Ubezpieczenie przyczepy .

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: finger » środa, 23 wrz 2009, 21:19

Podobnie jak w karawaning.pl temat podaję tutaj .
W ostatnich dniach otrzymałem , prawie jednocześnie , kwity przesłane przez ubezpieczalnie (PZU) do opłacenia składki ubezpieczenia za przyczepę (N-126E) i towarówkę . W sumie normalna sprawa ale wydaje mi się , że zaczynają trochę przeginać z wyciąganiem kasy od ludzi .
Wytłumaczcie mi proszę czy w przyczepie opłacacie razem ze składką OC również NW . Mniejsza teraz o wysokość składek .
Z tego co wiem OC jest obowiązkowe ale NW z tego co się orientuję jest bardziej przyporządkowane do przewożonych osób w pojeździe (holowniku) . Wiadomym jest , że osób w przyczepie nie przewozimy , więc skąd to NW w ubezpieczeniu przyczepy .
Co ciekawe takie same kwity przyszły mi na przyczepkę towarową .
Co o tym sądzicie ? Czy są jakieś podstawy prawne do opłacenia składki NW na przyczepę ?
Tak jak pisałem wcześniej , moim zdaniem jest to wyciąganie kasy od mniej świadomych klientów . Podczas ubezpieczania przyczep nikt w ubezpieczalni nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć po co jest to NW (podkreślam w przyczepie) .
_________________
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: Andrzej132 » środa, 23 wrz 2009, 21:51

Do mnie cały czas przychodzi w takiej formie ale to jest alternatywa. Druki kupon jest niewypełniony i możesz wpisać samo OC. Co do NW na przyczepkę towarową to kiedyś na moje pytanie do agenta po co to jest skoro nie wozi się ludzi to odpowiedział: "Panie a jednemu to klapa przytrzasnęła palce i dostał odszkodowanie". Można i tak tłumaczyć.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: Paczek » środa, 23 wrz 2009, 22:20

Jeśli się nie mylę Tylko PZU przysyła kwity pocztą

Nigdy w życiu nic nie ubezpieczę w PZU - kiedyś poważnie zostałem przez nich oszukany .

Jest przecież tyle firm ubezpieczeniowych ....

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: konrad » czwartek, 24 wrz 2009, 07:06

Paczek pisze:Jeśli się nie mylę Tylko PZU przysyła kwity pocztą

Nigdy w życiu nic nie ubezpieczę w PZU - kiedyś poważnie zostałem przez nich oszukany .

Jest przecież tyle firm ubezpieczeniowych ....


Michał myślisz że inne firmy palą się z wypłatą ;)

ja mam dobre wspomnienia po likwidacji dwóch szkód z OC sprawców PZU
szybkie oględziny, 3tyg i kasa na koncie ... co do wysokości ... cóż brałem gotówkę
wiec i kasa marna - na ASO by nie wystarczyło ;)

swoje ubezpieczam tam gdzie taniej ;) - obecnie Warta, a NNW nie płace nawet do osobowego
w sumie pasażerowie są objęci ubezpieczeniem OC, a NNW jest bardziej dla nas :roll:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Bale76
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 20:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: Bale76 » czwartek, 24 wrz 2009, 09:38

Nie płace NW na przyczepki (camp i towarówka) szkoda kasy niby nie duże pieniądze, ale po co?. No powiedzmy ze w towarówce możesz sobie krzywdę zrobić coś lądując tylko jak często jej używasz, a w campie co ma się niby stać i jak to potem udowodnisz że to właśnie w przyczepce sobie coś zrobiłeś np wkładając leżak??
Kiedyś N126 1980r, potem N127 1979r, N126n z 1996r. obecnie Sprite Alpine ^89 + Lew 406

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2066
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: piotr05 » czwartek, 24 wrz 2009, 14:49

Paczek pisze:Jeśli się nie mylę Tylko PZU przysyła kwity pocztą

Nigdy w życiu nic nie ubezpieczę w PZU - kiedyś poważnie zostałem przez nich oszukany .

Jest przecież tyle firm ubezpieczeniowych ....


jest tyle firm to prawda ale tylko w PZU jest najtaniej ja w PZU płace 32zl. za rok w innych firmach wołaja przynajmniej 50zl.
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 1454km 6 nocek

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: szary11 » czwartek, 24 wrz 2009, 14:53

piotr05 pisze:
Paczek pisze:Jeśli się nie mylę Tylko PZU przysyła kwity pocztą

Nigdy w życiu nic nie ubezpieczę w PZU - kiedyś poważnie zostałem przez nich oszukany .

Jest przecież tyle firm ubezpieczeniowych ....


jest tyle firm to prawda ale tylko w PZU jest najtaniej ja w PZU płace 32zl. za rok w innych firmach wołaja przynajmniej 50zl.



PZM (jakiś pododdział PZU) nalicza 26zł (z zieloną kartą - mam tam OC) :D Warta też poniżej 30zł. Więc można znaleźć taniej :)

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: konrad » czwartek, 24 wrz 2009, 15:43

piotr05 pisze:
Paczek pisze:Jeśli się nie mylę Tylko PZU przysyła kwity pocztą

Nigdy w życiu nic nie ubezpieczę w PZU - kiedyś poważnie zostałem przez nich oszukany .

Jest przecież tyle firm ubezpieczeniowych ....


jest tyle firm to prawda ale tylko w PZU jest najtaniej ja w PZU płace 32zl. za rok w innych firmach wołaja przynajmniej 50zl.


pytanie chyba nie ma sensu, bo OC zależy od rejonu - przynajmniej tak jest z autami, zniżek i firmy
ja w warcie płace 20parę zł - coś chyba 24zł, mam 60% zniżki, jakieś bonusy typu KK, powiat KWI
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: kotek » czwartek, 24 wrz 2009, 20:40

Ja swoją mam ubezpieczoną w Warcie i płacę 21 zł.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: jedrek101 » czwartek, 24 wrz 2009, 22:14

zdaje mi się że temat dotyczył zasadności płacenia NNW w przyczepach kempingowych i towarowych , a nie wysokości składek OC w różnych regionach kraju :?

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: BIGL » piątek, 25 wrz 2009, 07:49

Płacenie NNW przy OC przyczepki jest zwykłym naciąganiem ze strony ubezpieczyciela, już samo OC przyczepki mija się z logiką . Przytszaśnijcie sobie rękę i spróbujcie potem wyegzekwować odszkodowanie :D - bzdura jakich mało. Niestety żyjemy w takim kochanym kraju że takie absurdy i samowole są na porządku dziennym, chociażby wysokość składki względem pojemności silnika itp. Mam jedną praktyczną radę jeżeli macie więcej pojazdów to ubezpieczajcie je w różnych firmach gdyż przy jakiejś przygodzie (z waszej winy :| ) u niektórych ubezpieczycieli potracicie zniżki na inne pojazdy.
Obrazek

Bale76
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 20:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: Bale76 » piątek, 25 wrz 2009, 08:43

BIGL pisze:Mam jedną praktyczną radę jeżeli macie więcej pojazdów to ubezpieczajcie je w różnych firmach gdyż przy jakiejś przygodzie (z waszej winy :| ) u niektórych ubezpieczycieli potracicie zniżki na inne pojazdy.

Dokładnie tak to jest ważne ja wszystkie pojazdy i cepki mam w rożnych ubezpieczalniach
Kiedyś N126 1980r, potem N127 1979r, N126n z 1996r. obecnie Sprite Alpine ^89 + Lew 406

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Ubezpieczenie przyczepy .

Postautor: serek » piątek, 25 wrz 2009, 09:18

Bale76 pisze:
BIGL pisze:Mam jedną praktyczną radę jeżeli macie więcej pojazdów to ubezpieczajcie je w różnych firmach gdyż przy jakiejś przygodzie (z waszej winy :| ) u niektórych ubezpieczycieli potracicie zniżki na inne pojazdy.

Dokładnie tak to jest ważne ja wszystkie pojazdy i cepki mam w rożnych ubezpieczalniach



Potwierdzam, sam ma juz 3 szt ogonków i 3szt samochodzików... hura ...każdy pojazd w innej ubezpieczalni
życie jak droga, kiedyś się kończy...


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości