Koronawirus

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Koronawirus

Postautor: kooba » niedziela, 19 kwie 2020, 17:12

A gdzie ty tę parcelę chcesz wynająć?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 17:49

Poszperajcie jeszcze po ogłoszeniach na olx. Działki na wynajem. U mnie w okolicy można wydzierżawić na przykład kawałek łąki nad rzeką, jeziorem lub w lesie za około 1200-1500 zł za rok lub na przykład z 3 tysie z wodą, prądem i szambem.
Sam rozważałem taką opcję na ten sezon, ale ostatecznie mam inną opcję nawet jak kempingów nie otworzą.
https://www.olx.pl/oferta/klaniny-huta- ... dl2Zn.html
https://www.olx.pl/oferta/dzialka-letni ... Eqpqc.html

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » niedziela, 19 kwie 2020, 17:51

Czytam to najnowsze rozporządzenie i jest jeden punkt, który budzi niepokój. Ale domyślam się, że chodzi o miejsca wyznaczone i na dziko można spokojnie stanąć
Capture+_2020-04-19-17-55-23.png
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 18:07

oko pisze:Czytam to najnowsze rozporządzenie i jest jeden punkt, który budzi niepokój. Ale domyślam się, że chodzi o miejsca wyznaczone i na dziko można spokojnie stanąć
Capture+_2020-04-19-17-55-23.png

Widać pracują, bo rano było tak.
Screenshot_2020-04-19-18-03-21-898_cn.wps.moffice_eng.jpg

Czyli zakaz dotyczył placów zabaw itp.
Ciekawi mnie tylko czy dotyczy to również lasów prywatnych.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » niedziela, 19 kwie 2020, 18:20

Czyli trzeba poczekać do jutra na ostateczną wersję.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Koronawirus

Postautor: CornBlumenBlau » niedziela, 19 kwie 2020, 18:22

No masz... Człowiek już prawie wodę tankuje...
Te przepisy są mało precyzyjne, wręcz ogólne i choć pewnie chodzi o rozszerzenie myśli związanej z placami zabaw, różnie mogą być interpretowane.
Bo: czy jest to miejsce wyznaczone, czy na dziko, to w momencie kiedy tam staniesz z przyczepą kempingową, staje się miejscem biwakowania.
Poza tym, jak zauważył Tomasz, z jakiegoś powodu przepis uległ zmianie. I choć nie stoi tam dobitnie "zakazuje się biwakowania", to wg mnie biwakować nie wolno.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Koronawirus

Postautor: desperos » niedziela, 19 kwie 2020, 18:24

kooba pisze:A gdzie ty tę parcelę chcesz wynająć?

Tam gdzie zawsze jeżdżę blisko domu....Grabniak
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » niedziela, 19 kwie 2020, 18:51

Niepotrzebnie bijecie pianę :)
Zakaz dotyczy wyznaczonych w lesie miejsc, parkingów, wiat itp jakich pełno przy drogach i nie tylko, takie zorganizowane miejsca dla chcących odpocząć na łonie natury.
W polskich lasach państwowych jest całkowicie zabronione biwakowanie. Jest za to kilkaset(może więcej) miejsc w których można to robić legalnie(można nawet rozpadać ogień), to są właśnie te "miejsca biwakowe" z których na razie nie wolno jeszce korzystać. Spokojnie można pakować przyczepy ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » niedziela, 19 kwie 2020, 18:54

CornBlumenBlau pisze:No masz... Człowiek już prawie wodę tankuje...
Te przepisy są mało precyzyjne, wręcz ogólne i choć pewnie chodzi o rozszerzenie myśli związanej z placami zabaw, różnie mogą być interpretowane.
Bo: czy jest to miejsce wyznaczone, czy na dziko, to w momencie kiedy tam staniesz z przyczepą kempingową, staje się miejscem biwakowania.
Poza tym, jak zauważył Tomasz, z jakiegoś powodu przepis uległ zmianie. I choć nie stoi tam dobitnie "zakazuje się biwakowania", to wg mnie biwakować nie wolno.

Maćku, wydaje mi się, że chodzi o miejsca wyznaczone np. przez Lasy Państwowe. Miejsce dzikie nie stanie się automatycznie miejscem biwakowym, stricte według ustawy. Tu chodzi bardziej o całą leśną infrastrukturę, typu parkingi leśne, na których są wiaty czy stoły piknikowe.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Koronawirus

Postautor: tomcat » niedziela, 19 kwie 2020, 18:54

CornBlumenBlau pisze:No masz... Człowiek już prawie wodę tankuje...
Te przepisy są mało precyzyjne, wręcz ogólne i choć pewnie chodzi o rozszerzenie myśli związanej z placami zabaw, różnie mogą być interpretowane.
Bo: czy jest to miejsce wyznaczone, czy na dziko, to w momencie kiedy tam staniesz z przyczepą kempingową, staje się miejscem biwakowania.
Poza tym, jak zauważył Tomasz, z jakiegoś powodu przepis uległ zmianie. I choć nie stoi tam dobitnie "zakazuje się biwakowania", to wg mnie biwakować nie wolno.


Myślę, że w obecnej sytuacji kontrole też będą wzmożone :?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Koronawirus

Postautor: Murano » niedziela, 19 kwie 2020, 18:59

Dokładnie, miejsca biwakowania to te oznaczone i zagospodarowane, nie budzące żadnych wątpliwości. O dzikusie nic tutaj nie mówią ale tym samym problem może tkwić gdzie indziej.
Nie wszędzie dzicy lokatorzy są mile widziani i jakiekolwiek wypraszanie może być podparte przepisami dotyczącymi biwakowania w miejscach nie przeznaczonych do tej czynności.
Ważne, że w ogóle można jechać a to, że można z przyczepą na haku to już w ogóle wypas.
No bo trudno nie wytłumaczyć się z przemieszczania się w celach rekreacyjnych.
Wielu z nas mówiło, że już jazda z przyczepą jest wypoczynkiem także ten....;-)
Jeżdżę z przyczepą bo lubię i ...mogę! :mrgreen:

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Koronawirus

Postautor: desperos » niedziela, 19 kwie 2020, 19:02

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość :) W lesie nie trzeba nosić maseczki :)
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » niedziela, 19 kwie 2020, 19:05

O dzikusie nie mówią, bo nie ma o czym mówić, to było, jest i będzie nielegalne zawsze :)
Fakt że teraz mogą częściej kontrolować bo czasy są jakie są, ale to już inny rodzaj przewinienia, no i kara też nie będzie tak dotkliwa jak w przypadku łamana zakazów z paragrafu epidemii.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 19:13

Komuś się ewidentnie przypomniało. Generalnie w Polsce poza miejscami do tego wyznaczonymi nie można biwakować od zawsze. Jest to tolerowane ale tak naprawdę zakazane. W tej jednak sytuacji może nie być tolerowane i sądzę, że leśnicy też mogą dostać stosowne wytyczne. Tylko cały czas jest tu mowa o lasach a przecież jest spor miejsc poza lasami, nad jeziorami, rzekami. Faktycznie trzeba poczekać na ostateczną wersję. Ja mam jeszcze wątpliwość jak to się ma do lasów prywatnych. Mam możliwość do takiego pojechać i bardzo chcę to zrobić, ale muszę mieć pewność, że nie będzie mnie to kosztowało mandatu. Właśnie w Faktach mówią, że spacerować jak najbardziej biwakować, grillować itp. nie.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Koronawirus

Postautor: tomcat » niedziela, 19 kwie 2020, 19:23

reflexes pisze:...Tylko cały czas jest tu mowa o lasach a przecież jest spor miejsc poza lasami, nad jeziorami, rzekami...

Tutaj funkcjonuje taki twór jak Państwowa Straż Rybacka :roll:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości