Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: stachu_gda » wtorek, 31 maja 2016, 10:06

Taka mi rzecz chodzi po głowie, ciekaw jestem Waszego zdania bo część z Was jeździ starymi furami.

Szukając części do niewiadowa na olx przypadkiem po słowie kluczowym trafiłem na takie ogłoszenie:

http://olx.pl/oferta/polonez-1-5-wyprze ... d8Jn9.html

I zaczęło mi coś tam kiełkować we łbie. Otóż, pamiętam jak na początku lat 90-tych za bezcen sprzedaliśmy będącego w rodzinie Wartburga 312 (w idealnym stanie) a potem GAZ-a 24 (też w idealny stanie i też za bezcen). Takie to były czasy, że wówczas były to po prostu stare samochody nic nie warte. Jak patrzę, ile teraz byłyby warte...

I tak sobie myślę apropos przytoczonego ogłoszenia - czy Waszym zdaniem warto jako inwestycję długoterminową nabyć na przykład takiego poldka? Nie chodzi o to żeby zostać milionerem, ale aby jednak za ileś lat auto nabrało wartości. Czyli generalnie z założenia długoterminowo stałoby w garażu, robiło trochę kilometrów co parę miesięcy czy tygodni żeby się nie zastało, okresowo wymiana płynów, konserwacja blach... Za parę lat pewnie można by spróbować z żółtymi blachami, więc OC by spadło znacznie, odpadłby koszt przeglądów.

Przy czym ja nie mam pojęcia o mechanice (i raczej się nie nauczę), więc wszelkie naprawy nawet przy symbolicznych przebiegach rocznych normalnie by kosztowały. Ciekawi mnie czy w perspektywie na przykład 15-20 lat gdybym zechciał takie auto sprzedać - straciłbym czy zyskałbym.

Aha, zakładając pominięcie kosztów garażowania.

No więc, jak myślicie?

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Robcio » wtorek, 31 maja 2016, 10:24

...prawdziwy milosnik tego typu motoryzacji nie ma takich dylematow :-D

Ty owszem. Do tego nie lubisz\umiesz "grzebac" przy mechanice. Wg mnie chec posiadania starego np. poldka, to nie wszystko... osobiscie radzilbym Ci odpuscic :-P

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: stachu_gda » wtorek, 31 maja 2016, 10:34

Robcio pisze:...prawdziwy milosnik tego typu motoryzacji nie ma takich dylematow :-D

Ty owszem. Do tego nie lubisz\umiesz "grzebac" przy mechanice. Wg mnie chec posiadania starego np. poldka, to nie wszystko... osobiscie radzilbym Ci odpuscic :-P


Całkiem możliwe, że niestety masz rację :) temat mi chodzi po głowie bo raz że chciałbym mieć stare auto (polonez jakby nie patrzeć to już jest poprzednia epoka) dla frajdy, a poza tym analizuję jakie dobra warto nabywać aby nie tracić kasy a ją lokować :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: reflexes » wtorek, 31 maja 2016, 10:37

Nie ma szans. Podstawowe naprawy to raz, dwa to przeglądy i OC (czyli około 500 zł rocznie), a trzy to trzeba będzie wsadzić majątek żeby go utrzymać w niezmienionym stanie przez te 15-20 lat szczególnie jak nie potrafi się tego zrobić samemu. Prędzej zarobisz na lokacie w banku niż na takiej inwestycji :lol:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: stachu_gda » wtorek, 31 maja 2016, 10:39

reflexes pisze:Prędzej zarobisz na lokacie w banku niż na takiej inwestycji :lol:


Lokatą bankową nie wybiorę się na przejażdżkę ;)

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: RE: Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Robcio » wtorek, 31 maja 2016, 10:41

stachu_gda pisze:[...] poza tym analizuję jakie dobra warto nabywać aby nie tracić kasy a ją lokować :)
...no przestan, i starego poloneza chcesz kupic? :-D :-D :-D



Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: RE: Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: stachu_gda » wtorek, 31 maja 2016, 10:45

Robcio pisze:
stachu_gda pisze:[...] poza tym analizuję jakie dobra warto nabywać aby nie tracić kasy a ją lokować :)
...no przestan, i starego poloneza chcesz kupic? :-D :-D :-D


Na przykład. :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: reflexes » wtorek, 31 maja 2016, 11:00

stachu_gda pisze:Lokatą bankową nie wybiorę się na przejażdżkę ;)

A starym Polonezem tym bardziej nie zarobisz na bilet do Honololu :lol:

Jak chcesz lokować to w przedmioty, które z wiekiem zyskują na wartości bez konieczności ładowanie w nie kupy forsy żeby je w niezmiennym stanie utrzymać. Stare samochody to może i dobra lokata ale pod warunkiem, że są w idealnym stanie albo unikatowe.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 31 maja 2016, 12:48

Hmmmm faktycznie trzeba miec troszku pojecia o mechanice żeby w miare tanio zaopiekować sie takim zabytkiem. Ja mam Fiata 125 zarejestrowanego na żółtych tabulach . Jednorazowy wydatek rzeczoznawca,ostatni przegląd,rejestracja koszt jakieś 1000-1500zł zależy ile weźmie rzeczoznawca. Plus jest taki że przeglądów juz nie robisz że nasze najdroższe PZU daje dodatkową zniżkę 70% dla pojazdów zabytkowych oprócz wypracowanych swoich. Ja zapłaciłem w tym roku 142zł na rok!!! tyle mnie kosztuje utrzymanie fiaciora. Kolejne plusy to obsługa wesel ,wiec Fiacior zarabia na siebie, niedzielne przejażdżki- frajda murowana.
Załączniki
WP_20160318_001.jpg
To zdjęcie mówi samo za siebie.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Robcio » wtorek, 31 maja 2016, 14:05

Z czystej ciekawosci zapytam, jezeli nie jest to tajemnica, ile trzeba zaplacic za wynajecie fiata w celach przewozowo-slubnych?

Fiat moich rodzicow chyba dwa razy jechal do slubu, ale wtedy to byl nowka sztuka z FSO :)

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 31 maja 2016, 14:24

Ja biorę 450zł za trzy godziny obsługi wesela (nawet jak się troche przedłuży to nic nie doliczam) na terenie miasta . Jak trzeba dalej jechac to doliczam dodatkowo koszt paliwa.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: DIZZY » wtorek, 31 maja 2016, 16:34

Na takich sprawach się nie znam, ale mam znajomych fanów starych samochodów i wiem tyle, że jak się samemu nie umie i nie lubi robić przy samochodzie i nie ma się kontaktów choćby gdy chodzi o części, to to się na pewno nie opłaci.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: RE: Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Robcio » wtorek, 31 maja 2016, 21:39

DIZZY pisze:[...] jak się samemu nie umie i nie lubi robić przy samochodzie i nie ma się kontaktów choćby gdy chodzi o części, to to się na pewno nie opłaci.


Dokladnie, tez tak uwazam.



Fiacior75 pisze:Ja biorę 450zł za trzy godziny obsługi wesela (nawet jak się troche przedłuży to nic nie doliczam) na terenie miasta . Jak trzeba dalej jechac to doliczam dodatkowo koszt paliwa.

...dzieki. Piekna sprawa - jazda duzym fiatem do slubu :)


Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: reflexes » wtorek, 31 maja 2016, 21:48

Ja jechałem Warszawą i to z wikliny :-)

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak myślicie, czy to ma szansę się zwrócić?

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 31 maja 2016, 21:58

Oczywiście dla forumowiczów jest przewidziana zniżka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości