Camcorder na taśmę magnetofonową

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Camcorder na taśmę magnetofonową

Postautor: jarekvolvo » środa, 26 sty 2022, 12:33

Czy może ktoś z Szanownych miał styczność z taką śmieszną, dziecięcą kamerą video, zapisującą sygnał na zwykłych kasetach? Zobaczyłem takie coś na filmie, ale myślałem, że to ściema - jak się okazuje - niesłusznie. A chętnie przytuliłbym takie cudo - nazywa się Fisher Price PXL 2000 ;)
Miłego dnia!
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Camcorder na taśmę magnetofonową

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 27 sty 2022, 11:46

Zabawka z lat 80-tych. Słyszałem o niej ale nigdy nie widziałem na żywo ani nawet w ogłoszeniach na naszych krajowych portalach. Ściągnij z zagranicy i przywieź na zlot, będzie dobra zabawa ;)

Edit.
Co do "normalnej" kasety czyli Compact Casette, to nośnik magnetyczny, jak wiele innych. Można na nim zapisać różnorakie dane z pewnymi ograniczeniami oczywiście. Nie tylko dźwięk, choć z tym powszechnie się kojarzy.
Właśnie odnośnie dźwięku, teraz będzie dobre. Można go zapisać w postaci analogowej nawet w... twardej czekoladzie. To nie żart, jest gość który przy pomocy specjalnej matrycy odlewa czekoladowe płyty analogowe które później można odtworzyć na gramofonie. Oczywiście najwyżej kilkukrotnie z uwagi na ultraszybką degradację takiego nośnika. Najlepsze następuje na koniec - po odsłuchu taką płytę można... zjeść :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Camcorder na taśmę magnetofonową

Postautor: Murano » czwartek, 27 sty 2022, 14:44

Zerknąłem z ciekawości w sieć i cena na niemieckich portalach studzi cały zapał chęci posiadania.
GoPro można mieć w takim budżecie... 8-)

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Camcorder na taśmę magnetofonową

Postautor: jarekvolvo » czwartek, 27 sty 2022, 16:15

Tak, te ceny też widziałem - i usiadłem ;) Chyba dlatego, że podchodzi to już pod sprzęt kolekcjonerski, pewnie wiele tego nie zostało.
Mam za to inne ciekawostki - praktycznie cały przekrój modeli aparatów Sony Mavica, na 3,5 calowe dyskietki a potem na płyty miniCD. Od najstarszego modelu co najnowszego, najpóźniej wyprodukowanego ;) Najstarsze mają matrycę 0,3 MPi, najlepsze 5 MPi. Ale za to z Zeissowską optyką - nie ustępują tym współczesnym :)
Życzmy sobie miłego dnia !


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości