Zakup pierwszej przyczepki

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
stasiu
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 lut 2014, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: stasiu » czwartek, 20 lut 2014, 22:24

Witam jeszcze raz Panowie i Panie szukam dla siebie przyczepki myślałem nad czymś zachodnim (Lodówka Kibelek Ogrzewanie) ,ale na zakup myślałem wydać max 5 tyś zł i na forum Karawaning.pl poradzili mi żeby raczej zainteresować się Niewiadówką bo za 5 tyś zł raczej bardzo trudno znaleźć coś suchego itp.I tu pytanie czy w Ence da się wyspać i spędzić jakoś czas rodziną 2 + (11i16) ,czy jednak nie ma mozliwości spania , co z lodówką ? ogrzewaniem ? kibelkiem ? , macie jakieś patenty , czy ewentualne doposażenie nie wyjdzie drożej od zakupu czegoś zachodniego ,co możecie mi doradzić , dodam że wcześniej miałem VW T3 Westfalie ,ale utrzymanie tego auta kosztowało i to sporo .
VW T4 MULTIVAN 2,8 VR6 LPG

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: chris_666 » czwartek, 20 lut 2014, 22:38

stasiu pisze:Witam jeszcze raz Panowie i Panie szukam dla siebie przyczepki myślałem nad czymś zachodnim (Lodówka Kibelek Ogrzewanie) ,ale na zakup myślałem wydać max 5 tyś zł i na forum Karawaning.pl poradzili mi żeby raczej zainteresować się Niewiadówką bo za 5 tyś zł raczej bardzo trudno znaleźć coś suchego itp.I tu pytanie czy w Ence da się wyspać i spędzić jakoś czas rodziną 2 + (11i16) ,czy jednak nie ma mozliwości spania , co z lodówką ? ogrzewaniem ? kibelkiem ? , macie jakieś patenty , czy ewentualne doposażenie nie wyjdzie drożej od zakupu czegoś zachodniego ,co możecie mi doradzić , dodam że wcześniej miałem VW T3 Westfalie ,ale utrzymanie tego auta kosztowało i to sporo .


zacznę od tyłu - t3 jest tanie w utrzymaniu , chyba, że masz zapuszczone blacharsko i walczysz z rudą

za 5 tysi nie zaczynaj szukać niczego "zachodniego" bo takich przyczep nie ma :lol:

w przyczepie nie spędzasz czasu tylko śpisz - da się wyspać po lekkich przeróbkach (zrobienie spania na całej powierzchni) albo grubszych (piętrowe łóżko)

poczytaj forum - ludzie wstawiają ogrzewanie, lodówki i inne cuda - znajdziesz wszystko co chcesz

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: piotr05 » czwartek, 20 lut 2014, 22:45

ja mam N126N i jezdze 2+( 16 i 18 lat) wc przenosne w przedsionku i dajemy rade
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 1454km 6 nocek

Awatar użytkownika
stasiu
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 lut 2014, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: stasiu » czwartek, 20 lut 2014, 23:04

czytam czytam po mału co do T3 do ja kupiłem go za 11 tys dołożyłem niecałe 5 tyś poprzedni właściciel dołozył tez 5 tyś a auto dalej wymagało parę tyś do dołożenia , baaaaaardzo drogi interes tym bardziej że nie ma prawie nic nowych części tylko uzywki a jak coś jest nowego to naprawdę ceny powalają , stwierdziłem że lepiej miec przyczepkę , w razie czego mogę ją postawić na działce i tylko wydawac raz w roku 50 zł na OC
VW T4 MULTIVAN 2,8 VR6 LPG

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: chris_666 » czwartek, 20 lut 2014, 23:11

stasiu pisze:czytam czytam po mału co do T3 do ja kupiłem go za 11 tys dołożyłem niecałe 5 tyś poprzedni właściciel dołozył tez 5 tyś a auto dalej wymagało parę tyś do dołożenia , baaaaaardzo drogi interes tym bardziej że nie ma prawie nic nowych części tylko uzywki a jak coś jest nowego to naprawdę ceny powalają , stwierdziłem że lepiej miec przyczepkę , w razie czego mogę ją postawić na działce i tylko wydawac raz w roku 50 zł na OC



cztyaj , ja po sprzedaniu niewiadki rozglądałem sie za "zachodnią" i nic poniżej 20 tysięcy nie znalazłem

i kupiłem kolejna niewiadkę

a co do t3 - części są praktycznie wszystkie dostępne , samochodzik bardzo fajny - ale niestety znaleźć sztukę wartą grzechu nie jest łatwo , po t4 przymierzam sie do t3 , ale to za rok najwcześniej :)

Awatar użytkownika
stasiu
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 lut 2014, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: stasiu » czwartek, 20 lut 2014, 23:18

chris_666 pisze:
a co do t3 - części są praktycznie wszystkie dostępne

tak w szczególności to do skrzyń biegów :twisted: a uzywana skrzynia to wydatek 1 - 2,5 tyś , ale tu nie o tym mowa , w ogóle jaką cepkę szukać , jaka najlepsza (oznaczenia) bo z tego co widzę na serwisach ogłoszeniowych sporo tego jest
VW T4 MULTIVAN 2,8 VR6 LPG

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: chris_666 » czwartek, 20 lut 2014, 23:27

stasiu pisze:w ogóle jaką cepkę szukać , jaka najlepsza (oznaczenia) bo z tego co widzę na serwisach ogłoszeniowych sporo tego jest


szukaj "większej " czyki N126 N - odrobinę większa niż "zapiekanka"

Awatar użytkownika
stasiu
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 lut 2014, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: stasiu » piątek, 21 lut 2014, 00:48

VW T4 MULTIVAN 2,8 VR6 LPG

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: Paczek » piątek, 21 lut 2014, 05:50

chris_666 pisze:... po t4 przymierzam sie do t3 , ale to za rok najwcześniej :)


Oj Krzychu - chyba Cię polubię :D

dobrze prawisz :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: Paczek » piątek, 21 lut 2014, 05:54

stasiu pisze:Witam jeszcze raz Panowie i Panie szukam dla siebie przyczepki myślałem nad czymś zachodnim (Lodówka Kibelek Ogrzewanie) ,ale na zakup myślałem wydać max 5 tyś zł i na forum Karawaning.pl poradzili mi żeby raczej zainteresować się Niewiadówką bo za 5 tyś zł raczej bardzo trudno znaleźć coś suchego itp.I tu pytanie czy w Ence da się wyspać i spędzić jakoś czas rodziną 2 + (11i16) ,czy jednak nie ma mozliwości spania , co z lodówką ? ogrzewaniem ? kibelkiem ? , macie jakieś patenty , czy ewentualne doposażenie nie wyjdzie drożej od zakupu czegoś zachodniego ,co możecie mi doradzić , dodam że wcześniej miałem VW T3 Westfalie ,ale utrzymanie tego auta kosztowało i to sporo .


Raczej KOLEDZY I KOLEŻANKI , ale mniejsza o większość

Za 5-kę to kupisz Niewiadóweczkę po remoncie .

Tylko czy 4 ro osobową ? Tym bardziej że (11i16) to już poważne osoby .

Może N-ka , ale z piętrowym łóżkiem ....

Mam 4-ro osobową przyczepkę , ale to bardzo specyficzna przyczepka -dla konesera .

http://tablica.pl/oferta/niewiadow-n132-przedsionek-lazienka-piec-gazowy-truma-do-750-kg-CID5-ID1mlNZ.html#f9f5311f58"

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: chris_666 » piątek, 21 lut 2014, 07:41

Paczek pisze:
chris_666 pisze:... po t4 przymierzam sie do t3 , ale to za rok najwcześniej :)


Oj Krzychu - chyba Cię polubię :D

dobrze prawisz :thumbup: :thumbup: :thumbup:


najfajniej by było t2 trafić ale to nie na moją kieszeń zakup jakiegoś rodzynka :lol:

mariusz724

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: mariusz724 » piątek, 21 lut 2014, 09:20

Kolega z forum ma Nke w super stanie
do Łodzi
daleko nie masz ale niech sam się do Ciebie odezwie.Tanio nie będzie ale warta każdej.złotówki.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5549
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: kooba » piątek, 21 lut 2014, 10:20

Do Lubina masz kawałek dalej niż do Łodzi, ale przyczepka naprawdę jest warta grzechu. Tylko budżet trzeba nieco zwiększyć :(
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=4093#p58835

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: stico80 » piątek, 21 lut 2014, 11:19

Ja bym jednak szukał czegoś w tym kierunku
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-buerstner-4-os-CID5-ID4TKKr.html#88bd07b633
Albo jeszcze lepsza oferta
http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-campingowa-kemping-kamping-camping-CID5-ID4BYN5.html#6775daa945
Panowie i Panie nie oszukujmy się. Kolega można powiedzieć będzie jeździł w prawie 4 dorosłe osoby.
Nie chodzi mi o zniechęcenie go do Niewiadówki ale o realne spojrzenie na sprawę.
Ja jeżdżąc 2+2 gdzie moje dzieci to prawie 3 i prawie 8 lat ledwo się mieszczę w n132T
Jadąc z Frankią po prostu o nic się nie martwię
http://novico.manifo.com/nowa-podstrona-788
Nie mniej jednak zamówiłem duży nowy przedsionek do n132T
Robię ją całkowicie pod siebie z zachowaniem jak najwięcej się da z oryginału tak żeby kiedyś móc do niego wrócić.
Rada dla Ciebie
Albo szukać przyczepy coś w stylu z linków i nie kombinować
albo
kupić n126n lub n132 w średnich pieniądzach i zrobić pod siebie.
A zrobić pod siebie to znaczy mieć wygodne spanie, żeby się te cztery osoby wyspały
Mieć porządny przedsionek żeby całe życie przenieść do przedsionka.
Bo jak chcesz to robić bardziej objazdowo i bez przedsionka to raczej tego nie pogodzisz
Takie moje zdanie i możecie po mnie jechać jaki jestem be ale tak uważam.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
stasiu
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 lut 2014, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup pierwszej przyczepki

Postautor: stasiu » piątek, 21 lut 2014, 17:56

stico80 pisze:Albo szukać przyczepy coś w stylu z linków i nie kombinować
albo
kupić n126n lub n132 w średnich pieniądzach i zrobić pod siebie.
A zrobić pod siebie to znaczy mieć wygodne spanie, żeby się te cztery osoby wyspały
Mieć porządny przedsionek żeby całe życie przenieść do przedsionka.
Bo jak chcesz to robić bardziej objazdowo i bez przedsionka to raczej tego nie pogodzisz
Takie moje zdanie i możecie po mnie jechać jaki jestem be ale tak uważam.


właśnie stale jestem rozdarty czy kupić dobrą niewiadówkę za 4 tyś czy jakiegoś zachodniego trupa za max 6 tyś , tylko czy da cos się dobrego zachodniego kupić , ciagle myslałem o tej http://tablica.pl/oferta/kip-440-przyczepa-kempingowa-CID5-ID4VnGB.html#3dad32b623 ale podobno ktoś już tam był i mu właściciel powiedział że jedna ścianka jest gdzieś miekka że musi ją dopiero naprawić , ogólnie gość handluje i ma parę za około 5 tyś zł [url]http://tablica.pl/oferty/?search[user_id]=706003&search[order]=filter_float_price%3Aasc[/url]

kooba pisze:Do Lubina masz kawałek dalej niż do Łodzi, ale przyczepka naprawdę jest warta grzechu. Tylko budżet trzeba nieco zwiększyć :(
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=4093#p58835


Kolego bardzo ładna ,może i warta swojej ceny , ale dla mnie jak na taką małą cepkę bardzo droga .

Ps: właśnie zobaczyłem fotki z remontu cepki - gdzie masz kuchenkę , zlew i lodówkę ?


Paczek pisze:
Może N-ka , ale z piętrowym łóżkiem ....

Mam 4-ro osobową przyczepkę , ale to bardzo specyficzna przyczepka -dla konesera .

http://tablica.pl/oferta/niewiadow-n132-przedsionek-lazienka-piec-gazowy-truma-do-750-kg-CID5-ID1mlNZ.html#f9f5311f58"


Kolego nie potrafię znaleść tych fotek twojej cepki , więc nie wiem co tam masz w środku
VW T4 MULTIVAN 2,8 VR6 LPG


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości