Od przedsionka do... zimowego spociku

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Samoogon

Od przedsionka do... zimowego spociku

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 30 gru 2019, 15:17

Wydzielone z "Wyszperane na Allegro..." - CBB

(...)Nie popadaj w skrajności :)
Kupiłeś, masz swój i ok. Rozleci się albo i nie, jak się rozleci to będziesz działał, teraz się ciesz zakupem.

Tata Kazika tam ma i jakoś nie słyszałem żeby lamentował a na każdym wyjeździe rozkłada co najmniej raz (Zarzęcin dwa razy :) )
Może tylko kup dobry impregnat i póki nowy pomaluj go dokładnie. Będzie służył.

O pawilonach zapomnij, wad mnóstwo, ale jedna największa to, że nie postawisz tego przy przyczepie. Drzwi się nie otworzą. W wakacje stałem obok ludzi którzy korzystali z tego decatlonowego. Nie powiem konstrukcja fajna, jakieś szmaty sobie wieszali nad drzwi(bo stał obok), niby ok ale co przedsionek to przedsionek.

Niedaleko Piotrkowa jest Częstochowa ;)
Zacznij się przyzwyczajać, że 80 km to jak za płotem nie po to masz przyczepkę żeby u sąsiada siedzieć ;)
Przyjedź na jakiś zlot na wiosnę, niekoniecznie z przyczepą. To najlepszy sposób zdobywania wiedzy o naszych przyczepkach.

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Arturro » poniedziałek, 30 gru 2019, 17:52

Samoogon pisze:Tata Kazika tam ma i jakoś nie słyszałem żeby lamentował a na każdym wyjeździe rozkłada conajmniej raz(zarzęcin dwa razy :) )
Może tylko kup dobry impregnat i póki nowy pomaluj go dokładnie. Będzie służył.
O pawilonach zapomnij, wad mnóstwo...
Przyjedź na jakiś zlot na wiosnę, niekoniecznie z przyczepą. To najlepszy sposób zdobywania wiedzy o naszych przyczepkach.

Dzięki za cenną radę. Moje obawy wynikają z negatywnych wpisów chłopaków, ale co tam - tak jak mówisz sprawdzę sam jak to będzie. Oczywiście zaimpregnuję go tylko nie wiem jeszcze czym. Możesz polecić jakiś sprawdzony już środek - będę wdzięczny?
Co do zlotów - oczywiście, że będę... Myślałem o tym majowym w Rzędkowicach ale chyba nie wyrobię się z wyklejeniem wnętrza (odpada podsufitka), a chcę to zrobić porządnie. ;)
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2169
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: oko » poniedziałek, 30 gru 2019, 17:58

Arturro pisze:. Myślałem o tym majowym w Rzędkowicach ale chyba nie wyrobię się z wyklejeniem wnętrza (odpada podsufitka), a chcę to zrobić porządnie. ;)

No to przyjedź pustą. W czym problem? ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Arturro » poniedziałek, 30 gru 2019, 18:56

oko pisze:No to przyjedź pustą. W czym problem? I;)

Ja to bym i w T4 się spokojnie przekimał ale chciałem z rodzinką... :) Jak się nie uda to chyba przyjadę sam budzikiem i luzik 8-)
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2169
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: oko » poniedziałek, 30 gru 2019, 19:18

Arturro pisze:
oko pisze:No to przyjedź pustą. W czym problem? I;)

Ja to bym i w T4 się spokojnie przekimał ale chciałem z rodzinką... :) Jak się nie uda to chyba przyjadę sam budzikiem i luzik 8-)

Na pierwszy nasz zlot do Suchedniowa, jechaliśmy pustą budą z zaczętym ociepleniem. Tylko podłoga i materac. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 gru 2019, 19:21 przez oko, łącznie zmieniany 1 raz.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 703
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Tata Kazika » poniedziałek, 30 gru 2019, 19:19

Samoogon pisze:Nie popadaj w skrajności :)
Kupiłeś, masz swój i ok. Rozleci się albo i nie, jak się rozleci to będziesz działał, teraz się ciesz zakupem.

Tata Kazika tam ma i jakoś nie słyszałem żeby lamentował a na każdym wyjeździe rozkłada conajmniej raz(zarzęcin dwa razy :) )
Może tylko kup dobry impregnat i póki nowy pomaluj go dokładnie. Będzie służył.

O pawilonach zapomnij, wad mnóstwo, ale jedna największa to, że nie postawisz tego przy przyczepie. Drzwi się nie otworzą. W wakacje stałem obok ludzi którzy korzystali z tego decatlonowego. Nie powiem konstrukcja fajna, jakieś szmaty sobie wieszali nad drzwi(bo stał obok), niby ok ale co przedsionek to przedsionek.

Niedaleko Piotrkowa jest Częstochowa ;)
Zacznij się przyzwyczajać, że 80km to jak za płotem nie po to masz przyczepke żeby u sąsiada siedzieć ;)
Przyjedź na jakiś zlot na wiosnę, niekoniecznie z przyczepą. To najlepszy sposób zdobywania wiedzy o naszych przyczepkach.

Dokładnie tak, ciesz się z jazdy i przedsionka. Oj tam raz się zdążyło na jednej imprezie dwa razy rozłożyć :) teraz przynajmniej rozkładam sam i zajmuje mi to parę minut (tak z pół piwa) po co czekać do wiosny na zloty, może pod koniec stycznia coś wymyślimy.... :) Także nie martw się na zapas, zacznie się rozpadać to albo naprawisz albo kupisz nowy. Moim zdaniem parę sezonów ci posłuży.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3907
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: tomcat » poniedziałek, 30 gru 2019, 20:10

Arturro pisze:...Moje obawy wynikają z negatywnych wpisów chłopaków ,ale co tam - tak jak mówisz sprawdzę sam jak to będzie...

Wpisy wynikają ze złych doświadczeń; być może Ty dobrze trafiłeś :? Ja też mam używkę i sobie chwalę ale jest to produkt Gerjaka z całkiem innego materiału.

Arturro pisze:...Co do zlotów - oczywiście, że będę... Myślałem o tym majowym w Rzędkowicach ale chyba nie wyrobię się z wyklejeniem wnętrza (odpada podsufitka), a chcę to zrobić porządnie. ;)

Ale na czerwcowy ogólnopolski chyba się wyrobisz :?:

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Arturro » poniedziałek, 30 gru 2019, 20:26

tomcat pisze:Ale na czerwcowy ogólnopolski chyba się wyrobisz :?:

Postaram się. Szwagier coś wspominał o pomocy to może pójdzie sprawniej. ;)
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)

Samoogon

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 30 gru 2019, 20:39

Tata Kazika pisze:Dokładnie tak, ciesz się z jazdy i przedsionka. Oj tam raz się zdążyło na jednej imprezie dwa razy rozłożyć:) teraz przynajmniej rozkładam sam i zajmuje mi to parę minut( tak z pół piwa) po co czekać do wiosny na zloty, może pod koniec stycznia coś wymyślimy.... :) Także nie martw się na zapas, zacznie się rozpadać to albo naprawisz albo kupisz nowy. Moim zdaniem parę sezonów ci posłuży.


O! i to jest właściwy pomiar czasu, niestety te z Łodzi zajmują więcej czasu, przynajmniej dwa piwa (jakieś 10 minut) licząc, że ostatni obrót czwartego tłoka (chyba że kto ma sześc, jak Naal) równy jest z psyknięciem zawleczki pierwszej puszki :mrgreen:

Preparatu nie polecę, bo nie mam pojęcia jaki, nigdy tego nie robiłem. Trochę próbowałem rozeznać temat, bo sam miałem taki wiekowy przedsionek w zapieksie ,rozłożyłem raz na majówce. Wszystko było ok, potem zestaw poszedł do Żyda i zapomniałem o problemie.
tomcat pisze:
Arturro pisze:...Moje obawy wynikają z negatywnych wpisów chłopaków ,ale co tam - tak jak mówisz sprawdzę sam jak to będzie...

Wpisy wynikają ze złych doświadczeń; być może Ty dobrze trafiłeś :? Ja też mam używkę i sobie chwalę ale jest to produkt Gerjaka z całkiem innego materiału.

Arturro pisze:...Co do zlotów - oczywiście, że będę... Myślałem o tym majowym w Rzędkowicach ale chyba nie wyrobię się z wyklejeniem wnętrza (odpada podsufitka), a chcę to zrobić porządnie. ;)

Ale na czerwcowy ogólnopolski chyba się wyrobisz :?:

Tak nieśmiało, Tomek ruszaj z tematem bo korposzczury takie jak ja, pewnie w przyszłym tygodniu będą już MUSIAŁY planować urlopy....

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2169
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: oko » poniedziałek, 30 gru 2019, 21:01

Samoogon pisze:Tak nieśmiało, Tomek ruszaj z tematem bo korposzczury takie jak ja, pewnie w przyszłym tygodniu będą już MUSIAŁY planować urlopy....

Nie tylko korposzczury. Budżetówka też.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3907
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: tomcat » poniedziałek, 30 gru 2019, 21:04

Spoko :)
Termin już jest podany, a wątek pojawi się zaraz na początku roku ;)

Samoogon

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 30 gru 2019, 21:06

tomcat pisze:Spoko :)
Termin już jest podany, a wątek pojawi się zaraz na początku roku ;)

8-)

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Arturro » poniedziałek, 30 gru 2019, 21:11

Tata Kazika pisze:Dokładnie tak, ciesz się z jazdy i przedsionka. Oj tam raz się zdążyło na jednej imprezie dwa razy rozłożyć:) teraz przynajmniej rozkładam sam i zajmuje mi to parę minut( tak z pół piwa) po co czekać do wiosny na zloty, może pod koniec stycznia coś wymyślimy.... :) Także nie martw się na zapas, zacznie się rozpadać to albo naprawisz albo kupisz nowy. Moim zdaniem parę sezonów ci posłuży.

Szacun. Pisze się na kurs rozkładania. Może byc też przy puszeczce ;)
Co do impregnatu - materiał parę wiosen ma, żeby nie pogorszyć sprawy, bo wtedy już naprawdę się rozsypie :| Takie impregnaty to też robią na jakiś siuwaksach które do obojętnych pewnie nie należą...
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1659
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: ruciak76 » poniedziałek, 30 gru 2019, 21:47

Tata Kazika pisze:...po co czekać do wiosny na zloty, może pod koniec stycznia coś wymyślimy.... :) ...

Brzmi ciekawie... :P
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2024 - 2 nocki 255 km
2023 - 20 nocek, 1861 km
2008-2022 - 274 nocki, 31731 km

Samoogon

Re: Wyszperane na Allegro...

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 30 gru 2019, 22:01

ruciak76 pisze:
Tata Kazika pisze:...po co czekać do wiosny na zloty, może pod koniec stycznia coś wymyślimy.... :) ...

Brzmi ciekawie... :P

Ej, bez takich, daj znać wcześnej niż trzy dni. I tak mamy szanse 50/50 bo Kamili praca. Szczerze to po nowym roku zaczynam dzwonić...
Nie będziemy przecież czekać do marca jak ŹLI ludzie już w styczniu jadą się bawić,SPECJALNIE tak daleko, żeby tłoku nie było... :mrgreen:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości