Witam z małopolski.

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Witam z małopolski.

Postautor: BobBudowniczy » środa, 4 maja 2016, 06:16

Też był problem z uchylnym oknem dokładnie tak jak piszesz. Ja nie bardzo miałem czas z tym się bawić, dlatego okno tymczasowo trzyma się na bocznych zamknięciach, a te dolne po prostu wykręciłem :roll: podeślij jakąś fotkę jak to rozwiązałeś bo w weekend będę chciał coś z tym zrobić.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Witam z małopolski.

Postautor: BobBudowniczy » środa, 4 maja 2016, 09:15

Obrazek

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Witam z małopolski.

Postautor: sterciu » środa, 4 maja 2016, 13:32

No dokładnie u mnie tak samo było , na rozne sposoby kombinowalem , odkręciłem calkiem uchwyt od szyby i zrobiłem otwory jajowate ku górze aby przesunąc w szybie wyzej samo zamknięcie, trochę to pomogło , zważywszy ze u mnie jeszcze niżej szyba wyszła, spilowalem troche tą plytkę przykręcona do ramy okiennej , rozwierciłem tez otwory w samym tym przekręcanym zamknięciu szyby. Nie jest idealnie bo zamknięcia trochę jeszcze ocierają o tą plytkę przy zamykaniu ale jest zdecydowanie lepiej jak było, szybę mozna zamknąc na wszystkie zamknięcia juz bez problemowo. Inna metoda w/g mnie aby bylo ok to odkręcic listwę od budy i ją ciut wyżej przykręcic , ja listwy demontowalem aby dać tasme butylowa lecz przykręcilem w oryginalne otwory po wkrętach bo nie chcialem nowych dziur robić w laminacie , dlatego zaczela sie kombinacja z amknięciami. Pózniej zrobię fotkę.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Witam z małopolski.

Postautor: sterciu » środa, 4 maja 2016, 14:04

Nizej foto , na pierwszej fotce widać zamknięcie w szybie przesunięte jak najwyzej , juz wyzej się nie dalo bo przeszkadzalo przetłoczenie w szybie. Myslalem o tym aby pod kątem jeszcze podszlifować aby wyzej jeszcze przesunąc ale stwierdzilem ze może gdzies tam lapać nieszczelności. Uchyty przykleiłem dodatkowo na sikalastomer710. Z przodu oba mocowania zamkniec musialem przesunąc do góry w szybie , w tylnej tylko jedno.

w przednim oknie najbardziej nie pasowała lewa strona , czyli siedząc w przyczepie z lewj strony
Obrazek
image upload
Obrazek
jpg images
Obrazek
image host

drugą plytke w przednim oknie trochę mniej musialem przypilować

Obrazek
upload a gif
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Witam z małopolski.

Postautor: BobBudowniczy » środa, 4 maja 2016, 15:38

Podziękował w weekend będę się z tym szarpał

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Witam z małopolski.

Postautor: sterciu » środa, 4 maja 2016, 20:53

Powodzenia w takim razie z tym szarpaniem ;).
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Witam z małopolski.

Postautor: BobBudowniczy » niedziela, 8 maja 2016, 08:58

a może na dole okna zamontować zamknięcia starego typu...
Załączniki
DSC_1510.jpg
DSC_1510.jpg (35.98 KiB) Przejrzano 7545 razy

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Witam z małopolski.

Postautor: sterciu » niedziela, 8 maja 2016, 10:23

Też o tym myślałem , jednak ta nowa wersja zamykania bardziej mi osobiście się podoba i w oknie kuchennym też chce na te nowsze zamienić...
Te nowsze zamykania podejrzewam nie pasują wlasnie z tego powodu iż te starsze spokojnie mogłybyć blizej uszczelki , a w nowszych niestety przeszkadza plytka montowana do ramy okiennej...
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Witam z małopolski.

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 16 cze 2016, 17:20

Kilka starych fotek mojego Moby Dick-a jeszcze z ogłoszenia sprzedaży i zaraz po przyjeździe

Obrazek

Obrazek
Załączniki
1 (1).jpg
1 (2).jpg
1 (3).jpg
1 (4).jpg

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Witam z małopolski.

Postautor: ttaber » czwartek, 16 cze 2016, 19:49

Przepiękniasta [WINKING FACE]

sMAJSTER

Re: Witam z małopolski.

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 16 cze 2016, 23:59

sterciu pisze:Nizej foto , na pierwszej fotce widać zamknięcie w szybie przesunięte jak najwyzej , juz wyzej się nie dalo bo przeszkadzalo przetłoczenie w szybie. Myslalem o tym aby pod kątem jeszcze podszlifować aby wyzej jeszcze przesunąc ale stwierdzilem ze może gdzies tam lapać nieszczelności. Uchyty przykleiłem dodatkowo na sikalastomer710. Z przodu oba mocowania zamkniec musialem przesunąc do góry w szybie , w tylnej tylko jedno.

w przednim oknie najbardziej nie pasowała lewa strona , czyli siedząc w przyczepie z lewj strony
Obrazek
image upload
Obrazek
jpg images
Obrazek
image host

drugą plytke w przednim oknie trochę mniej musialem przypilować

Obrazek
upload a gif

Przemierzyłem i wychodzi ze należy przesunąć listwę zawiasową o 12 mm do góry . Wtedy można dać nowe uszczelnienie i serwis kompletny mamy .


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości