Jak żyć...

A po Niewiadówce...
Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Jak żyć...

Postautor: mannt » sobota, 29 sty 2022, 07:49

Remont mojej N132 trwał parę ładnych lat. Trwał tak długo tylko z powodu przyjemności jakiej mi dostarczał. Gdybym wszystko zrobił od razu, to pozbawił bym się tej przyjemności dużo wczesniej. Jednak podobnie jak niektórzy nasi koledzy podjąłem decyzję o zmianie przyczepy na coś większego. Długo wertowałem portale ogłoszeniowe i totalnie nic mi nie pasowało (a to układ zły, a to brzydka, a to zniszczona itp). Dopadło mnie straszne uczucie spowodowane brakiem posiadania przyczepy i brakiem perspektywy na znalezienie czegoś rozsądnego na rynku wtórnym do kupienia za rozsądne pieniądze, dlatego podjąłem ważną w życiu decyzję o zaprzestaniu poszukiwań. Postanowiliśmy z Magdaleną zamówić nową przyczepę spełniającą wszystkie nasze założenia (łóżka piętrowe, łóżko małżeńskie oraz jadalnia, toaleta z prysznicem, bez przedniego okna i to wszystko w wadze do 1370kg.) Oferta zawęziła się do kilku sztuk i padło na Dethleffs. Zamówienie podpisane i czekamy z niecierpliwością do marca na odbiór. Przeszukiwanie rynku wtórnego i frustracja na stan przyczep (albo ich właścicieli) jakie są sprzedawane z opisem "jak nowa" spowodowały, że jak mam przepłacić to wolę za nowy towar spełniający moje oczekiwania. Dodam jeszcze, że tytuł tematu dotyczy pozbawienia się możliwości remontu, który do tej pory dawał mi możliwość spełnia jako majsterkowicz oraz relaksował. Czuję w kościach, że za parę lat wjedzie jakaś mała zapiekana co by na stare lata cieszyła oko.
Ostatnio zmieniony sobota, 29 sty 2022, 07:55 przez mannt, łącznie zmieniany 1 raz.

dzin1975

Re: Jak żyć...

Postautor: dzin1975 » sobota, 29 sty 2022, 07:55

No i wg mnie bardzo dobra decyzja. Tylko co z koncepcją ew przeróbki prysznica? W nowej będzie taki jak chciałeś, czy taki jaki będzie? Tak czy siak czekam na oględziny, mam nadzieję, że w tym roku będzie więcej czasu.

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jak żyć...

Postautor: popiolekpolska » sobota, 29 sty 2022, 08:55

Zawsze możesz zbudować meble do błękitnego wieloryba i czuć się potrzebny. ;) My mieliśmy kiedyś pomysł na kampera, a później zgniłka, ale jak to bywa nic ciekawego nie znaleźliśmy. Każda była "sucha i bez zapachów".
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3904
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Jak żyć...

Postautor: tomcat » sobota, 29 sty 2022, 14:18

Wow. To będzie chyba pierwszy nowy zgniłek w fanklubie :?:
Czekamy na szerszą prezentację wiosną ;)

Samoogon

Re: Jak żyć...

Postautor: Samoogon » sobota, 29 sty 2022, 18:21

Super, gratulacje! Myślę że to dobra decyzja i będziecie zadowoleni :)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5507
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Jak żyć...

Postautor: kooba » sobota, 29 sty 2022, 19:22

Super. Gratuluję decyzji.
My ten plan już od dawna mamy tylko jakoś realizacja kuleje.
Jaki model zamówiliście?

arek70
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 192
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Radom

Re: Jak żyć...

Postautor: arek70 » sobota, 29 sty 2022, 19:33

Super. Myślę że się spotkamy w tym roku na jakimś zlocie to będzie co oglądać.
Pozdrawiam . Seat altea, Niewiadów N126n

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak żyć...

Postautor: robert » sobota, 29 sty 2022, 20:18

Gratuluję zakupu.
PS. w kwestii zabudowy i majsterkowania może kampervan? ;)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2169
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak żyć...

Postautor: oko » niedziela, 30 sty 2022, 10:27

mannt pisze:Dodam jeszcze, że tytuł tematu dotyczy pozbawienia się możliwości remontu, który do tej pory dawał mi możliwość spełnia jako majsterkowicz oraz relaksował.
Przypuszczam, że nawet w nowej będzie co przerobić i naprawić ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

easy_rider
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 335
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 10:33
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Jak żyć...

Postautor: easy_rider » niedziela, 30 sty 2022, 18:23

Super, nic tylko czekać do marca.
---------------------------------------
N126e 1986r.
T4 Atlantis 1999r.
W210 1998r.
Passat B5 2004r
Passat B4 1994r.
Ogar 205 1988r. (dwubiegowy) :mrgreen:

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak żyć...

Postautor: tantalos » niedziela, 30 sty 2022, 18:46

Sprzedałeś wieloryba? Chyba coś mi umknęło ;)
Podobno na przyczepy czeka się rok i dłużej a Ty już w marcu odbierasz?

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak żyć...

Postautor: robert » niedziela, 30 sty 2022, 20:10

tantalos pisze:Podobno na przyczepy czeka się rok i dłużej a Ty już w marcu odbierasz?

Też mi to przemkło przez myśl...
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jak żyć...

Postautor: TomekN126N » niedziela, 30 sty 2022, 20:42

Gratulacje podjętej decyzji. Nowe, to nowe i zawsze pachnące. Tu nawet nie chodzi o świadomość, że nikt tego wcześniej nie używał (choć trochę też ;-) ), ale najbardziej o gwarancję nowego wyrobu i radość, jaką on daje.
O rynku wtórnym tj. oszustach, lub wybujałej fantazji niektórych właścicieli się nie wypowiadam, szkoda czasu. Super, że będziecie mieć nową przyczepę :-)
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Jak żyć...

Postautor: mannt » niedziela, 30 sty 2022, 21:09

Dziękuje Chłopaki za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że obrałem dobrą drogę.
dzin1975 pisze:Tylko co z koncepcją ew przeróbki prysznica? W nowej będzie taki jak chciałeś, czy taki jaki będzie?

Taki jak chciałem niestety występuje w przyczepach od 1500kg... Profanacją byłoby poprawianie fabryki jeszcze na gwarancji, ale kto wie... jeśli szmata będzie bardzo kleić się do pleców to nie wykluczam.
popiolekpolska pisze:Zawsze możesz zbudować meble do błękitnego wieloryba i czuć się potrzebny. ;) My mieliśmy kiedyś pomysł na kampera, a później zgniłka, ale jak to bywa nic ciekawego nie znaleźliśmy. Każda była "sucha i bez zapachów".
zawsze mogę służyć radą, też na coś się przyda :) niestety rynek jest jaki jest... Wszystkie idealne :evil:
tomcat pisze:Wow. To będzie chyba pierwszy nowy zgniłek w fanklubie :?:
Czekamy na szerszą prezentację wiosną ;)
Jak tylko będzie okazja :)
kooba pisze:Jaki model zamówiliście?
Dethleffs C'Go 495QSK
arek70 pisze:Super. Myślę że się spotkamy w tym roku na jakimś zlocie to będzie co oglądać.
Mam nadzieję, że na zlocie FKN :) - zmiana przyczepy to kaprys, FKN to styl życia :)
robert pisze: w kwestii zabudowy i majsterkowania może kampervan? ;)
Jeszcze nie dorosłem do kampervana - wolę przyczepy, chyba że masz na myśli zlecenie zabudowy swojej bryki.
oko pisze:Przypuszczam, że nawet w nowej będzie co przerobić i naprawić ;)
Fakt, że przyczepa budżetowa (Premium swoje waży...) i liczę się z taką możliwością.
tantalos pisze:Sprzedałeś wieloryba? Chyba coś mi umknęło ;)
Podobno na przyczepy czeka się rok i dłużej a Ty już w marcu odbierasz?

robert pisze:
tantalos pisze:Podobno na przyczepy czeka się rok i dłużej a Ty już w marcu odbierasz?

Też mi to przemkło przez myśl...

Na facebook-u wrzało jak wystawiłem Niewiadówkę za cenę wyższą niż niektóre 15 letnie zgniłki :)
Czeka się długo, to prawda jednak większość dealerów zamawia w ciemno po kilka sztuk bo wiadomo, że i tak się sprzedadzą. Nasza jest już w kolejce do produkcji od dłuższego czasu i jeszcze na tym etapie można dowolnie zmieniać zamówienie byle został ten sam model. Dobraliśmy wszystkie możliwe dodatki typu AL-KO ATC, zawór duo-control z grzałką, bojler gazowo-elektryczny, instalację z aku na pokładzie i co jeszcze dało się dołożyć. Movera założę sam :D

csm_dethleffs-wohnwagen-cgo_83f3f30f54.jpg

Jeszcze raz dziękuje za dobre słowo i cieszę się, że nie odsuwacie zgniłka na bok :)
TomekN126N pisze:Gratulacje podjętej decyzji. Nowe, to nowe i zawsze pachnące. Tu nawet nie chodzi o świadomość, że nikt tego wcześniej nie używał (choć trochę też ;-) ), ale najbardziej o gwarancję nowego wyrobu i radość, jaką on daje.
O rynku wtórnym tj. oszustach, lub wybujałej fantazji niektórych właścicieli się nie wypowiadam, szkoda czasu. Super, że będziecie mieć nową przyczepę :-)

Dzięki Tomek, Najbardziej właśnie obawiałem się naciąć na dobrze zamaskowanego ulepa np. po powodzi lub innych przygodach, typu wypożyczalnia...
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 sty 2022, 21:20 przez mannt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jak żyć...

Postautor: Murano » niedziela, 30 sty 2022, 21:29

I drzwi garażowe! Super.
Dzieci wyrosną to będziecie mogli wozić rowery lub balkoniki w miejscu piętrusa :mrgreen:
Dobry towar zawsze znajdzie klienta. Narobiłeś się przy wielorybie i teraz będzie za to nagroda.
Cieszę się z Waszej decyzji, niech służy... Ja jeszcze trochę się pocieszę swoim egzemplarzem i podrażnię Twe oko na zlotach... ;-).


Wróć do „... i nie tylko (niewiadówka)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości