Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: degustibus » wtorek, 31 maja 2016, 22:10

Obecnie zawodowo zajmuję się renowacją starych pojazdów - można traktować to jako inwestycję ale pod warunkiem że:
1. Posiadany pojazd ma mały przebieg od nowości, jest pięknie zachowany w oryginale, nie wymaga większych nakładów.
2. Posiadany pojazd jest po generalnej renowacji, jest zrobiony na oryginał, bez przeróbek i mamy do niego dokumentację szczegółową renowacji

Samochód klasy popularnej (nie dotyczy to raczej motocykli) w stanie średnim, w którym trzeba zrobić w niedługim czasie naprawę blacharską, mechaniczną, tapicerską - czyli jest ogólnie "materiałem" - to słaba inwestycja jeśli myślimy o zysku. Bo dobra renowacja takiego Poloneza pochłonie 40 tyś PLN.
Do użytkowania na codzień i czerpania z tego przyjemności - oczywiście.

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: degustibus » wtorek, 31 maja 2016, 22:17

dla przykładu - do punktu 1, samochód ze znikomym przebiegiem, ciekawa wersja
http://www.czarprlu.pl/?p=168

dla przykładu do punktu 2, samochód odrestaurowany na nowym nadwoziu. Pochłonął worek kasy ale będzie tylko zyskiwał na wartości bo ma nowe nadwozie a to jest po prostu biały kruk.
http://www.czarprlu.pl/?p=1267
http://www.czarprlu.pl/?p=1576

Oczywiście są wyjątki - w ostatnim czasie bardzo zyskały na wartości WSK-i (zwłaszcza w wersjach Dudek i podobnych) , których jeszcze kilka lat temu nikt nie chciał i gniły pod płotami.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: reflexes » środa, 1 cze 2016, 07:46

reflexes pisze:Ja jechałem Warszawą i to z wikliny :-)

reflexes z tapatalk

Sorrki, że cytuję samego siebie ale udało mi się wynaleźć fotkę fury którą ja jechałem do ślubu w 2004 roku :lol: :lol: :lol: .
lb220ad.jpg

Mieszkańcy Gliwic i Śląska mogą znać, bo parę/parenaście lat temu ten pojazd często się tam poruszał.

P.S. Dodam, że kilka dni po moim śłubie auto zdobyło jakiś tytuł na zlocie pojazdów dziwnych i tuningowanych organizowanym chyba w Katowicach :D .

Przepraszam za OT.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Robcio » środa, 1 cze 2016, 08:36

...zabawne. To tak, jakby pojechac do slubu w koszyku na grzyby :-D

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: stachu_gda » środa, 1 cze 2016, 08:38

reflexes pisze:Sorrki, że cytuję samego siebie ale udało mi się wynaleźć fotkę fury którą ja jechałem do ślubu w 2004 roku :lol: :lol: :lol: .


Masz na myśli samochód czy przyczepę w tle? :) Bo skoro jesteś zapalony przyczepowiec to nie jest takie oczywiste!

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: reflexes » środa, 1 cze 2016, 08:58

Robcio pisze:...zabawne. To tak, jakby pojechac do slubu w koszyku na grzyby :-D

Naskrobane Tapatalk'iem.

Ta, można i tak myśleć. Można też było wynając limuzynę za milion z kierowcą w cylindrze ale mnie na takie atrakcje nie stać, a poza tym koszyk robił zdecydowanie większe wrażenie na ulicach ;) .
stachu_gda pisze:Masz na myśli samochód czy przyczepę w tle? :) Bo skoro jesteś zapalony przyczepowiec to nie jest takie oczywiste!

Wtedy jeszcze nie byłem i nawet nie myślałem, że kiedyś będę zapalony przyczepkowiec :lol:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości