A4

Poinformuj innych karawaningowców o zmianach na trasach
Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

A4

Postautor: finger » poniedziałek, 27 kwie 2009, 09:21

Zwracam się z pytaniem do Bogusia Bednarskiego i reszty , mieszkających w okolicach Wrocławia .
Czy jadąc z kierunku Zgorzelca do Warszawy trzeba zjechać z autostrady A4 do Wrocławia , czy też można pojechać kawałek dalej w celu ominięcia Wrocka ?
Słyszałem , że za Wrocławiem jest zjazd z A4 i szyld z napisem - zalecana trasa na Warszawę (czy coś takiego) . Parę razy leciałem ta traską ale bardziej na południe i nie zwróciłem uwagi :shock: na tą tablicę .
Proszę o odpowiedź w tej sprawie .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: A4

Postautor: andriu » poniedziałek, 27 kwie 2009, 15:45

Tak, możesz zjechać dopiero na Oławę i dalej przez Jelcz i Oleśnicę wydostać się na ósemkę, jednak nie wiem czy warto, ten objazd został zrobiony dla Tirów, żeby nie jechały przez Wrocław, generalnie nawet jeśli będą jakieś korki we Wrocku to czasowo wyjdzie mniej co kręcenie przez te pipidówki, pozdrawiam :)
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: A4

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 27 kwie 2009, 18:00

finger, tak jak pisał Andrzej, lepiej i szybciej pojedziesz normalną trasą jak jadąc trasą zalecaną.
Druga sprawa to jadąc A4 można by wcześniej zjechać tz. w Pietrzykowicach na Wrocław i do ul.Wiejskiej, dalej Grabiszyńską i wjazd na początek trasy [obwodnicy]na most Mieszczański i dalej wg. wskazań drogowskazów na Warszawę.Mijasz troszkę centrum ale i tak swoje odstoisz.
Kiedyś się mawiało kto jeździ na skróty, ten w domu nie nocuje.
Dla tego jadąc trasą wytyczoną możesz nawet przechodnia zapytać czy dobrze jadę a objazdów nie każdy zna.


finger,

tak czy tak szerokości i melduj się z załogą w Warce, pozdrawiam.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: A4

Postautor: finger » poniedziałek, 27 kwie 2009, 21:45

W takim razie przez Wrocek śmignę . Nie ma co się pchać bocznymi drogami , jeszcze robiąc rogale .
Myślę , że ok. 20.00 we Wrocku już nie ma takiego ruchu jak ok. 16.00 . W styczniu się przebijałem przez Wrocław godzinę ale to bez przyczepy i w szczycie .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: A4

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 27 kwie 2009, 21:54

finger, ja myślę że o 20.oo będzie luźno.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: A4

Postautor: rafał » środa, 20 maja 2009, 18:49

Co do trasy nr4 to jak ktoś jedzie tu na południe żeby się nie zdziwił jak zobaczy rozkopaną 4 od mniej więcej Tarnowa do Rzeszowa. Szczególnie jadąc w nocy przy deszczu trzeba uważać dużo zwężek i remontów .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: A4

Postautor: Brian » piątek, 22 maja 2009, 18:51

Niestety ten odcinek do najlepiej oznakowanych nie należy. 2 lata temu jadąc z Tarnowa do Krakowa w nocy był aż strach jechać. Fatalnie oznakowana droga i objazdy nokiem nowo budowanych mostków były dramatycznie oznakowany, praktycznie zero jakiego kol wiek oświetlenia i informacji.
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: A4

Postautor: BIGL » poniedziałek, 22 cze 2009, 13:06

andriu pisze:Tak, możesz zjechać dopiero na Oławę i dalej przez Jelcz i Oleśnicę wydostać się na ósemkę, jednak nie wiem czy warto, ten objazd został zrobiony dla Tirów, żeby nie jechały przez Wrocław, generalnie nawet jeśli będą jakieś korki we Wrocku to czasowo wyjdzie mniej co kręcenie przez te pipidówki, pozdrawiam :)

Ten objazd jest tragiczny (nie mam nic do Oleśnicy :wink: ), stan dróg jest fatalny jak i oznakowanie. Wiele razy dane mi było przekraczać przejście w Zgorzelcu i tylko raz jechałem tym objazdem. Na przejechanie 90 km musiałem poświęcić 2,5 godziny jadąc w nocy po pustych drogach i pauza wypadła na naszej starej autostradzie bez parkingów TIR 20 cm od pasa jezdni :twisted: . Kolejnym wariantem był objazd Wrocka przez Brzeg i Namysłów lecz tam wrażeń dostarczała wąska kiepska droga i 2 niskie wiadukty 3,7 i 2,5m (ja miałem 4,2). Ostatecznym i najlepszym rozwiązaniem było objeżdżanie Wrocka przez Opole i w końcu wjeżdżanie do RP od strony naszych południowych sąsiadów. Tragiczna i wołająca o pomstę do nieba była tez organizacja dróg przed samym przejściem w Zgorzelcu :shock: , drogowcy zrobili na skrzyżowaniu jakieś pseudo rondko i jazda była wręcz niebezpieczna. Ze względu na korki (zwłaszcza w Bolesławcu) i utrudnienia tę trasę polecam tylko nocą, ale też zgodnie z przepisami bo o 3 nad ranem w Tomaszowie Bolesławskim dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 13km/h :shock: .
Obrazek

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: A4

Postautor: finger » piątek, 14 sie 2009, 22:09

Wreszcie otwarli odcinek Bolesławiec - Jędrzychowice . Wreszcie chyba mamy korki w Bolesławcu z głowy .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: A4

Postautor: andriu » niedziela, 27 wrz 2009, 14:00

Witam, jadę jutro do Rabki i proszę powiedzcie mi gdzie najlepiej odbić z A4 żeby ominąć płatny odcinek, który zdaje się jest w remoncie więc jazda nim na niewiele się zdaje oprócz pozbycia się paru złotych :evil:
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: A4

Postautor: babula » niedziela, 27 wrz 2009, 14:18

andriu pisze:Witam, jadę jutro do Rabki i proszę powiedzcie mi gdzie najlepiej odbić z A4 żeby ominąć płatny odcinek, który zdaje się jest w remoncie więc jazda nim na niewiele się zdaje oprócz pozbycia się paru złotych :evil:


witaj,są jakby dwie alternatywy:dojeżdzając do Katowic przeskoczyc na drogę 86 w kierunku Sosnowiec/łódz a potem z niej na starą "4" Olkusz-Kraków i zniej zjedziesz na Zakopiankę,lub w Katowicach poleciec na "1" w strone Cieszyna w Pszczynie na Brzeszcze/Kęty/Andrychów/Kalwaria i wyskoczysz w Myslenicach na Zakopiance w ten drugi sposób objedziesz korki przed i za Krakowem.Ostatnio na bramkach w Krakowie na ich wylocie na Zakopane są spore korki a wjazdy na A4 z Chrzanowa i Jaworzna są nieczynne :D

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: A4

Postautor: andriu » niedziela, 27 wrz 2009, 15:29

Babula wielkie dzięki. :D
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu


Wróć do „Trasy objazdy przebudowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości