Sposób na wybielanie plastiku

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
łapa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: łapa » czwartek, 31 mar 2016, 10:32

Może zaczne od tego ,że w wolnych chwilach zajmuję się trochę restauracją starych komputerów.
Jakiś czas temu po wieloletnim kombinowaniu i wielu nieudolnych próbach przywrócenia zżółkniętemu plastiku pierwotnej
bieli przeczytałem artykuł z jakiegoś niemieckiego forum o wodzie utlenionej.
Reasumując Woda okazała się strzałem w 10. Woda utleniona kosztuje 12 zł za litr i kupicie ją w hurtowni fryzjerskiej.
Efekty są tak dobre ,że stosuję już z powodzeniem od prawie 2 lat. Jak na razie żadna z obudów kompa nie pożółkła ponownie.
Nie testowałem na niewiadówce bo moja na szczęście jest biała jak śnieg ;) ale myślę ,że efekt był by ten sam.
Po posmarowaniu pędzlem zżółkniętą rzecz należy wystawić na słońce na parę godzin. Ja maksymalnie stosuje ten zabieg do 2 razy i to zazwyczaj starcza.
Poniżej podaje link do mojego filmu z slajdami zregenerowanych pożółkniętych wcześniej obudów.
Mam nadzieję ,że pomogłem :) Najlepiej przetestować na jakimś małym elemencie czy spełnia nasze oczekiwania


Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2607
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: stachu_gda » czwartek, 31 mar 2016, 10:54

łapa pisze:Może znaczne od tego ,że w wolnych chwilach zajmuję się trochę restauracją starych komputerów.


Ale fajne hobby, stare komputery mają swój czar :)

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: NORBY33 » piątek, 1 kwie 2016, 22:42

Miałem dawno temu Atari 65 XE czy jakoś tak. Nerwicy się nabawiłem przy wgrywaniu gier z kasety ale za to jak już się wgrały to fun do rana na zielonym monitorze. Koledzy z całej okolicy siedzieli w małym pokoiku czekając na swoją kolej :D No i moja mina bezcenna jak mi ktoś joystick wyrwał z przyssawek :lol: :lol: :lol: :lol: Pamiętam RIVER RIDE I WORLD KARATE CHAMPIONSHIP normalnie nie było gościa na mnie :lol: :lol: :lol: :lol:
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2577
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: tantalos » niedziela, 3 kwie 2016, 09:54

Czy takie coś może być - nie za duże stężenie?
Załączniki
20160401_165715.jpg

Awatar użytkownika
łapa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: łapa » poniedziałek, 4 kwie 2016, 00:00

Nie może. Musisz mieć w wodę utlenioną w kremie 15 lub max 18%. Nadtlenek ,który podałeś spali Ci plastik czy też laminat. Musiałbyś go rozcieńczyć z wodą destylowaną tak aby wyszło Ci 15 max 18 % Po za tym woda spłynie Ci i to nic nie da. Dlatego w kremie żeby trzymała się powierzchni. Nie zapomnij o promieniowaniu UV czyli lampa UV lub Słońce w pogodny dzień. Pamiętaj o zabezpieczeniu przed zwierzętami i dziećmi. Sam też ubierz rękawice gumowe.
Po całym zabiegu wszystko spłucz porządnie wodą.

Ja używam Coś takiego http://allegro.pl/leo-oxydant-woda-utle ... 30423.html

PS. Dla głębiej zainteresowanych powiem ,że żółknie nie sam plastik tylko środek dodany aby plastik nie był łatwopalny.
Po zastosowaniu wody nie wybielamy plastiku tylko odwracamy proces dzięki ,któremu przywracamy pierwotny kolor pacjenta ;)
Co za tym idzie możemy usuwać żółty nalot na przykład z niebieskiego lub czerwonego plastiku. Warunek jest taki ,że kolor nie może być tylko powierzchniowy, Tylko cały element musi być odlany z tego samego koloru lub pokryty grubą warstwą tak jak w przypadku Niewiadówki.
Można również wybielać elementy metalowe których farba zawiera ten sam niepalny lubiący pożółknąć składnik ,który stosuje się do plastiku ale to już temat na osobną historię. Tak Jak wspomniałem najlepiej przetestować na jakimś małym elemencie czy spełnia nasze oczekiwania.

naal

Re: Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: naal » poniedziałek, 4 kwie 2016, 06:59

A ile tego zejdzie na całą budę?

Awatar użytkownika
łapa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób na wybielanie plastiku

Postautor: łapa » poniedziałek, 4 kwie 2016, 10:12

Nie mam pojęcia. Na pewno nie mniej niż 10 litrów. Czym grubsza warstwa tym lepszy efekt. Sprawdź ile wyjdzie Ci na przykład na schowek na butle i tym sposobem oblicz pole powierzchni. Nie kombinujcie z perhydrolem (Nadtlenkiem wodoru) To zły pomysł. Wiem to z własnego doświadczenia. 15% woda w kremie jest najlepsza i najbezpieczniejsza. Oczywiście również najdroższa ale na allegro widziałem kiedyś po 9,99 za litr.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości