Telewior i antena do n126n.

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Kapi
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 14 mar 2013, 17:33

Telewior i antena do n126n.

Postautor: Kapi » poniedziałek, 26 sie 2013, 02:20

Chcę kupić sobie mały telewizorek i antenę abym mógł odbierać telewizję naziemną w mojej n126n podsuńcie jakieś pomysły jaki ten telewizor i jak antena.
Myślałem ten telewizorek zamontować do tej chudej półki po lewej stronie tam idzie listewka i przykręcić do tej listewki uchwyt i do niego telewizor .

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Konto usuniete

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: Konto usuniete » poniedziałek, 26 sie 2013, 08:37

Post usuniety

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: reflexes » poniedziałek, 26 sie 2013, 08:47

No tylko te ceny telewizorów mnie trochę porażają. Tym bardziej, że tv ogląda się na wczasach raczej okazjonalnie.
Ja mam zamiar wykorzystać 7'' dvd przenośne, i tuner dvbt, który mam w tv w sypialni. Do tego dorobiłem już antenę tzw. biquada ale jeszcze nie testowałem więc nie ma się co chwalić. Może dzisiaj uda mi się to pospinać. Dodatkowo chcę do tego dorobić nagłośnienie ze starych głośników komputerowych, bo owo dvd ma również funkcję radia ale niestety dźwięk wydobywający się z niego jest słaby.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 sie 2013, 10:14 przez reflexes, łącznie zmieniany 1 raz.

ireneuszb
Posty: 45
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:59
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: ireneuszb » poniedziałek, 26 sie 2013, 10:12

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/506 ... df40a.html" target="_blank" target="_blank
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/558 ... c30b3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/123 ... d993b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc3 ... 0a35d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/798 ... 080ed.html
Może takie rozwiązanie.
Ja mam stary telewizorek i dlatego mam dekoder do odbioru tel naziemnej,dekoder kupiłem w punkcie polsatu bo tylko on jest na 12v cena 99zł
antena korona łapie dookoła bez problemu nawet w środku budki,a jak jest już wyjątkowo słaby sygnał to wystawiam na zewnątrz -składam rurki od starego namiotu i mam maszt
Pierwszy raz wstawiam zdjęcia nie wiem czy dobrze :mrgreen:

Kapi
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 14 mar 2013, 17:33

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: Kapi » poniedziałek, 26 sie 2013, 11:45

Super to sobie urządziłeś ja chciałem telewizorek umieścić w tym samym miejscu bo uważam że jest to najlepsze miejsce w całej przyczepie. Moi dziadkowie trzymali telewizor na klapie od kuchenki bo mieli telewizor teleskopowy ale mogli sobie na to pozwolić bo gotowali w przedsionku.

ireneuszb
Posty: 45
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:59
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: ireneuszb » poniedziałek, 26 sie 2013, 12:00

Jak może zauważyłeś telewizor wisi "do góry nogami" ponieważ w nim nie da się oglądać z dołu leżąc na łóżku ale ma funkcję obracania obrazu ,radio też jest zamontowane pod kątem głośniki są w czterech rogach budki pod górnymi półkami.Jak coś to służę radą. :D
Obok radia mam jeszcze zamontowany taki mierniczek diodowy który pokazuje cały czas stan akumulatora :shock:
Aku jes dość duży (od dźwigu)w schowku na dyszlu :mrgreen:

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 26 sie 2013, 17:38

U mnie 10 calowy telewizorek lcd (o poborze około 14w)jest zamontowany na uchwyt nazywany potocznie "imadłem" do półki nad oknem bocznym. Antena zewnętrzna typu korona z podstawką magnetyczną. (W dachu mam wlaminowany kawałek blaszki). Dekoder dvb-t 12v /8w. W przypadku poboru energii z akumulatora korzystam z rozgałęźnika 12v monitującego zarazem napięcie na aku, coś jak u Ireneusza. Szczerze mówiąc to rzadko z anteny i dekodera korzystam, najczęściej oglądam przed snem filmy z pendriva, ale bywa, że się ten majdan przydaje w przypadku jakiegoś meczu :D
Obrazek
Obrazek
Aaaa, dodam jeszcze, że akumulatora 50Ah(nowego i załadowanego przed wyjazdem) przy codziennym używaniu (bez dostępu do 220v) do oświetlenia wnętrza budki (tylko żarówki led), do wspomnianego tv, sporadycznego ładowania telefonu, radyjka i tabletu, nie udało mi się rozładować przez 2 tygodnie poniżej 12v (mierzone pod obciążeniem multimetrem), a jak wiadomo bezpieczne dla aku rozładowanie to do 10,5v.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: kogut » poniedziałek, 26 sie 2013, 20:06

Fajna sprawa z tym telewizorkiem, ale czy nie można wykorzystać do ogladania tv laptopa ???
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: reflexes » poniedziałek, 26 sie 2013, 20:53

Pewnie, że można ale ja z reguły trenuję podzielność uwagi i oglądam tv i siedzę przy kompie :D . Dzisiaj przetestowałem swojego biquada (antenę) i jakość sygnału mam lepszą bez wychodzenia z domu niż na siatce zawieszonej na dachu. Fotki zapomniałem zrobić ale wygląda to mniej więcej jak na załączonej fotce. Różni się tylko tym, że miałem za cienki drut więc splotłem z dwóch żył. Teraz pracuję nad uchwytem z nagłośnieniem oraz gniazdem scart na tuner dvbt.
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: konrad » poniedziałek, 26 sie 2013, 20:57

kogut pisze:Fajna sprawa z tym telewizorkiem, ale czy nie można wykorzystać do ogladania tv laptopa ???


można, było o tym na forum, z tym ze laptop, sporo prądu zjada

u siebie uzywalem dvd z wejściem av i tuner dvbt
ale oststnio jakos nawet tego nie zabieram

IMO fajnym rozwiązaniem moze byc tablet z tv, ew maly tv, tak zeby kabli za duzo nie bylo
wkurza mnie tuner zewnętrzny, dlatego kiedys moze taki 10" tv sobie sprawie :roll:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

ireneuszb
Posty: 45
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:59
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: ireneuszb » poniedziałek, 26 sie 2013, 22:43

Obrazek
Ja mam tak połączone TV-DVBT
Wtyczka scard z przełącznikiem - czincze - i ta mała wtyczka do TV

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: NIL2 » poniedziałek, 26 sie 2013, 23:35

Ja mam małego notbooka 10"HP + na usb DVBT i śmiga świetnie do antenki takiej okrągłej wsadziłem jakąś płytkę za 16 złociszy zasilaną wprawdzie z 9V= ale dałem 12 i nie poleciała ; wszystko działa w przyczepie i na jachcie ; anteny nie mocowałem bo nieraz trzeba ją walnąć w dziwne miejsce i dopiero działa dobrze ( ostatnio w Piaskach pod ruską granicą wsadziłem za rurkę w przystawce i na czysto bez zrywek złapałem kilkanaście programów :shock: kiedyś praktykowałem z różnymi telewizorkami nawet 7" ale to była lipa zawsze były jakieś zrywki.
Teraz są same plusy :
- zajmuje mało miejsca zarówno w transporcie jak i w użytkowaniu ( można postawić gdzie się chce )
- mamy TV i internet
- można zgrać zdjęcia z aparatu i przesłać rodzince bezpośrednio z urlopu.
- rano mamy spoko z wnukiem bo puścimy mu jakieś nowsze bajki i do śniadania dzieciaka nie ma :lol:
- na baterii chodzi jeszcze około 3 godzin to też wystarczy

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: kooba » wtorek, 27 sie 2013, 07:36

A ja mam zamiar kupić coś takiego:
http://allegro.pl/lark-50-7-hd-tuner-dvbt-500mhz-mapa-pl-folia-i3497041678.html
Nawigację zawsze mam w aucie, więc zawsze będę miał ze sobą tv. 5 cali wystarczy żeby obejrzeć wiadomości :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: reflexes » wtorek, 27 sie 2013, 07:53

Kupić to nie sztuka :D Żartuję oczywiści, bo każdy z nas robi jak lubi.
Ja mam zamiar ten projekt wykonać bezkosztowo czyli wykorzystując to co jest w domu. Mam zamiar też zamontować to na stałe, a oszczędność prądu mam w poważaniu ponieważ korzystam z 230V. Uniwersalność jednego urządzenia w moim przypadku też się nie sprawdzi, bo córka chce Angry Birds (tablet), ja Wiadomości (TV), a żona Pudelka (komp). Dobrze, że syn ma to wszystko jeszcze gdzieś, bo pewnie niedługo będę montował drugi tv i jakiegoś ps3 dla niego :D :D :D .

Kapi
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 14 mar 2013, 17:33

Re: Telewior i antena do n126n.

Postautor: Kapi » wtorek, 27 sie 2013, 11:00

Ja mam w domu 10 calowego tableta (Goclever Tab A103) ale chyba do niego telewizji się nie podepnie.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tarapukuara i 48 gości