Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

A po Niewiadówce...
Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: dworek » poniedziałek, 28 gru 2015, 18:29

reflexes pisze:... Rozważałem zakup grilla gazowego ale jakieś to cholerstwo drogie. Nie chcę już grilla węglowego, bo niestety należę do tych co zwracają uwagę żeby innym nie kopcić i nie smrodzić więc używałem bardzo sporadycznie. Płyta za nie całe 30 plnów okazała się najlepszym wyjściem, a butla wraz z kuchenką będzie dodatkowo służyć do gotowania na zewnątrz.
956117.jpg


mam taką płytę i używałem jej kilkukrotnie i ... muszę powiedzieć że jako awaryjny grill może się sprawdzić ale wiele na nim nie zgrilujesz, grubszego mięska w środku nie dopiecze i nabrudzone tłuszczem w promieniu pół metra...

...pamiętając z Wronczyna jakie pyszności dla rodzinki grilowałeś mam obawy że nie będziesz z tego zadowolony :?
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » poniedziałek, 28 gru 2015, 20:39

grzesiek0 pisze:Te plyty kupiliście wysyłkowo, czy w jakimś konkretnym sklepie?

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście z allegro.
piotr05 pisze:ta płyta jest dedykowana przede wszystkim do tych kuchenek
http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna- ... 06982.html

Wiem ale nie widzę problemu żeby pasowała do zwykłej turystycznej na butlę.
dworek pisze:
reflexes pisze:mam taką płytę i używałem jej kilkukrotnie i ... muszę powiedzieć że jako awaryjny grill może się sprawdzić ale wiele na nim nie zgrilujesz, grubszego mięska w środku nie dopiecze i nabrudzone tłuszczem w promieniu pół metra...

...pamiętając z Wronczyna jakie pyszności dla rodzinki grilowałeś mam obawy że nie będziesz z tego zadowolony :?

Tylko nie zawsze są takie warunki jak w Wronczynie. Ja jestem z tych co nie lubią kopcić sąsiadowi i dlatego w całym sezonie może z 2-3 razy grilla robiłem obok przyczepy. Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości tego ustrojstwa ale mam nadzieję, że jakoś da radę.

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: Mobil-Zasada » poniedziałek, 28 gru 2015, 21:11

reflexes pisze:Ja jestem z tych co nie lubią kopcić sąsiadowi


Ciekawe czy inni sąsiedzi też tak podchodzą. :)

Ja podchodzę do tego tak - jadę na kemping, rozstawiam stoliczek, relaksuje się przy grillu i piwku. Od tego są kempingi, aby można było takie rzeczy robić.

Co prawda nie przejeździłem dużo i na kempingach bywałem na razie poza sezonem ich pełnej zawartości, ale myślę że w sezonie wiele osób też tak podchodzi do tego.

Oczywiście zdaję sobie sprawę ze ktoś może mi zwrócić uwagę, ale jakbym chciał to przeniesienie grilla 3 metry w bok może nic nie zmienić, albo zacznie przeszkadzać innemu. A wszystkim nie dogodzę. I z grilla nie zrezygnuję.

Rozwiązaniem problemu byłoby wydzielenie miejsc jak w knajpach dla palących, ale przy oblężeniu kempingu i tak każdy stawałby gdzie popadnie.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » poniedziałek, 28 gru 2015, 22:11

Ciekawe czy inni sąsiedzi też tak podchodzą. :)

Niestety mają na to wywalone. Do tego stopnia, że jak w tym roku byliśmy w szczycie sezonu na kempingu. Obłożenie pełne, upał jak cholera, a w około na 100% jakieś 20 sztuk grilli. Wyobraź sobie co się działo. Londyński smog to przy tym pikuś. Oddychać się nie dało, o smrodzie podpałek nie wspomnę.
Ja podchodzę do tego tak - jadę na kemping, rozstawiam stoliczek, relaksuje się przy grillu i piwku. Od tego są kempingi, aby można było takie rzeczy robić.

Szkoda tylko, że nie widzisz tego co dzieje się ciut dalej i że nie wpadniesz na to, że dym Twojego grilla może komuś przeszkadzać. Czytałem, że w wielu bardziej cywilizowanych krajach już od dawna zabrania się używania grilli węglowych na kemping, co moim zdaniem jest super rozwiązaniem na które u nas niestety jeszcze długo nie ma szans, bo przecież grillowanie to nasz sport narodowy.
Co prawda nie przejeździłem dużo i na kempingach bywałem narazie poza sezonem ich pełnej zawartości, ale myślę że w sezonie wiele osób też tak podchodzi do tego.


No to już trochę lepiej. Ja jak jest mało ludzi i nikogo obok mnie to też czasem odpalam, a właściwie odpalałem, bo już nie będę. Teraz przerzucam się na gaz. Niestety tak jak piszesz ludzie mają w dupie sąsiadów i widać to na każdym kroku.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: dworek » poniedziałek, 28 gru 2015, 22:16

...spotkałem już kemping, gdzie była wydzielona strefa w której (tylko) można było grille węglowe rozpadać, co prawda dyktowały to warunki p-poż. ale jednak...
...i nie gniewaj się kolego Mobil-Zasada ale przy tobie to ja bym się nie rozbił... wzajemny szacunek na kempingu powinien być (a dla mnie wciąż jest) najważniejszy a skoro piszesz "z grilla nie zrezygnuję"...
...Ty pokopcisz grilem bo tak wypoczywasz i Tobie wolno, inny muzę na pełny regulator puści bo mu wolno, inny jeszcze będzie bekać (też przecież wolno).... tylko czy jedziesz na kemping żeby się z tym spotykać? :? ...ja bynajmniej nie
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » wtorek, 29 mar 2016, 20:03

W końcu dzisiaj znalazłem trochę czasu żeby wejść do przyczepy i co nieco pogrzebać. Pierwsze co zrobiłem to rozebrałem i wyczyściłem wentylator od trumaventa. Niby jakiegoś mega wielkiego syfu tam nie było ale jednak po czyszczeniu wentylator wydaje się chodzi ciszej i oczywiście wydajniej. W końcu też znalazłem stałe miejsce i powiesiłem czujnik CO2, bo do tej pory walał się w różnych miejscach. Przerobiłem też czujnik gazu z 230V na 12V ale jeszcze nie zdążyłem go zamontować i podłączyć. Na koniec naprawiłem obudowę od rur trumaventu pod dużym stołem, bo jakieś to było rozklekotane i od dawna mnie irytowało.

naal

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: naal » wtorek, 29 mar 2016, 23:12

Tomku mała poprawka. Czujnik CO nie CO2 ;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » środa, 30 mar 2016, 07:10

No to przecież oczywiste :oops: . Czytam ostatnio o produkcji domowego piwa, a tam ciągle CO2, CO2, CO2 i tak mi się jakoś napisało z rozpędu.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » niedziela, 3 kwie 2016, 16:50

Tak oto wczoraj drogą wymiany za dobrą kolację i kilka flaszek wody ognistej od moich kochanych znajomych nabyłem daszek do przyczepy z Juli :mrgreen:

Obrazek

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » wtorek, 10 maja 2016, 18:45

Tak oto wygląda badziewny solar na szkle po roku.
Obrazek
Obrazek
Niby wszystko ładnie było zaklejone klejem do szyb samochodowych jednak siła wody jest niesamowita i gdzieś sobie drogę znalazła. Po ściągnięciu sporo wody jeszcze z niego wyleciało mimo, że od kilku dni zero deszczu i piękne słońce.
Kilka tygodni temu jeszcze nawet pokazywał, że ładuje ale ostatnio już zero sztrumu z niego szło więc los jego był przesądzony. Dzisiaj został zdemontowany i została przygotowana instalacja pod nowy. Położyłem nowe kable solarne 4mm2 z złączkami mc4, spiąłem wszystko testowo i działa. Czekam na śruby nierdzewne i amperomierz żeby dokończyć dzieła i w końcu zapomnieć o przedłużaczu.
Następca już czeka.
Obrazek

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: dworek » wtorek, 10 maja 2016, 22:49

O w mordę :shock:

W życiu solara nie kupię ...



:lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » środa, 11 maja 2016, 06:29

Kupuj, kupuj tylko taki jak trzeba, a nie jakiś najtańszy badziew.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: TomekN126N » środa, 11 maja 2016, 07:43

Pochwal się, gdzie kupiłeś, żeby inni nie wtopili...
No i gdzie kupiłeś następcę? Rozumiem, że teraz masz giętki...
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » środa, 11 maja 2016, 07:49

Pierwszy kupiłem na allegro. Gość je sprzedaje po 169 pln za 70wat. Czasem wystawia też aukcje i mi się udało wylicytować za 130. Opis skąpy więc nie wynikało z niego, że to zwykłe szkło. Następca jest tradycyjny na ramie. Na giętki szkoda mi było kasy. Oczywiście też z allegro. Moc 75wat.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » sobota, 14 maja 2016, 16:13

Solar przyklejony.
Obrazek
Pożadny sprzęt to pożądny. Niebo nad przyczepą raczej mało słoneczne
Obrazek
a solar ładuje
Obrazek
Obrazek
Zostało wykończyć i będzie miód.

reflexes z tapatalk


Wróć do „... i nie tylko (niewiadówka)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości