Punkty karne przez internet

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Punkty karne przez internet

Postautor: reflexes » poniedziałek, 24 kwie 2017, 09:42

Uruchomiona została nowa usługa online dla kierowców. Posiadając Profil Zaufany w systemie ePUAP można sprawdzić ilość zgromadzonych punktów lojalnościowych na policji. Można sobie tam pobrać szczegółowy wykaz ze wskazaniem naruszonego przepisu, miejsca, daty itp.

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-poja ... za-mandaty

U mnie wszystko się niestety zgadza :(

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 24 kwie 2017, 10:11

U mnie też, pamiątka po zlocie FKN :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: reflexes » poniedziałek, 24 kwie 2017, 10:21

U mnie pamiętny dzień dziecka w ubiegłym roku. Jechałem do Zajączkowa za Elblągiem i w jedną stronę 6 punkcików, a w drugą lądowanie w rowie :shock:

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: krzysztof_cw » poniedziałek, 24 kwie 2017, 10:24

A jest tam katalog nagród? Czajniki, maskotki dla dziecka :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: reflexes » poniedziałek, 24 kwie 2017, 10:36

Niestety jedyna przewidziana nagroda to urlop od prowadzenia pojazdów na jakiś czas. Na jaki to nie wiem, nie interesowałem się tym, bo obecnie posiadane saldo punktowe jest najwyższym mi posiadanym od 1996 roku więc do nagród mi daleko :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 24 kwie 2017, 10:38

reflexes pisze:Niestety jedyna przewidziana nagroda to urlop od prowadzenia pojazdów na jakiś czas. Na jaki to nie wiem, nie interesowałem się tym, bo obecnie posiadane saldo punktowe jest najwyższym mi posiadanym od 1996 roku więc do nagród mi daleko :)


Polecam jazdę z Yanosikiem.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: reflexes » poniedziałek, 24 kwie 2017, 10:47

stachu_gda pisze:Polecam jazdę z Yanosikiem.

Jeżdżę, chociaż wolę Google Maps, bo mapy można pobrać na tel. Mam też CB ale coraz rzadziej włączam z wiadomych powodów. Za niedługo jednak przerzucę się chyba całkiem na Yanosika, a radio wymontuję, bo właśnie kończy mi się umowa na telefon i będę miał teraz dużo większy pakiet GB. Generalnie jednak raczej jeżdżę regulaminowo, a punkty i mandaty w ciągu tych 21 lat to pojedyncze wpadki raz na jakiś czas.

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: tomtoy » poniedziałek, 24 kwie 2017, 11:57

Na razie ten system działa na ''pół gwizdka'' dla mnie na razie lipa, może z czasem będzie wiarygodny.
Na 6-ciu znajomych z mojej spedycji tylko 2 miało jakąś historię w tym systemie.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: DIZZY » poniedziałek, 24 kwie 2017, 12:13

Przysłowie mówi: Każdy początek jest trudny ;)
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: reflexes » poniedziałek, 24 kwie 2017, 12:19

tomtoy pisze:Na razie ten system działa na ''pół gwizdka'' dla mnie na razie lipa, może z czasem będzie wiarygodny.
Na 6-ciu znajomych z mojej spedycji tylko 2 miało jakąś historię w tym systemie.


Albo Policja coś szwankuje. Na dole strony stoi jak poniżej:

Uwaga!
Dane pochodzą z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Jest ona własnością policji. Dlatego jeżeli masz jakieś wątpliwości, wyjaśnij je w najbliższym komisariacie policji.

Jeżeli policja nie wprowadziła jeszcze naruszenia do ewidencji — nie będzie ono widoczne w usłudze.

Pamiętaj!
Dokument, który dostaniesz, ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: reflexes » wtorek, 25 kwie 2017, 14:27

Dodam tylko jeszcze, że wczoraj w TV mówili, że profil zaufany ePUAP można założyć przez bankowość elektroniczną w kilku bankach. Lista banków stopniowo rośnie i za niedługo większość ma taką opcję oferować także jeżeli ktoś ma wstręt do urzędów albo nie ma czasu po nich latać niech sprawdzi w swoim systemie bankowości internetowej.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Punkty karne przez internet

Postautor: DIZZY » wtorek, 25 kwie 2017, 18:24

Potwierdzam, dzięki informacji od Ciebie, założyłam tak swój profil bez wychodzenia z domu.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości