Lodówka Polar na gaz w czasie jazdy ?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Lodówka Polar na gaz w czasie jazdy ?

Postautor: NIL2 » wtorek, 11 cze 2013, 06:19

Tomek patent z zamrożeniem np. wody mineralnej niezły i efektywny można zamrozić kilka małych butelek to i mniej kłopotu z ich upchaniem i jak się rozmrożą to mamy schłodzoną wodę a na dłuższym postoju w trasie zawsze można dodać lodówce ,, kopa " z gazu :D :thumbup: :wave:

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3846
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lodówka Polar na gaz w czasie jazdy ?

Postautor: TomekN126N » wtorek, 11 cze 2013, 22:01

Tomek patent z zamrożeniem np. wody mineralnej niezły i efektywny można zamrozić kilka małych butelek to i mniej kłopotu z ich upchaniem i jak się rozmrożą to mamy schłodzoną wodę a na dłuższym postoju w trasie zawsze można dodać lodówce ,, kopa " z gazu


Fajny pomysł i odrazu mamy zimną wodę do picia. Ja mam lodówkę turystyczną 32L i zamrażam 4 L wody, bo wydaje mi się,że taka bryła na dłużej wystarczy. Małe wkłady żelowe też są fajne, tylko krócej "trzymają". Pomysł z butelkami wody mineralnej tez dobry, bo w sumie chodzi o utrzymanie temperatury podczas podróży. Ja docelowo i tak będę chciał zakupić oryginalną lodówke na gaz (pobyt na kempingu), więc na podróz małe butelki zdadzą egzamin. Wracając do butli 4L, to w Krasnem miałem aku 70Ah do swiatła w cepce, butle 4L z zamarzniętą wodą do lodówki oraz 3kg butle LPG do gotowania i nie musiałem "brać" prądu, a lodówki nie włączałem ani razu i było zimno w środku przez cztery dni. Na dłuższe wyjazdy będę jednak chciał w przyszłości lodówkę LPG, bo chodzi mi o to,żeby nie kupować na kempingach prądu, albo móc jeździc w miejsca,gdzie go nie ma.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Lodówka Polar na gaz w czasie jazdy ?

Postautor: konrad » wtorek, 11 cze 2013, 22:13

jeżdżę z lodówka na gazie, zrobiłem już tak kilka tys km i ani raz lodówka nie zgasła
producenci dopuszczają używanie lodówek na gaz w czasie jazdy (czy nawet trumy)
oczywiście po spełnieniu pewnych warunków (specjalny reduktor, czy kominek dla trumy)

tyle że u mnie jest elektrolux, ale to chyba ma mniejsze znaczenie ?

należy tylko pamiętać przy tankowaniu holownika, o zgaszeniu otwartego ognia w cepce ;)
niektóre państwa mają też przepisy ograniczające jeżdżenie z "odkręconym gazem"
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Lodówka Polar na gaz w czasie jazdy ?

Postautor: NIL2 » wtorek, 10 wrz 2013, 17:57

Bartekzg pisze:Zastosowanie Ledów i przekazanie zaoszczędzonego prądu na lodówkę jest dobrym pomysłem i sam się do tego zbieram, choć zebrać się nie mogę bo stosuje rozwiązanie podobne do tych powyżej. Wkłady chłodzące włożone rano przez cały dzień wychładzają lodówkę przed popołudniowym wyjazdem zamieniam je na nowe i na weekend jak znalazł. Piwo w naszych warunkach klimatycznych zazwyczaj wychładza się w nocy na dworze a jak nie to wiadro z zimną wodą zawsze pomoże.


zastanawiam się po co seryjnie mam zamontowaną lodówkę 12v/220v skoro lodówka rozładuje aku w kilka godzin a podłączenia do zasilania z samochodu brak? Co kierowało projektantem ?


Projektant dobrze kombinował bo jak stoimy np. w trasie to mamy w przyczepie wszystko na chodzie : oświetlenie , pompka wody itp itd tylko musimy sobie założyć przy haku drugie gniazdo z 12V= ,, +" i ,,-" skumać z istniejącymi pinami w wtyczce 12V przyczepy i gitara :D no lodówki to bym nie podłączał bo rano mógłby motor nie mieć z czego odpalić i amba :lol:
Ps zamrożone butelki w lodówce dojechały do Grecji i nawet były jeszcze zimne :lol: ale po drodze wymieniłem je na inne ( zawinięte w foliowo-styropianową osłonę zagrzejnikową dodatkowo wszystko zawinięte w szary papier i włożone w worek foliowy dla bezpieczeństwa i jeszcze zawinięte w ręczniki kąpielowe ) :shock: :lol: :lol:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości