Fotoradary i mandaty

Poinformuj innych karawaningowców o zmianach na trasach
chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: chris_666 » środa, 5 mar 2014, 21:35

CornBlumenBlau pisze: Dlatego Drodzy Panowie nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko pogodzić się z faktem, no i jeździmy przepisowo :D
albo płacimy :mrgreen:


nie wiem jak wy to robicie ale ja przy rocznych przelotach rzędu 80 tysięcy od trzech lat mam czyste konto 8)

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: Slawol74 » środa, 5 mar 2014, 23:29

Przelotach powiadasz ??? Leciałem kilka razy na wakacje i w górze nie widziałem fotoradarów może dlatego :mrgreen: .żarcik !!! Widać jeździsz przepisowo i masz szczęście choć od 1989 roku zapłaciłem z 3 mandaty i może z 5 razy :wink: hehehe
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: chris_666 » środa, 5 mar 2014, 23:40

Slawol74 pisze:Przelotach powiadasz ??? Leciałem kilka razy na wakacje i w górze nie widziałem fotoradarów może dlatego :mrgreen: .żarcik !!! Widać jeździsz przepisowo i masz szczęście choć od 1989 roku zapłaciłem z 3 mandaty i może z 5 razy :wink: hehehe


latam po asfalcie i zdecydowanie mało przepisowo , w sumie posiadanie służbówki 8) i nieposiadanie limitów na paliwo :evil: zobowiązuje do (nie)odpowiednich zachowań :lol:

Awatar użytkownika
BellaUrsa
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 21:03

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: BellaUrsa » czwartek, 6 mar 2014, 08:13

stico80 pisze:No tak ale ... czy nie jest tak że po 180 dniach sprawa musi iść do sądu ale żeby do tego sądu doszła to.


Z tego co czytałem, żeby skierować sprawę do sądu, musisz najpierw nie przyjąć mandatu. A nie wystawią mandatu dopóki nie wskażesz kierowcy, który kierował wtedy pojazdem. Oczywiście każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, jeden oleje wezwania i dadzą mu spokój, drugi napisze elaborat prawny jako odwołanie - to go tym bardziej do sądu wezwą.

A z tymi spokojnymi wyjazdami też bywa różnie, mając w aucie żonę i dzieciaki staram się jeździć zgodnie z przepisami, ew. ze zdrowym rozsądkiem. Wyjeżdżając nad morze człowiek pilnuje się jeszcze bardziej niż u siebie, w znanej okolicy, bo dosłownie za każdym krzakiem mogą czaić się służby, które chcą podreperować budżet swojego Pierdziszewa czy Turzych Worów, co uwarzam za ........ (kończy się na "rewstwo"), bo zgodnie z tym co wiele razy było mówione, stanowi pole do nadużyć i korupcji (najlepsze były sytuacje, kiedy to SM, gdzieś z mazowieckiego, wynajmowała prywatną firmę do cykania zdjęć z prywatnego Dodge Caravana, bo nie stać ich było na kupno rejestratora przenośnego, a później kasą ze zdjęć dzielili się fifty-fifty).

Poza tym, nie oszukujmy się, nawet bez przyczepki, jak masz w planie trasę 500km, to nawet nie wiem jak się spinając zawsze coś możesz przeoczyć - chwila zagapienia, wyłączenia się, zmęczenie, itp. Oni tylko na to liczą. Sami mamy przygodę ze Słupska, przez który przejeżdżaliśmy po wakacjach nad morzem. Jechaliśmy jakąś tam wylotówką ze Słupska, na samych obrzeżach, droga dwujezdniowa, dwupasmowa, pas zieleni, mały ruch, cisza, spokój i ugory. I ograniczenie do 70km/h powtarzane na wielkich znakac co skrzyżowanie. Nagle fotoradar i zdjęcie za 100pln. Dlaczego? Bo po tym jak uśpili Twoją czujność 10 znakami z "siedemdziesiątką", gdzieś przed fotoradarem dali ograniczenie do 50km/h (poźniej znowu 70km/h). Z jakiego powodu, nie wiem, ale wszystkie wezwania postanowiłem olać, to co prawda 100pln, ale liczą się zasady, zapomniałem także, kto prowadził auto, a termin 180 dni od daty rozpoczęcia postępowania już mi minął.

Polecam wszystkim 3obieg.pl lub stronę "Nielegalne Radary do Kosza" na FB.
Przyczepka: brak, ale może się kiedyś trafi

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 6 mar 2014, 08:44

BellaUrsa pisze:Jechaliśmy jakąś tam wylotówką ze Słupska, na samych obrzeżach

Z pewnością masz na myśli osławioną z foto-radarowego biznesu Kobylnicę. Ja tez tam zostałem złapany na 50km/h, w czasie radarowych "żniw" miałem równie słynne i kontrowersyjne 61km/h, czyli przekroczenie po tolerancji o 1km/h. Trudne do wyjaśnienia, trudne do udowodnienia, że tak nie było i miałem co najwyżej 60... no i nieopłacalne by jeździć do nadmorskiej dziury na tłumaczenie, więc 100pln mandatu zapłaconego dla spokojności mojej i na chwałę Wójta Pierdziszewa Wlk. stało się "fucktem" :D Taka pamiątka, by tam chętnie wrócić za rok :mrgreen:
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: stico80 » czwartek, 6 mar 2014, 11:24

Dokładnie jak BellaUrsa pisze. Ja nie neguję fotoradarów ale niech stoją tam gdzie powinny stać. Szkoła, ccentrum miejscowości, Kościół i inne takie. Jeśli jadę i sam się zagapię i poniesie mnie fantazja i przy szkole ebnie mi pstryczek to czy to będzie 100, 200, 300 czy inna kwota to zapłacę bo to dla mnie ostrzeżenie, że się zagapiłem a to zagapienie mogło kosztować życie czyjegoś dziecka. Ale zawsze będę walczył z chamstwem i każdą próbą dojenia z jakichkolwiek pieniędzy ludzi. Państwo może niech wytęży te swoje mundre głowy co biorą ogromną kasę za nie robienie nic, normalny człowiek spłaca hipotekę 10 lat za tyle ile oni w miesiąc potrafią wyciągnąć. Prosta droga wiedzie pod górkę z lewej pola z prawej pola na górce dość ostry zakręt w prawo, po lewej mamy drzewa na tym zakręcie ograniczenie, znaczek radaru a za zakrętem radar po ok 500 metrach anulowane ograniczenie czemu to służy bo na pewno nie bezpieczeństwu na drodze. Tą drogę mogę spokojnie bez zbędnego hamowania przejechać 70-80km/h co nie jest straszną prędkością, mogę też jechać 80km/h przy mokrej nawierzchni i gwałtownie hamować bo nie chcę dostać fotki efekt poślizg i jazda wprost na drzewa.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Prezes
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 433
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: Prezes » czwartek, 6 mar 2014, 12:56

stico80 pisze:No tak ale ... czy nie jest tak że po 180 dniach sprawa musi iść do sądu ale żeby do tego sądu doszła to..
No właśnie z tego co wiem ani itd ani straż nie może być oskarżycielem jakimś tam i musi przekazać sprawę Policji która to po przeprowadzeniu dochodzenia ma złożyć sprawę do sądu?


SM i ITD mają uprawnienia oskarżyciela publicznego.
Pozdrawiam
Enka 90
N 250 89
Baleron 2.0E 89
VW Golf Cabrio Mk1 1.8 92

Awatar użytkownika
Prezes
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 433
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: Prezes » czwartek, 6 mar 2014, 13:00

BellaUrsa pisze:
stico80 pisze:No tak ale ... czy nie jest tak że po 180 dniach sprawa musi iść do sądu ale żeby do tego sądu doszła to.


... cyt.
Z tego co czytałem, żeby skierować sprawę do sądu, musisz najpierw nie przyjąć mandatu. A nie wystawią mandatu dopóki nie wskażesz kierowcy, który kierował wtedy pojazdem. Oczywiście każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, jeden oleje wezwania i dadzą mu spokój, drugi napisze elaborat prawny jako odwołanie - to go tym bardziej do sądu wezwą....

Nie musisz odmówić przyjęcia MK, możesz również nie odebrać prawidłowo doręczonej dwukrotnie korespondencji i wtedy dostajesz wezwanie ale z Sądu i dalej się tam tłumaczysz.
A nie wskazanie kierowcy i przekroczenie prędkości to dwie różne sprawy. Jeżeli nie wskażesz kierowcy to SM ma obowiązek prowadzić sprawę w celu ustalenia osoby kierującej, która przekroczyła prędkość.
Pozdrawiam
Enka 90
N 250 89
Baleron 2.0E 89
VW Golf Cabrio Mk1 1.8 92

Awatar użytkownika
BellaUrsa
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 21:03

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: BellaUrsa » czwartek, 6 mar 2014, 14:32

Prezes pisze:Nie musisz odmówić przyjęcia MK, możesz również nie odebrać prawidłowo doręczonej dwukrotnie korespondencji i wtedy dostajesz wezwanie ale z Sądu i dalej się tam tłumaczysz.


Według jakich procedur w ten sposób zmienia się postępowanie? Z tytułu tego, że nie wskazałeś sprawcy? Bo czytałem też, że np. możesz odmówić podania danych kierującego pojazdem z tego powodu, że nieumyślnie mógłbyś podać nieprawdziwą osobę.

(Przy okazji taka anegdota wyczytana w necie: kobita dostaje wezwanie od ITD, że ktoś kierował jej samochodem i przekroczył prędkość - oczywiście zdjęcia brak. Kobita odpisała na ich druku, że kierowała jej córka, której użyczyła samochodu. Po jakimś czasie okazało się, że córka dała prowadzić auto chłopakowi, i to twarz mężczyzny było widać na zdjęciach - koniec końców babkę jeszcze oskarżyli o składanie fałszywych zeznań.)

Poza tym nie masz obowiązku składać zeznań obciążających ciebie ani nikogo z najbliższej rodziny o czym na tym standardowym druku SM ani ITD nie informują, więc wprowadzają ludzi w błąd licząc na to, że ludzie dadzą się nabrać i wyłudzić kasę.

Według moich informacji, standardowy druk jaki się otrzymuje, jest zrobiony w ten sposób by ludzi zastraszyć nawet, jeśli miałoby to być niezgodne z przepisami, więc przede wszystkim nigdy nie należy niczego na nim wypełniać, bo jakby tego nie wypełnić, to zawsz będzie winny ktoś z kogo można ściągnąć kasę.
Przyczepka: brak, ale może się kiedyś trafi

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: Fotoradary i mandaty

Postautor: marcinek94 » sobota, 8 mar 2014, 06:14

Hmmmm w "Warszafce"dostali polecenie żeby wszystko zwalać na bezduszny"system komputerowy". Zero dyskusji. Szeregowy strażnik to h.... ma do gadania... Nie wiem jak w innych miastach ale w Warszawie w ciagu roku jest 3 dni "amnestii"na fotoradary. Oficjalnie pouczeń za fotoradary brak ale są

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: kogut » sobota, 8 mar 2014, 20:30

Polecam program na TVN Turbo pt: Emil, łowca fotoradarów
W przyszłym odcinku ma powiedzieć jak się odwołać.
Poza tym gość ma JAJA, zaczynając walkę z Tą mafią :roll:
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: Fotoradary i mandaty

Postautor: marcinek94 » czwartek, 13 mar 2014, 16:54

Jest jeszcze jeden myk na foto ustrojsta ,ale jak ktoś ma ten problem zapraszam na priv.

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Odp: Fotoradary i mandaty

Postautor: kogut » czwartek, 13 mar 2014, 21:04

marcinek94 pisze:Jest jeszcze jeden myk na foto ustrojsta ,ale jak ktoś ma ten problem zapraszam na priv.

Masz na myśli naklejki liter i cyfr :mrgreen:
W TVN Turbo już pokazali :wink:

Dodam, że nawet jak policjant stwierdzi że zostało "coś" nalepione na tablice i ogranicza to przejrzystość,oraz będzie chciał ukarać nas mandatem, to każda papuga jest w stanie wybronić nas od mandatu w sądzie.

Tego już nie podali :mrgreen:

ps.
pamiętajcie, że numer można odczytać też z naklejki :wink:
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: Fotoradary i mandaty

Postautor: marcinek94 » piątek, 14 mar 2014, 15:57

Nie. Za to jest mandat lub zabiorą dowód rej. Nawet jak trafi sie upierdliwiec potrafili kierować do sądu z zarzutem fałszowania....

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Fotoradary i mandaty

Postautor: Paczek » piątek, 14 mar 2014, 17:21

Cała dyskusja jest o tym jak oszukać, jak ominąć , jak nie zapłacić

A nie można jeździć zgodnie z przepisami ?

Czy Polak to musi być kręt i cwaniak ?

Niemcy i Czesi jeżdzą tak jak przepisy nakazują ...., a my ?


Wróć do „Trasy objazdy przebudowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości