja 2- temat w odpowiednim dziale.

Wyczytałem, że problemem nie do przeskoczenia jest duża ilość martwych kont osób które rejestrują się, żeby dać ogłoszenie. To na miłość boską umożliwcie pisanie w temacie giełdy bez potrzeby rejestracji i już :!: :!: sami zmuszacie ich do rejestracji, żeby mogli cokolwiek napisać a później pretensje, że jest masa kont-jednopostowych. Prosta piłka Giełda-dział otwarty - wszelkie nowe wątki przed zamieszczeniem przez osoby niezarejestrowane do weryfikacji przez moda i tyle (a jeśli ktoś poczuje się dyskryminowany to również do weryfikacji wszyscy zarejestrowani userzy). wielka filozofia - ilość ogłoszeń dziennie w tym dziale można policzyć na palcach jednej reki, także nie będzie z tym dużo roboty. Po kiego wymyślać jakieś formularze,cuda wianki - dobrze, że ogłoszeniodawca nie musi podać numeru buta i rozmiaru majtasów.

Z czym jeszcze jest problem? że, co? że ktoś nowy to może być oszust i zrobić wała? A jak nabiję sobie 10-50-100 postów to jestem bardziej wiarygodny? Co mają powiedzieć ludzie, którzy sprzedają przez otomoto-tablice-itd Dodam do ogłoszenia zdjęcie to jestem bardziej wiarygodny? jest ogłoszenie jest kontakt - jak ktoś zainteresowany to dzwoni,pisze dostaje zdjęcia na maila - mamy XXI wiek. Niewiadówka to nie kamper za kilkadziesiąt tysięcy - każdy wie czego może się spodziewać. Poza tym jeśli są jakieś wątpliwości. to na forum mamy masę ludzi z całej polski. Wystarczy poszukać kogoś z tej samej miejscowości co ogłoszeniodawca i poprosić o sprawdzenie "towaru" - trzeba sobie jakoś radzić.

Jeśli jeszcze są jakieś opory przed takim a nie innym rozwiązaniem, to - jak pisałem wcześniej poproszę mi i większości ankietowanych to rzeczowo i konkretnie wytłumaczyć. Bo jak na razie wyczytałem ze jest problem - ale nie wiadomo jaki. A to że na innym forum jest tak a nie inaczej to nie jest dla mnie argument do zmian..KONKRETY proszę KONKRETY.

5 strony tematu i dalej nie wiadomo o co chodzi. yhhhh
Po wynikach ankiety nie widzę, żeby ktokolwiek dostrzegał problem w ogłoszeniach.

Wprowadzając większe ograniczenia dla nowych ogłoszeń działamy tylko na swoją szkodę. Wiele ciekawych okazji przeleci koło nosa a sprzedawcy i tak wcześniej czy później lądują na allegro. A tam prawdopodobieństwo wychwycenie czegoś przed innymi jest bliskie zeru - chociaż tyle, że mamy dział z linkami do ogłoszeń allegro i czasem da się coś upolować bez walki licytacyjnej z innym userami allegro.


ps. sorry za interpunkcję ale złapałem nerwa - ciężko się czyta ale sądzę, że można coś z tego zrozumieć.



http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3861&start=15#p57767
Wodnik Szuwarek pisze:Przy okazji tematu chciałbym złożyć propozycję

1- udostępnienia działu Sprzedaż osobom niezalogowanym/niezarejestrowanym - do czytania = teraz jest niewidoczny

2 - udostępnienie możliwości pisania w tym wątku i zakładania tematów również takim osobom - oczywiście po zmoderowaniu i zatwierdzeniu takiego wątku przez moderatora (spełnieniu wymogów regulaminu tegoż działu). ważność takiego ogłoszenia mogła by być ograniczona np 7-14dni a później autokasacja

Taki zabieg ułatwi potencjalnemu sprzedawcy wydanie ogłoszenia sprzedaży a użytkownikom forum nabycie nieraz po okazyjne cenie fajnego sprzętu.

dalej jest tak, że osoba, która posiada przyczepkę/ bądź inne powiązane z karawaningiem rzeczy i chciałaby je sprzedać - jest zmuszana do rejestracji, która nikomu nie jest do szczęścia potrzebna i w żaden sposób nie zagwarantuje bezpieczeństwa transakcji - tworzy się tylko kolejny jedno-postowiec i martwe konto.


Obecnie osoba niezarejestrowana/ niezalogowana przeglądając dział handel może odnieść mylne wrażenie, że na naszym forum nie ma takiej możliwości sprzedaży. A nie każdy jest na tyle biegły w działaniu , obsługiwaniu forum przez co wiele osób daje ogłoszenia zamiast u nas to na portalach ogłoszeniowych gdzie wyłapują je handlarze.


przypominam, że nowy watek przed publikacją wymaga zaakceptowania przez moderatora natomiast na dalszy przebieg transakcji nie ma wpływu rejestracja bądź jej brak sprzedawcy


+ przy okazji wnioskuje o przydzielenie kolejnych moderatorów bo obecni się nie wyrabiają z obsługą forum- przykład - napisany przeze mnie post czeka już na akceptację 24h ..! a nie o to tu chodzi



http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3861#p54924
Wodnik Szuwarek pisze:Wątek giełdy niczym nie różni się od innych wątków na form - dyskusja ww. wątku w niczym nie przeszkadza o ile jest w pełni merytoryczna i zgodna z etykietą. Można zadawać pytania, dostawać odpowiedzi wszystko oficialnie a nie przez jakies tam PW - zamykanie wątków to rodzaj kastracji. Uciążliwe zarówno dla sprzedającego jak w głównej mierze kupujących. Na raz zadane pytanie dostajemy ogólnodostępną odpowiedź. Także nie musimy już zadawać tego samego pytania już raz wcześniej zadanego - oszczędzamy swój czas i sprzedającego, który później kilkunastu osobom odpisuje na PW tą samą odpowiedź. Tematy giełdy miały podlegać moderacji jak każde inne - w końcu teraz jest więcej moderatorów niż kiedyś - jedyna rzecz jaka mogłaby być zmieniona to to, że każdy nowy temat na giełdzie powinien wymagać przed publikacją zatwierdzenia przez moderatora.

REASUMUJĄC NIE - dla zamykania tematów TAK - dla zatwierdzania nowych wątków przez mod-a przed publikacją



+ dział oddam

http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=4059&start=15#p58279

Wodnik Szuwarek pisze:chyba teraz czas na mnie

Reflexes - żadnego zamykania tematów! swobodna dyskusja jest potrzebna zarówno w kupię jak i oddam, a widzę, że Ty byś najchętniej wszystko pozamykał jak leci - a co! w końcu po co na forum o czymkolwiek dyskutować. Widzę, że zapomniałeś co to forum to CI przypomnę z wikipedii:

"Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej."

ciężko prowadzić dyskusję w pozamykanych wątkach nie-sądzisz??


pozostali. - żadnej moderacji !! to jest dobre rozwiązanie do działu sprzedam a nie oddam za free - aczkolwiek czasem przyda się zerknąć na dział by poprzenosić wątki typu oddam stary przedsionek za butelkę bluediablo kosztującego 150zł :wink: --- do działu sprzedam

także pozostawiłbym wszystko w tym dziale tak jak jest- bo akurat forumowiczów oddających coś za darmo można policzyć na palcach jednej ręki to po co im jeszcze utrudniać życie.

dziękuję za uwagę


http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=4059&start=15#p58290
Wodnik Szuwarek pisze:...
forum to nie allegro/ tablica tam do ogłoszenia maja dostęp tysiące osób i tam brak komentarzy ma sens, bo powstałby "niezły burdel" - u nas takiej frekwencji nie ma - a z "niestosownymi komentarzami" moderatorzy poradzą sobie raz dwa. - problemu nie ma.

po drugie: uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania i niech pisze co chce - nie zawsze są tylko negatywne komentarze. Potrafię postawić się w sytuacji sprzedającego/"oddającego - przedsionek za niebieskiego diabła - dziesiątki telefonów dziennie, w sprawie odbioru przedsionka a tu zonk okazuje się, że przyjęcie przedsionka kosztuje 150zł :wink: a tak w komentarzach czytamy co jest grane i wielu oszczędziło to fatygi dzwonienia i dowiadywania się od nowa tego samego- - oszczędziło to też zapewne mnóstwo czasu oddającemu (sprzedającemu).

ref. forum powinno żyć swoim życie kastrowanie go poprzez zamykanie tematów tylko to utrudnia.
są moderatorzy jest bałagan - zgłaszasz post i posta nie ma - proste i skuteczne...



Żaden "obcy" nie wykupi banera ani mailingu, żeby sprzedać np 132, a jak mają się ogłaszać osoby z zewnątrz na naszym forum skoro jest im to na każdym kroku utrudniane? żeby osiągnąć to o czym piszesz wystarczy otworzyć dla wszystkich dział sprzedam, oddam - i cały handel - bez konieczności zakładania konta i rejestracji ale pod warunkiem zatwierdzenia przez moderatora nowych ogłoszeń i moderacji wszelkich następnych wpisów w ww. wątkach.


przykład z życia miałem do sprzedania n250 z papierami za 450zł chciałem sprzedać ją na forum miłośników seicento, Żeby to uczynić podobnie jak u nas musiałbym specjalnie bezsensownie utworzyć konto - pomimo, że nie jest mi do szczęścia potrzebne bo i tak nie zamierzam uczestniczyć w życiu tego forum to jeszcze 9tu kolejny idiotyzm )by być uprawnionym do pisania w tamtejszym dziale Sprzedam musiałem mieć minimum 10 komentarzy... odpuściłem temat i przyczepka poszła na tablicy w 20min. W podobny sposób wiele ciekawych ogłoszeń omija nasze forum szerokim łukiem i ląduje na tablicy gdzie ciężko taką okazję wyhaczyć. Reklamy,mailing,banery itd to zupełnie inna brożka, która jak już pisałem wcześniej nie zapewni takich kokosów jak się coponiektórym wydaje nasze forum jest za małe by generować sensowe zyski także nie ma sensu dla paru złotych miesięcznie bawić się to.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dział komercyjny

Postautor: Paczek » poniedziałek, 3 lut 2014, 03:11

robert pisze:Mam do Was pytanie czy uważacie, że na forum powinien się pojawić dział komercyjny (ogłoszenia płatne) oraz reklama w formie bannerów i maillingu do zarejestrowanych użytkowników (max. 2-3 na miesiąc)?
Jak zapewne wiecie Marek jest na etapie ustalania pewnych prawno księgowych spraw Stowarzyszenia związanych z ew. sponsoringiem naszych spotkań przez sponsorów (firmy zewnętrzne).

Chciałbym znaleźć złoty środek, żeby nie zasypać forum i strony banerami reklamowymi ale jesteśmy jedynym na świecie tak licznym fanklubem Niewiadówek i uważam, że robimy tyle dobrego na rzecz przyczep, że zasługujemy na pomoc sponsorów.

Żeby była jasność - Stowarzyszenie nigdy nie będzie prowadziło działalności gospodarczej (komercyjnej) ale na tym etapie naszej sytuacji prawnej nie możemy przyjąć nawet 1 kiełbaski od sponsora. I to uważam wymaga zmiany....

Co sądzicie o takim pomyśle?
\

a po co zmiany ?

Nie stać nas na kiełbaskę ?

Do tej pory składki klubowe pokrywały koszt ogniska na zlocie , gadzetów dla dzieci itp.

Nie dawno pisałem o ewentualnej "opłacie zlotowej" , jeśli będzie trzeba to wprowadzimy .

Zmiany , zmiany , zmiany , ale czy aby na lepsze ... ?

Dla mnie komercja to chłam , kicha, kicz, dno i czy w tym kierunku mamy się zmieniać ?

Mamy się sprzedać za porcję kiełbaski ?

To ja dziękuje !

Ps. i co - na głównej stronie naszego Fanklubu Niewiadowek będzie się ukazywał baner .... producenta skarpetek , czy może wytwórcy kiełbasy w swojskiej kiszce z promocją na salceson ?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Dział komercyjny

Postautor: kooba » poniedziałek, 3 lut 2014, 08:54

Paczek pisze:ZDECYDOWANIE NIE !!!!!!!


Już poprzez rozbudowany dział "Sprzedam" tracimy charakter klubu karawaningowe, to jeszcze zarobkowa działalność

NIE < NIE < NIE i jeszcze raz NIE

Czy to jest w końcu klub karawaningowy czy ... dom aukcyjny , a może PPHU ?

Normalnie jak prawie nigdy zgadzam się z Michałem.
Wystarczy, że mamy dział handelek który moim zdaniem powinien być dostępny dla fanklubowiczów/forumowiczów (podoba mi się pomysł z 10 komentarzami) żeby ułatwić przepływ tego co ma pozostać w rodzinie. Jak ktoś chce tylko podejść sprzedać i odejść to powodzenia na alledrogo i tablicy. Z wyłapaniem okazji nie widzę większego problemu bo co chwilę ktoś wrzuca ciekawą ofertę z w/w do tematu "wyszperane na allegro...". Jest nas trochę i nawet mamy takich co tablicę zwiedzają służbowo. Co do kwestii gdzie co załatwić/kupić/zorganizować też nie ma problemu wystarczy, że w wątku remontowym rzucisz hasło potrzeba mi to czy tamto i masz lepsze odpowiedzi na zapytanie niż od wujka google. Po co do tego reklama na forum, która wcale nie gwarantuje, że będzie wszystko dobrze.
Paczek pisze:Ps. jak tak dalej pójdzie , za chwilę będziemy rozmawiać o wysokości diet dla moderatorów

Skoro już świecę się na zielono, to podoba mi się ten pomysł :)
Taki żarcik :)
marek pisze:Na marginesie utrzymujemy się tyko i wyłącznie ze składek NIE MOŻEMY MIEĆ INNEGO DOCHODU

I wszystko jasne w temacie.

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Dział komercyjny

Postautor: Wodnik Szuwarek » poniedziałek, 3 lut 2014, 09:45

kooba pisze:... (podoba mi się pomysł z 10 komentarzami) żeby ułatwić przepływ tego co ma pozostać w rodzinie. Jak ktoś chce tylko podejść sprzedać i odejść to powodzenia na alledrogo i tablicy.


Co ma pozostać w rodzinie? Czy Ty słyszysz sam siebie co bredzisz? Co w tym jest złego, że ktoś chce sprzedać przyczepkę/graty miłośnikom tematu a nie jest użytkownikiem forum. jest kimś gorszym/ drugiej kategorii? bezsens no proszę Cie...

dostęp od 10 czy więcej postów? kretynizm do kwadratu.

kooba pisze:Z wyłapaniem okazji nie widzę większego problemu bo co chwilę ktoś wrzuca ciekawą ofertę z w/w do tematu "wyszperane na allegro...". Jest nas trochę i nawet mamy takich co tablicę zwiedzają służbowo.
chyba Ty nie masz problemu ale są osoby, które nie przesiadują godzinami na tablicach, allegro itd fakt temat ten jest pomocny ale nie można się tylko do niego ograniczać.

Na karawaning.pl kwestia reklam rozwiązana jest odpowiednim działem w giełdzie - "ogłoszenia komercyjne" - obyło się bezboleśnie bez mailingu banerów popaów itd.


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości