Koronawirus

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » czwartek, 16 kwie 2020, 22:17

To nadal nic nie zmienia, pozostałe zakazy w mocy.
Możesz iść do lasu na spacer z żoną, żona oczywiście dwa metry od Ciebie. Nie możesz się przemieszczać, nie możesz się gromadzić. Nadal nic nie można i nic nie zmienia naszej sytuacji.

oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2170
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: RE: Re: Koronawirus

Postautor: oko » czwartek, 16 kwie 2020, 22:22

krzysztof_cw pisze:
oko pisze:Milicja może dalej zawracać na rogatkach.


A zdarzyło Ci się, albo słyszałeś że gdzieś zatrzymują, zawracają? Z ciekawości pytam.

Mnie się nie zdarzyło, bo się nie ruszałem nigdzie, ale na jednej grupie na FB koleś pisał, że wybrał się na wycieczkę i go zawrócili. W TiVi też coś gadali o Zakopanym i zawracaniu na rogatkach. Nawet jeśli to fejki, to kto wie co im jeszcze do łba strzeli, jak nawet umyć auta na bezdotyku nie można.
Samoogon pisze:To nadal nic nie zmienia, pozostałe zakazy w mocy.
Możesz iść do lasu na spacer z żoną, żona oczywiście dwa metry od Ciebie. Nie możesz się przemieszczać, nie możesz się gromadzić. Nadal nic nie można i nic nie zmienia naszej sytuacji.

No właśnie, też mam takie wrażenie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 kwie 2020, 22:24 przez oko, łącznie zmieniany 2 razy.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Koronawirus

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 16 kwie 2020, 22:22

Nie możesz się przemieszczać bez wyraźnej, ważnej potrzeby - zgoda. Ale z drugiej strony przecież jasno jest napisane: możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych, plus otwarty wstęp do lasów.
Moim zdaniem, od poniedziałku można przyczepę zapiąć i nad rzekę jechać. Oczywiście bez dużych zgromadzeń, zachowując zdroworozsądkowe šrodki ostroźności. Dystans społeczny w naszym przypadku (karawaning), to wg mnie zachownie bezpiecznej odległości od osób z którymi nie zamieszkujemy, czyli innej załogi :)
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: Koronawirus

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 16 kwie 2020, 22:26

oko pisze:
krzysztof_cw pisze:
oko pisze:Milicja może dalej zawracać na rogatkach.


A zdarzyło Ci się, albo słyszałeś że gdzieś zatrzymują, zawracają? Z ciekawości pytam.

Mnie się nie zdarzyło, bo się nie ruszałem nigdzie, ale na jednej grupie na FB koleś pisał, że wybrał się na wycieczkę i go zawrócili. W TiVi też coś gadali o Zakopanym i zawracaniu na rogatkach. Nawet jeśli to fejki, to kto wie co im jeszcze do łba strzeli, jak nawet umyć auta na bezdotyku nie można.
No tak, teraz kojarzę. Ale w Zakopcu to bardziej o park narodowy chodziło bo ludzie na początku kwarantanny pomyśleli że to przedłużone ferie.

Ja ostatnio regularnie poruszałem się poza granice miasta, w zeszłym tygodniu byłem w okolicach Żyrardowa i ani jednego patrolu na trasie. Oczywiście mój przypadek nie jest wyznacznikiem i być może gdzieś znalazły się jakieś nadgorliwe miśki.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Koronawirus

Postautor: Lukasz_b20 » czwartek, 16 kwie 2020, 22:29

CornBlumenBlau pisze:Nie możesz się przemieszczać bez wyraźnej, ważnej potrzeby - zgoda. Ale z drugiej strony przecież jasno jest napisane: możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych, plus otwarty wstęp do lasów.
Moim zdaniem, od poniedziałku można przyczepę zapiąć i nad rzekę jechać. Oczywiście bez dużych zgromadzeń, zachowując zdroworozsądkowe šrodki ostroźności. Dystans społeczny w naszym przypadku (karawaning), to wg mnie zachownie bezpiecznej odległości od osób z którymi nie zamieszkujemy, czyli innej załogi :)


Raczej rząd nie miał na myśli przyczep kempingowych..

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Koronawirus

Postautor: Miron EZD » czwartek, 16 kwie 2020, 22:55

A ogólnie to jest teraz jakiś zakaz, że przyczepy nie można ciągnąć?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Koronawirus

Postautor: Murano » czwartek, 16 kwie 2020, 23:01

Miron EZD pisze:A ogólnie to jest teraz jakiś zakaz, że przyczepy nie można ciągnąć?

Powiedziałbym, że możesz zapytać u....
Ale ja, jako zwykły Kowalski rozumiem ten przepis przez pryzmat "zakazu przemieszczania się bez powodu".
Teraz skoro piszą wprost, że w "celach rekreacyjnych" można więc niech mi ktoś spróbuje wytłumaczyć, że przyczepa nie jest rekreacyjnym sprzętem.
Popieram wypowiedź Corna z całych sił.
Coś czuję Macieju, że będzie trawa koszona na działce w ten weekend ;-).

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » czwartek, 16 kwie 2020, 23:16

CornBlumenBlau pisze:Nie możesz się przemieszczać bez wyraźnej, ważnej potrzeby - zgoda. Ale z drugiej strony przecież jasno jest napisane: możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych, plus otwarty wstęp do lasów.
Moim zdaniem, od poniedziałku można przyczepę zapiąć i nad rzekę jechać. Oczywiście bez dużych zgromadzeń, zachowując zdroworozsądkowe šrodki ostroźności. Dystans społeczny w naszym przypadku (karawaning), to wg mnie zachownie bezpiecznej odległości od osób z którymi nie zamieszkujemy, czyli innej załogi :)


Przepisy są niejasne, trzeba by się kopać z koniem tylko kto by miał ochotę?

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Koronawirus

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 16 kwie 2020, 23:31

Ten weekend i tak odpada więc do następnego jeszcze trochę czasu. Poobserwujemy. Ciekawe czy wraz z lasami i parkami zniosną zakaz wstępu do parków narodowych i otworzą szlaki. To by dużo wyjaśniło w naszych dywagacjach.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » piątek, 17 kwie 2020, 01:06

Ścieżki dydaktyczne, miejsca biwakowe, parkingi pozostają zamknięte. Dla mnie temat jest na razie jasny, żadnych znaczących zmian nie ma.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » piątek, 17 kwie 2020, 08:10

No ale przepisy muszą zmienić, bo teraz jest zakaz przemieszczania z 4 wyjątkami. Jeżeli chcą otworzyć lasy itp. i zezwolić na poruszanie w celach rekreacyjnych to muszą to wpisać w rozporządzenie, a jak to wpiszą to moim zdaniem prosta droga z budą do lasu :)

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » piątek, 17 kwie 2020, 11:25

Wiadomo że wszyscy na to czekamy, ale musieli by jeszcze znieść zakaz przemieszczania się, wtedy ja jak piszesz, hulaj dusza :)

oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2170
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » piątek, 17 kwie 2020, 20:56

Przed chwilą, wiceminister zdrowia powiedział w tivi, że od poniedziałku można będzie przemieszczać się po kraju. Oczywiście zachowując zasady izolacji. Czyli można jechać na dzikusa.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » piątek, 17 kwie 2020, 21:03

No to dobre wieści :)

oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2170
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » piątek, 17 kwie 2020, 23:14

OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości